DIVIŠOV – KONDRAC 5:1

Divišov se s premiérovou sezonou v krajských soutěžích a s fanoušky rozloučil úžasným způsobem. Od začátku okresního derby koncertoval a obzvlášť nabuzený Pekárek rozehrál svůj hattrickový part hned v 1. minutě, když se prosadil přes kondrackou obranu a nechytatelně zavěsil – 1:0. I nadále se bylo na co dívat, šance střídala šanci a v 18. minutě Pekárek zacílil podruhé po přihrávce Macháčka. Že Kondrac nepřijela pouze na výlet, ukázal vzápětí Pavlíček, který využil chyby hlavičkujícího Zd. Janovského a pohodlně snížil na 2:1. Domácí nešťastný gól nerozhodil a Pekárek před koncem poločasu přidal po přihrávce od Marka Hanuše pohodlně svůj třetí gól – 3:1.

Po změně stran domácí hráči ukazovali divákům další pohledné akce a přidali ještě dva góly. Nejprve se po přihrávce hrdiny zápasu Pekárka se trefil z malého vápna pěkně Campodonico a uzavření výsledku na 5:1 měl na svědomí výletník Macháček, jenž se z pozice stopera otočil na malém vápně a bodlem poslal míč za Císařova záda. Další příležitosti domácí již neproměnili, stejně se dařilo hostům z ojedinělých brejků.

„Jsem rád, že poslední zápas měl důstojnou úroveň a potěšili jsme diváky, kteří přišli. Kondraci jsme mohli nastřílet víc než pět gólů, ale energie už není taková, jaká by měla být, a už jsme čekali na konec soutěže. Přesto jsem se čtvrtým místem v nováčkovské sezoně spokojený," dodal po zápase trenér Divišova Roman Sedlařík.

„Hráli jsme špatně a už jsme rádi, že je konec. Hráči netrénují a pravidelně nám odejde v 70. minutě fyzička, i když s Divišovem už v té době bylo rozhodnuto. Musíme se tým v létě hodně posílit," povzdechl si po derby kouč dvanáctého týmu soutěže Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 1., 18. a 45. Zd. Pekárek, 54. Campodonico, 72. Macháček – 20. Pavlíček. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 1:5. Diváci: 150. Poločas: 3:1.

Divišov: J. Hanuš – Blažíček (70. L. Janovský), Macháček, L. Svoboda, Martin Hanuš – Lehán, Z. Janovský, Vávra, Campodonico – Zd. Pekárek (80. J. Zámostný).

Kondrac: Císař – Žirovnický, Linhart, Kubín, Pohorský (50. Šanda) – Špička, Pavelka (68. Beránek), Kubát, Ngo – Pavlíček, Potůček.