SPARTA PRAHA – VLAŠIM 1:3

Už úvod přinesl do sparťanských obranných řad rozčarování, když je pokořil po centru Jícha. Následně se hrálo s mnoha nepřesnostmi, přesto mohl Jícha hlavou z malého vápna zvýšit, ale minul a Průcha po sóle nastřelil brankáře. Na druhé straně přinesla vzruch až po půlhodině střela Vacka, kterou vytáhl na roh konečky prstů brankář Vejmola. V závěru poločasu Sparta vyrovnala, když po rychlé kombinaci zametl míč do sítě Reiter.

Ve druhém poločase sešlápla Sparta více plynový pedál, přitlačila Vlašim na její polovinu, ale nic z toho. Hosté se čtvrthodině oklepali, začali domácí ohrožovat a mezi 71. a 73. minutou bleskově dvakrát udeřili. Nejprve propadl centr z levé strany až k J. Kučerovi, jenž v souboji přetlačil Poloma a uklidil míč do brány. Netrvalo dlouho a po zmatcích sparťanských beků se zblízka prosadil nejlepší hráč Vlašimi Průcha.

Sparta se sice snažila s výsledkem něco udělat, ale více jak šanci Přikryla, kterou fantasticky zneškodnil Vejmola, si nevytvořila, a tak vlašimští rytíři slavili sladkou výhru.

„Sparta byla fotbalově lepší, ale kluci výborně bránili a zápas odbojovali. Vypracovali jsme si i více šancí, takže jsme asi vyhráli zaslouženě," měl radost po výhře trenér Vlašimi Vlastimil Petržela, který chce hrát ještě více kombinační fotbal, ne jen nakopávanou a také odtajnil, jak se rozhodoval o sestavě: „Postavil jsem sestavu na vlašimských klukách, protože jsou zodpovědní a nezklamali mě. Jirka Petrů a Lukáš Vebr zvládli zápas velice slušně, Ondra Průcha byl na hřišti nejlepší a Honza Jícha, dokud se neunavil, tak byl výborný. Z nováčků mě nejvíc potěšil brankář Vejmola, kterého mi doporučil z Jihlavy Jarda Blažek, který tam nejen chytá, ale i trénuje brankáře."

Trenér ještě kvitoval, že se hrálo na přírodní trávě. „Pro mě je to bomba a hřiště bylo perfektně upravené. Klukům se ale na přírodní trávu moc nechtělo," překvapil kouč, který je jinak s přístupem hráčů spokojený. „Přístup hráčů o trénincích je výborný a jen občas někoho napomenu," a posteskl si: „Škoda, že si poranil sval Janda, což je sice fotbalista, ale línej a potřebuje hodně potrénovat."

Branky: 40. Reiter – 3. Jícha, 71. J. Kučera, 73. Průcha. Rozhodčí: Kocourek – Blažej, Zeman. Poločas: 1:1.

AC Sparta Praha: Čech – Pauschek, Polom, Hovorka (66. Deli), Sýkora – Vacek (71. Čavoš), Mareček, Čermák – Reiter, Přikryl – Juliš (46. Jurdík).

FC Graffin Vlašim: Vejmola – Sus, Petrů, Hauer (Zákostelský), Starý (Čelůstka) – Vebr (Petrák) – Janda (Jeřábek, J. Kučera), Putz (A. Kučera), Wojnar (Tomášek), Průcha – Jícha (Němec).