KONDRAC – STŘÍBRNÁ SKALICE 3:1

Kondrac nezačala utkání proti poslednímu mužstvu tabulky nejlépe. Hosté překvapivě jen nebránili a dostávali se častěji na dostřel Kňazíka. V úvodní čtvrthodině si vytvořili dvě velmi dobré šance, když nejprve skvěle Kňazík vyrazil hlavičku Popely a podruhé stejný hráč nezakončil dobře samostatný únik. Domácí se oklepali, ale kvůli mnoha nepřesným přihrávkám si nevytvořili velký tlak. Přesto šli do vedení. Z trestným kopem Pohorského si ještě Detko poradil, ale na volej Pavlíčka zpoza šestnáctky, po krásné akci Pavelky a Plochy, již nestačil – 1:0.

Druhý poločas nenabídl lepší podívanou. Hosté se postupně osmělovali a v 64. minutě se dočkali vyrovnání – hlavička Popely skončila na tyči, ale dorážka Říhy již byla gólová. O chvíli později mohlo být pro domácí ještě hůř. Nedvěd při „malé domů" namazal míč na nohu Říhy, který však šanci doslova zazdil. V závěru byli Kondračtí nervózní, přesto se dočkali vítězství. V rozmezí tří minut předvedli dvě akce, jak přes kopírák. Pohorský krásně utekl po pravé straně, předložil míč Pavlíčkovi a ten se v zakončení nemýlil.

„Splnili jsme pouze povinnost a získali tři body s posledním mužstvem tabulky. Bohužel jsme absolutně nenavázali na výborný výkon z Janovic, hodně nám zároveň chyběl Kašpar. Nerozumím tomu, proč se v domácích zápasech takto trápíme, ale pokud pokazíme každou druhou přihrávku, těžko to může být lepší. Pochvalu zaslouží jen střelec hattricku Pavlíček, který paradoxně nebyl zdravotně úplně fit a také Pohorský s Plochou. Venku jsme ještě neprohráli a doufám, že to potvrdíme v Liblici," dodal po utkání trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 23., 81. a 84. Pavlíček – 64. Říha. Rozhodčí: Wolfram. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Kondrac: Kňazík – Tichý, Mleziva, Kubín, Nedvěd – Pohorský, Petrů (88. Mišovic), Pavelka (62. Karmazín), Špička – Pavlíček, Plocha.