Pavlíček rozhodl derby

Maršovice - V okresním derby celků ze spodní poloviny tabulky I. B třídy, skupiny D, byla jednoznačně lepší Kondrac, která nakonec díky brance Pavlíčka vyhrála v Maršovicích, ale mohla vyhrát daleko vyšším rozdílem. Maršovice přezimují dvanácté, Kondrac devátá.

19.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

MARŠOVICE - KONDRAC 0:1 (0:1)

V první půli byli lepší hosté, kteří převahu zužitkovali již v 9. minutě, kdy se po chybě domácích ve středu hřiště prosadil po rychlém brejku po pravé straně ve skluzu střelec Pavlíček. Další šance Kondrace zůstaly do konce poločasu nevyužity, a tak se na poločasovou přestávku odcházelo za stavu 0:1.

Kdo si z maršovických fanoušků myslel, že druhá pětačtyřicetiminutovka přinese zlepšení hry domácích, musel být zklamán. Hosté sice nebyli již tak nebezpeční jako v prvním poločase, ale s přehledem si hlídali jednobrankový náskok. Do první nebezpečné akce se dostali domácí až v 64. minutě, kdy po chybě kondrackého stopera postupoval Laurich sám na Kňazíka, ale nechal se vytlačit do strany a z vyrovnání nebylo nic. A protože se neujaly ani střela Šacha a na druhé straně dvě stoprocentní šance hostí, kdy při jedné z nich zachránila domácí pravá tyč Pechačovy branky, svítila po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího Mrázka na ukazateli skóre stejná čísla jako v 9. minutě - 0:1.

„Podali jsme nejhorší podzimní výkon. Hráče jsem vůbec nepoznával a náš výkon by nestačil ani na IV. třídu,“ zlobil se po zápase maršovický lodivod Jaroslav Žížala a dodal: „Kondrac byla jasně lepší a zaslouženě zvítězila. My můžeme jen děkovat, že její hráči jsou v zakončení kopyta, protože jsme měli dostat daleko víc gólů než jeden. Takhle jsme měli až do poslední chvíle o co hrát, ale pořádnou šanci jsme si stejně nevypracovali, navíc se nám zranil Matěj Hašek.“

„Jeli jsme do Maršovic s cílem konečně venku bodovat a potvrdit domácí vítězství se Struhařovem a udržet si kontakt se středem tabulky. To se povedlo, za což chci klukům poděkovat. Od začátku jsme byli jasně lepší tým a zaslouženě jsme vyhráli. Soupeře jsme do ničeho nepustili, naopak spálili řadu šancí a tak jsme se zbytečně nervovali až do konce,“ podotkl po derby trenér Kondrace Josef Linhart a dodal k podzimní části: „Kluci zaslouží pochvalu, protože kromě zápasu v Týnci a s Miřeticemi podali velmi dobré výkony. Chyběla nám jen větší kvalita v zakončení, abychom se pohybovali v tabulce ještě výš než na devátém místě.“

Branka: 9. Pavlíček. Rozhodčí: Mrázek.

Maršovice: Pechač – Řezníček, Bartoš, Orsák, Zderadička (75. Šetina) – Matěj Hašek (41. Laurich), R. Hašek, Shapoval, Šach – Skála (80. Bláža), D. Zavadil.

Kondrac: Kňazík – Tichý, Procházka, Hlaváček, Vesecký – Kubát, Müller, F. Sedláček (76. Kašpar), P. Sedláček – Pavlíček, Buchta (56. Novotný).

JIŘÍ MIKOLÁŠEK

19.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Injekční stříkačky. Ilustrační fotografie.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

U Trojského zámku v Praze se 2. prosince odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při pádu zranili čtyři lidé. Snímek je ze 3. prosince.
18

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Praha /ROZHOVOR/ – Územně i fotbalově největší kraj bude mít po letech své zastoupení v nejužším vedení českého fotbalu. Miroslav Liba stojí pět let v čele středočeského svazu, v úterý dostal důvěru od delegátů mimořádné valné hromady Fotbalové asociace ČR a stal se členem výkonného výboru za Čechy. „Čeká mě víc práce. Vnímám to nejen jako osobní úspěch, ale i úspěch středočeského fotbalu,“ říká někdejší prvoligový rozhodčí.

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Benešovsko – Meteorických rojů je během roku několik desítek. To ale neznamená, že je vidíme jen jediný den. Roje bývají aktivní asi 14 dní.

Rozšířenou skládku na komunální odpad u Votic slavnostně otevřeli

Votice - Komunální odpad z Voticka, Sedlčanska, Sedlecka, Mladovožicka i Bechyňska bude ještě minimálně osm let kam vozit. A to díky rozšíření dosavadní skládky u Votic, kde během tří měsíců vznikly dva nové boxy k uskladnění odpadu.