Kvinteto okresních žákovských týmů TJ Slavoj Čerčany, Sokol Sedlec–Prčice, FK Metaz Týnec nad Sázavou, SK Benešov B a SK Marila Votice napsalo druhou kapitolu I. A třídy ročníku 2008/2009.


Starší žáci

Benešov B – Týnec n. S. 2:4

Od úvodních minut byli na hřišti pány Týnečtí a po dvaceti minutách po hlavičce O. Stejskala, střele Kalfase z šestnáctky a úniku L. Kroupy vedli tříbrankovým náskokem. V závěru poločasu zahrozili i domácí Shapovalem, který nastřelil břevno týnecké branky.
Na začátku druhého poločasu přišla pro Benešov čtvrtá rána. Mrkvička ve snaze zabránit hostujícímu protiútoku se nedomluvil s P. Balíkem, došlo k jejich srážce, čímž postupovali dva týnečtí hráči na brankáře Koukola a vše vyřešili, jak potřebovali – 0:4. Poté domácí přeskupili sestavu, začali hrát na tři útočníky, což to se jim vyplatilo. V 50. minutě zachytil Koukol míč po týneckém rohu, rychlým výkopem založil akci tři na tři, kterou zakončil Kubín – 1:4. Na druhé straně chytil Koukol dvě tutovky Týnce. V 61. minutě zopakovali Benešovští akci jako při první brance se stejným autorem Kubínem.

Branky: Kubín 2 – L. Kroupa 2, O. Stejskal, Kalfas. Rozhodčí: Velebil. Poločas: 0:3

FK Metaz Týnec nad Sázavou: Bohuslav – J. Kroupa, Šejstal, M. Stejskal, Vajgl – Mentel, O. Stejskal, Kalfas, Fulín – L. Kroupa, Horký. Střídali: Pácal, Padevět, Boubín

SK Benešov B: Holada (36. Koukol) - P. Balík, Mrkvička, Gallschneider, Marek Chrpa (36. Vlasák) - Šahin (45. Majer), Shapoval, Martin Chrpa, Kubín - Tranchi (45. Houzar), Sudický ( 28. M. Balík)


Čerčany – Uhlířské Janovice 6:1

Od začátku se usadili Čerčanští na polovině Janovic, ale proměňování šancí se stalo Achillovou patou. Až v 18. minutě se prosadil dorážkou Sv. Řezníček. Dobývání domácí branky pokračovalo bez efektu, a tak Janovičtí z ojedinělého brejku vyrovnali. Hosté šli přeci jen do kabin s náskokem, když se trefil po závaru P. Řezníček.
Po přestávce hosté hru vyrovnali, ale z několika standardních situací se jim branku vstřelit nepodařilo. Naopak se paradoxně začalo střelecky dařit domácím, kteří Vojkůvkou po přihrávce Bučka, dvakrát P. Řezníček po spolupráci s bratrem Svatoplukem a dorážkou Šmída upravili na konečných 6:1.

Branky Čerčan: P. Řezníček 3, Sv. Řezníček, Vojkůvka, Šmíd. Poločas: 2:1

TJ Slavoj Čerčany: Heřmánek – Matoušek (56. Urbánek), Vojkůvka, Mlynář, Rada – Šmíd, P. Řezníček, Buček, Uher – Sv. Řezníček (58. Šach), L. Rublič (48. Židlík)


Sedlec–Prčice – AFK Kolín 0:3

Domácí chtěli odčinit porážku z minulého kola, ale to se jim nepovedlo. Na začátku Sedleckoprčičtí neproměnili šance, hosté poté převzali iniciativu a do poločasu vstřelili tři góly. Ve druhem poločase se již skóre nezměnilo, když největší šanci měl Lagron, ale netrefil prázdnou branku Kolína z malého vápna.

Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Garaja. Poločas: 0:3

Sokol Sedlec–Prčice: Vávra - Seidel, Trpka, J. Pištěk, Mařík – Stránský, T. Pištěk, Křížek, Kotva – J. Kabíček, Lagron. Střídal: Cvoreň


Votice – Sázava 1:2

Po čtvrthodinové oťukávané vypálil v 16. minutě Bauer za šestnáctkou a míč skončil v sázavské síti. Po brance se hosté probudili, začali lépe kombinovat, vytvořili si převahu, ze které dvakrát překonali domácího brankáře.
Převaha Sázavy pokračovala i v úvodu druhé půle, ale již bez šancí. Domácí hrozili zejména rychlými brejky, ale také bez gólového efektu. V závěru převzali Votičtí iniciativu, zlepšili pohyb a častěji ohrožovali hostujícího brankáře. Pět minut před koncem se řítil M. Dvořák sám na gólmana, ale ten jeho úmysl vystihl a zajistil tak hostům výhru.

