Za svůj nový klub nastoupil proti Opavě. Z konečného výsledku byl zklamaný. „Remíza 0:0 je pro nás zklamáním. Ještě navíc s Opavou, která je o příčku před námi. Mohli jsme se na ni dotáhnout. Navíc doma bychom měli vyhrávat," pronesl po zápase zklamaným hlasem Patrik Dressler. Na omluvu jeho týmu je třeba říci, že Středočeši pořádně obměnili kádr, trenéra Vlastimila Petrželu nahradil Martin Hašek, v kabině se objevila řada nových hráčů. On sám dorazil do vlašimské kabiny těsně před startem jara. „Na to bych se ale nevymlouval. Jestliže chceme hrát druhou ligu, měli bychom být za dva měsíce kompaktní. A to, že jsem se k týmu připojil nedávno, žádnou roli nehraje," podotkl bývalý hráč Hlučína. S tím, že by hrál s novým klubem o záchranu, si nemyslí. „Neřekl bych, že Vlašim hraje o záchranu, pohybujeme se na konci středu tabulky," usmál se rychlonohý obránce.

Ještě během zimy bojoval ostravský rodák o místo v ligových Teplicích, bohužel místo v kádru si nevybojoval. Odchod do druhé ligy jako tragédii nebere. „Zklamání necítím, fotbalová kariéra má vývoj, jednou jste nahoře, jednou dole. Udělám všechno pro to, abych se do ligy vrátil," má motivaci Patrik Dressler. „Věřím, že za tři měsíce se do Teplic vrátím a porvu o sestavu," dodává jedním dechem. Angažmá na Stínadlech bere obránce původem z Ostravy jako dosavadní vrchol své kariéry. „Teplice byly zatím mojí největší metou. Měl jsem možnost hrát ve společnosti hráčů, jakým je třeba Štěpán Vachoušek. Během podzimu jsem odehrál devět zápasů, některé i od začátku. Byla to pro mě velká zkušenost," svěřil se Patrik Dressler.

Před letním přestupem Patrika Dresslera ze Žižkova do Teplic se o jeho služby zajímal mateřský Baník, nabízí se otázka, zda ho ostravský klub nekontaktoval v zimě znovu. „Když jsem se dozvěděl, že musím z Teplic odejít, nezbývalo už moc času se někam dostat. Vesměs jsem měl nabídky z druhé ligy, první už měla své kádry uzavřené. Rozhodl jsem se pro Vlašim," vysvětluje obránce, který má na kontě devět prvoligových startů.
Momentálně je jeho domovem Praha, ale ostravský Baník pečlivě sleduje. „V Ostravě mám spoustu kamarádů. Baník je na vzestupu, i když ligu už nezachrání. Klub mají noví lidé, věřím, že s nimi přijde nová, šťastnější éra Baníku," věští svému mateřskému oddílu lepší budoucnost. Stejně jako na Ostravu nedá Patrik Dressler dopustit ani na Hlučín. „Když mám možnost vyrazit domů, do Hlučína se zastavím, zkouknu zápas a mám tam i spoustu kamarádů," usmála se současná opora Vlašimi.

Pod Blaníkem pracuje pod trenérem Sparty Martinem Haškem. „Trenér Hašek je aktivním typem trenéra, kdyby mohl, tak hraje s námi. V tréninku se normálně třeba zapojuje do béčka," zakončil vlašimské povídání Patrik Dressler.