Po několika dalších nevydařených akcích Panterek se v 15. minutě uplatnilo známé pravidlo „nedáš - dostaneš“. Panterky inkasovaly, když brankářce nešťastně proklouzl míč mezi nohami (1:0).

Nesklonily ale hlavy a svou bojovností a na pohled pěknou hrou Lucie Jančíková, hrající svůj první zápas za Panterky, po přihrávce od Filipové rozvlnila síť za zády domácí gólmanky (1:1). Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

Druhý poločas měly sice utkání ve své režii spíše Panterky, nicméně ani v tomto poločase se neubránily a v 45. minutě střelou z dálky inkasovaly (2:1). Opět se tedy opakovala situace z prvního poločasu, a to doslova. Za Panterky mohla skóre změnit Hrdličková, ale trefila levou tyčku, stejně tak nakopnutý míč od Andělové, který z půlky letěl za zády brankářky, ale ta ho se štěstím vytáhla.

Další šanci na úpravu skóre měla Zídková, která mířila mimo a Filipová, která na poslední chvíli přihrávala Jančíkové, ta ale mířila pouze na brankářku, nicméně o chvíli později se právě již zmíněná Jančíková nemýlila a změnila podruhé skóre (2:2). Tento stav se již zvrátit nepodařilo.

Přistoupilo se tedy na penalty. Za Panterky šly kopat: Zídková, Pražáková, Hrdličková, Jančíková, Němcová a Fialková. Na penalty Panterky bohužel prohrály. Nicméně z venkovního utkání vezou domů alespoň bod a výkon, za který se nemusí stydět. Příští utkání odehrají 16. 9. 2018 na hřišti Krásné hory.

Zápas zhodnotila trenérka Mili Fuchsová: „První zápas v sezoně a za mě spokojenost, přestože více bodů nakonec braly soupeřky. Snaha všech hráček odvést dobrý výsledek z těžkého utkání, kdy jsme byly nuceny dohánět náskok soupeřek a to dvakrát, mě jen znovu ujistila v tom, že jsme skvělý tým. Jsem ráda, že jsme i vstřelily dva góly, a to z velice fotbalově připravených situací. I když soupeřky měly též šance a podaly též skvělý výkon, my jsme dokázaly samy sobě, že do konce zápasu se musí bojovat. A doufám, i za holky, že prolomíme i naši smolnou fazónu z minulých sezon.“

Svůj první zápas okomentovala i střelkyně golů Lucie Jančíková: „V neděli jsme odehrály v Měchenici první zápas podzimu a pro mě to byl zároveň i první zápas, který jsem hrála za Panterky. Měchenice měly lepší techniku a hrály dobrý kombinační fotbal, ale po chvilce jsme se jim vyrovnaly a byly jsme i lepší. Vyhrávaly jsme většinu soubojů, byly jsme bojovnější, dravější, obsazovaly jsme si hráčky a celkově jsme hrály takový fotbal, jaký má být. V prvním poločase se soupeřky dostaly do vedení, ale netrvalo dlouho a já jsem dala gól a vyrovnala. Do druhého poločasu jsme nastupovaly v nerozhodném stavu, ale to se změnilo po proměněné střele soupeřky a Měchenice byly znovu ve vedení. Ke konci zápasu se mi podařilo vstřelit i druhý gól, a tak jsme vyrovnaly. Zbývalo pár minut do konce zápasu, a tak jsme bojovaly a snažily se dát další gól a zvítězit, bohužel se nám nepodařila proměnit žádná šance a po remíze následovaly penalty, ve kterých jsme bohužel prohrály. I tak zápas bereme pozitivně, předvedly jsme skvělý výkon.“

Sestava Panterek: M. Kubíková - Sládková (Hrdličková), Němcová, Andělová, Pražáková - A. Kubíková (Veselková), Zídková, Fialková (Filipová) - Jančíková.

Veronika Němcová