PANTERKY ČECHTICE – MABAPA 1:0 (1:0)

Předpoklad, že by hráčky Mabapy mohly být těžkým soupeřem pro domácí, se ukázal jako správný a u Panterek způsobil menší nervozitu, která se projevila v nepříliš dobré hře. Snadno se nechaly soupeřkami přehrávat, nedařilo se jim přesně přihrávat. Vyvinout správný tlak, který by hostující hráčky donutil chybovat a využít toho k útoku a zakončení, byl v nedohlednu. Mabapa zkrátka nedávala Panterkám příliš prostoru k tomu, aby se také předvedly. Ve 25. minutě byly Panterky potrestány za špatnou obranu, laxní střelou na branku, která se nejevila příliš nebezpečná, nicméně brankářce proklouzla. Panterky na toto zaváhání nemohly najít odpověď.

Ve druhém poločase se výkon domácích hráček zlepšil, vytvořily si více prostoru pro hru a měly více šancí. Mohly i vyrovnat, ale dorážku Andrei Kubíkové pohotová brankářka vyrazila, Iveta Filipová po rohu hlavičkovala těsně nad břevno a Monika Zídková po úniku trefila jen tyč hostující branky. Zápas tedy skončil s malým, ale důležitým rozdílem jedné branky, kterou však daly hostující hráčky.

„Podle všech předpokladů nás čekal těžký zápas. Tým Mabapa byl velmi silným soupeřem, který nás přehrával přesnou kombinací, proti které jsme urputností dokázaly odolávat až do 25. minuty, kdy jsme po nepodařeném odkopnutí míče inkasovaly. Poté se odehrával ve stejném duchu - útočení soupeřek, naše snaha nedostat další gól a zkusit alespoň vyrovnat. To se nakonec nepovedlo, i když by si to holky ke konci zápasu zasloužily, na hřišti nechaly vše, do jedné!,“ dodala po utkání smutná trenérka Panterek Mili Fuchsová.

„Tým Mabapa od první minuty diktoval hru, jejím hráčkám vycházely přesné přihrávky. My jsme se ale nevzdávaly, ze všech sil urputně bojovaly a napadaly rozehrávku hostí. Když jsme ale ulovily míč, tak jsme ho hned ztratily nebo koply mimo hřiště. Gól padl po ztrátě míče na středu hřiště, což byla moje chyba, poté protihráčka vyrazila na branku, vystřelila a skákající tečovaný míč propadl přes obranu rychlostí šneka až do brány, i přesto, že si na něj brankářka sáhla. Později během hry jsem získala míč já, obehrála dvě protihráčky a šla proti brankářce, ale to bych nesměla míč kopnout vedle. Jinak naše skvělá obrana nedopustila k inkasování žádného dalšího gólu, byla ale škoda, že jsme alespoň nesrovnaly,“ popsala zápas hráčka Monika Zídková, jenž mohla ve druhém poločase vyrovnat.

Panterky Čechtice: M. Kubíková – Pražáková, Dudková, Němcová, Sládková – Filipová, Zídková, A. Kubíková – Andělová. Střídající: Fialková, Veselková, Šaňková, Hrdličková.

Další zápas odehrají Panterky v sobotu 7. října opět na domácím hřišti v Čechticích od 16 hodin proti týmu z Vonoklas.

IVETA FILIPOVÁ