„Je to naprosto skvělé číslo. Ani v nejmenším nečekali, jakou vlnu solidarity tato akce vzbudí. Je naprosto skvělé vidět, jak i v této nelehké době není lidem Lukášova situace lhostejná a dokáží přispět i v situaci, kdy ne každý může říct, že ví, co ho v dohledné době čeká. Za to vám všem, kteří jste přispěli, patří obrovský dík,“ uvedl Sokol Čerčany na svém webu.

Rivalita stranou

Pomoc vyjádřila Lukáši Berkovi široká veřejnost. „Přispěli nejen lidé z jeho blízkého okolí, případně okolí čerčanského fotbalu, ale i ti, kteří nemají s Lukášem zase až tak mnoho společného,“ prozradil klub.

Samostatnou kapitolou se pak staly příspěvky řady fotbalových klubů z Benešovka. Zástupci Přestavlk přispěli Lukáši Berkovi přímo při osobní návštěvě, částky na konto poslali také členové Pravonína, Poříčí nad Sázavou a Postupic. Navíc řada hráčů dalších hráčů z ostatních okresních oddílů se rozhodla pomoci sama za sebe.

„Slušelo by se všem jmenovitě poděkovat, ale to bohužel vzhledem k počtu dárců není možné. Proto děkujeme všem bez rozdílu za nezištnou pomoc a dobré srdce,“ sdělil oddíl na webu a dodal: „Tuto podporu budeme potřebovat i nadále, protože věříme, že nic nekončí. I když se vybraná částka může zdát vysoká, tak věřte, že náklady na podobnou léčbu rozhodně nejsou malé. Věříme, že se ještě najdou lidé, kteří budou mít možnost pomoci. Lukáš si to zaslouží.“

Pokud budete chtít Lukáši Berkovi pomoci a přispět na jeho léčbu, využijte transparentní účet 000035-320164389/0800. Stavúčtu najdete ZDE. Veškeré informace najdete na stránkách Sokola Čerčany.

close Sokol Čerčany pořádá veřejnou sbírku pro fotbalistu Lukáše Berku info Zdroj: Sokol Čerčany zoom_in