MARŠOVICE - KONDRAC 0:1 (0:1)

V první půli byli lepší hosté, kteří převahu zužitkovali již v 9. minutě, kdy se po chybě domácích ve středu hřiště prosadil po rychlém brejku po pravé straně ve skluzu střelec Pavlíček. Další šance Kondrace zůstaly do konce poločasu nevyužity, a tak se na poločasovou přestávku odcházelo za stavu 0:1.

Kdo si z maršovických fanoušků myslel, že druhá pětačtyřicetiminutovka přinese zlepšení hry domácích, musel být zklamán. Hosté sice nebyli již tak nebezpeční jako v prvním poločase, ale s přehledem si hlídali jednobrankový náskok. Do první nebezpečné akce se dostali domácí až v 64. minutě, kdy po chybě kondrackého stopera postupoval Laurich sám na Kňazíka, ale nechal se vytlačit do strany a z vyrovnání nebylo nic. A protože se neujaly ani střela Šacha a na druhé straně dvě stoprocentní šance hostí, kdy při jedné z nich zachránila domácí pravá tyč Pechačovy branky, svítila po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího Mrázka na ukazateli skóre stejná čísla jako v 9. minutě - 0:1.

„Podali jsme nejhorší podzimní výkon. Hráče jsem vůbec nepoznával a náš výkon by nestačil ani na IV. třídu,“ zlobil se po zápase maršovický lodivod Jaroslav Žížala a dodal: „Kondrac byla jasně lepší a zaslouženě zvítězila. My můžeme jen děkovat, že její hráči jsou v zakončení kopyta, protože jsme měli dostat daleko víc gólů než jeden. Takhle jsme měli až do poslední chvíle o co hrát, ale pořádnou šanci jsme si stejně nevypracovali, navíc se nám zranil Matěj Hašek.“

„Jeli jsme do Maršovic s cílem konečně venku bodovat a potvrdit domácí vítězství se Struhařovem a udržet si kontakt se středem tabulky. To se povedlo, za což chci klukům poděkovat. Od začátku jsme byli jasně lepší tým a zaslouženě jsme vyhráli. Soupeře jsme do ničeho nepustili, naopak spálili řadu šancí a tak jsme se zbytečně nervovali až do konce,“ podotkl po derby trenér Kondrace Josef Linhart a dodal k podzimní části: „Kluci zaslouží pochvalu, protože kromě zápasu v Týnci a s Miřeticemi podali velmi dobré výkony. Chyběla nám jen větší kvalita v zakončení, abychom se pohybovali v tabulce ještě výš než na devátém místě.“    

Branka: 9. Pavlíček. Rozhodčí: Mrázek.

Maršovice: Pechač – Řezníček, Bartoš, Orsák, Zderadička (75. Šetina) – Matěj Hašek (41. Laurich), R. Hašek, Shapoval, Šach – Skála (80. Bláža), D. Zavadil.

Kondrac: Kňazík – Tichý, Procházka, Hlaváček, Vesecký – Kubát, Müller, F. Sedláček (76. Kašpar), P. Sedláček – Pavlíček, Buchta (56. Novotný).

JIŘÍ MIKOLÁŠEK