VOTICE – NOVÉ STRAŠECÍ 3:1

Hosté přijeli do Votic v hodně pozměněné sestavě než v mistrovských zápasech, čehož domácí dokonale využili. Od začátku si vytvořili tlak, i šance a již v prvním poločase rozhodli třemi góly o postupu do finále. V 5. minutě s přehledem zakončil Štork křížný míč od Bareše. Druhý zásah přidal po centru Čupra tečovanou střelou Viskup. V závěru prvního dějství ještě hlavičku Jonszty po centru Viskupa gólman Šulek vyrazil, ale na dorážku Němečka již nestačil. A to ještě Němeček zakončil sólo do nohou brankáře a Štorkovy dvě hlavičky z malého vápna také nerozvlnili síť.

Po přestávce se již zápas dohrával, přesto se i hosté dočkali branky, když chybu ve votické rozehrávce využil Vašák. A jelikož na druhé straně Kolář nastřelil jen tyč, skóre se již nezměnilo.

„Využili jsme toho, že k nám soupeř nepřijel kompletní. O postupu jsme již rozhodli v prvním poločase, druhý jsme již jen kontrolovali," popsal zápas trenér Votic Martin Bárta a z finále měl radost: „V mistrácích máme kolísavé výkony, a tak jsem rád, že se nám alespoň daří v poháru."
Po sobotním zápase doma se Všenory (1:3) si trenér stěžoval na únavu hráčů v nabitém programu „anglických" týdnů, což bude pokračovat až do konce května. „Na kádr je herní zatížení extrémní. Je to pro hráče záhul, ale na druhou stranu mají herní zatížení. Trochu ale povolíme v trénincích. Počítali jsme s tím, že pokud budeme postupovat, tak to bude náročné," říká Bárta.

Branky: 5. Štork, 23. Viskup, 45. Němeček – 54. Vašák. Rozhodčí: Polák. Bez karet. Poločas: 3:0.

Votice: Tůma – Říha, Čupr, Budil, Bareš (79. Šlejmar) – Viskup, Kolář, Podhorský, Slunéčko (63. Kramný) – Němeček (79. Sládek), Štork (39. Jonszta).

V sobotu od 17 hodin hrají Votice v I. A třídě derby v Týnci nad Sázavou. „Uspět v Týnci je teď pro nás prvořadé. Kádr je natolik zkušený, že by to měl zvládnout,hlavně musíme proměňovat šance, i když je únava na klukách znát," nebojí se trenér kolapsu a věří, že i zraněného Štorka (pochroumaný kotník) bude mít k dispozici.