Branka Votic: Bauer. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 1:2

SK Marila Votice: Zimmermann – Bednář, Váňa, Poskočil, Fortelný - Kapička, Bradáč, Boukal, J. Rataj – Bauer, M. Rataj. Střídali: Dvořák, Tuček


Mladší žáci

Benešov B – Týnec nad Sáz. 3:0

Benešovští žáci nastoupili do derby sebevědomě a od začátku se usadili na polovině hostí, které převyšovali kombinací i individuálně. Výsledkem tlaku byly do poločasu tři branky, u kterých byl Fiala, když dvě vstřelil a na jednu přihrál z rohového kopu Eliášovi.
Do druhého poločasu domácí vystřídali úspěšné střelce a dali šanci vyniknout i méně vytěžovaným hráčům. Hra se vyrovnala a oba soupeři měli několik šancí ke skórování, žádnou ale nevyužili.

Branky: Fiala 2, Eliáš. Rozhodčí: Velebil. Poločas: 3:0

SK Benešov: Kukura - Straka, Verver, Janků, Boťa - Eliáš (30. Hruška), Rozsypal (54. Sejk), Kobler (45. Wastl), Hýbek (30. Kopecký) - Tůma, Fiala (27. Skopec)

FK Metaz Týnec nad Sázavou: O. Vašák – Hruška, Nikrmajer, Brhel, Severýn – Šifra, Oldřich, Humpl, Kolman – Havelka, Petrášek. Střídali: Lubínský, Šulík


Čerčany – Uhlířské Janovice 2:2

V prvním poločase si domácí vypracovali převahu a hosté hrozili z nebezpečných protiútoků. V 7. minutě poslal L. Rublič střílený centr do vápna hostů, který brankář neudržel a Klauz pohodlně skóroval. Další šance obě mužstva neproměnila. Až těsně před koncem poločasu se opět prosadil Klauz, když z trestného kopu vymetl pavučinku v janovické brance.
Úvod druhé půle vyšel lépe hostům. První šanci ještě Šach lapil, ale na druhou již nestačil – 2:1. Rozhodnutí měl na kopačce L. Rublič, ale jeho střelu vyrazil brankář na tyč. Závěr vyšel hostům, kteří po sóle vyrovnali a mohli i vyhrát, ale domácí brankář Šach jim radost zkazil.

Branky Čerčan: Klauz 2. Poločas: 2:0

TJ Slavoj Čerčany: Šach – Myslík, Jíša, Kukačka, Hubička – Bučková, Greš, Drazdík, L. Rublič – Klauz, A. Rublič (47. Heřmánek)


Sedlec-Prčice – AFK Kolín 2:5

Domácí stačili soupeři pouze v prvním poločase, kdy oba góly zaznamenal kapitán Švagr.
Ve druhé půli se již naplno projevili fotbalovější hosté a po zásluze zvítězili.

Branky Sedlce–Prčice: Švagr 2. Rozhodčí: Garaja. Poločas: 2:2

Sokol Sedlec–Prčice: Jankovský – Smejkal, Krejčová, P. Kabíček, Dřevojan – Luzum, Hájek, Pech – Vaverka (J. Rataj), Švagr, Polidar


Votice – Sázava 2:1

Domácí šli do vedení v 15. minutě Slunéčkem. Hosté poté přidali na obrátkách, ale vynikající brankář Málek několikrát Votice podržel. A tak přišlo na řadu pořekadlo nedáš–dostaneš a Lukeš na druhé straně propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0.
Po přestávce se hostům podařilo snížit, ale cennou výhru si již domácí nenechali vzít.

Branky Votic: Slunéčko, Lukeš. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 2:0

SK Marila Votice: Málek - Fortelný, Slunéčko, Novák, Molčík – Opplt (Zadražil), Budil, Čáp, Lukeš (Drastich) – Rataj, Horák (Hořínek)