PANTERKY ČECHTICE – VONOKLASY 1:2 (1:0)

Tempo hry začaly diktovat Panterky, které v 15. minutě otevřely skóre Filipovou, jenž po přihrávce za obranu, prostřelila hostující brankářku - 1:0. Do konce prvního poločasu byly k vidění šance na obou stranách, avšak bez úpravy skóre.

Po změně stran čechtické hráčky trochu polevily v bojovnosti, kterou předváděly v prvním poločase, a to se jim nevyplatilo a ve 40. minutě inkasovaly - 1:1. Nicméně i přesto si vytvářely šance, ale Andělová, Zídková, Filipová ani hrající trenéra Fuchsová je neproměnily a v 50. minutě chyběl Panterkám pověstný vlásek, kdy centr A. Kubíkové prošel před prázdnou brankou bez povšimnutí. A tak přišel trest v podobě gólu hostů po střele z dálky - 1:2, na což domácí hráči již nedokázaly odpovědět.

 „Od začátku jsme věděly, že nás čeká těžký zápas. První poločas jsme ale začaly dobře, chodily si pro míče, dokázaly vytvořit tlak a nakonec i využít šanci Ivetou Filipovou. Už jsem věřila, že už to vyhrajeme, ale pak přišlo zklamání. Druhý poločas už jsme nedokázaly hrát s klidem, pořádně si přihrát a nevyužily jsme žádnou šanci. Po druhém inkasovaném gólu už zbývalo pár minut do konce, a i když jsme se ze všech sil snažily skóre změnit, nepovedlo se nám to,“ poznamenala k zápasu levá záložkyně Panterek Andrea Kubíková a dodala: „Ze zápasu jsem odcházela hodně zklamaná a myslím, že jsem nebyla sama. Mně se zápas vůbec nepodařilo. Nedávala jsem přesné přihrávky a z krásné šance, do které mě dostala Mili Fuchsová, jsem dokázala vytěžit pouze rohový kop. Každopádně nemá cenu věšet hlavu, před námi je ještě pět zápasů a věřím, že nějaké body už zůstanou doma.“

K zápasu se vyjádřila i Iveta Filipová, hrající pravou zálohu. „S Vonoklasy nikdy nevíme, co od nich čekat, jelikož jsou silným týmem, ale dá se s nimi hrát dobře. V zápase jsme začaly lépe, diktovaly jsme hru, odměnou nám byl můj gól. Po úniku jsem měla kupodivu dost času a všimla si, že brankářka stojí více u jedné strany branky, tak jsem míč poslala na druhou a vyšlo to. Byla to paráda. První poločas jsme dohrály v útočném duchu, ale bohužel nevyužily další šance. To byla chyba, protože ve druhém poločase nám soupeřky daly opět laciný gól a ke konci zápasu nás potrestaly, když nám byla odpískána ruka, a podotkla: „Škoda zápasu. Jsem zklamaná jako už dlouho ne, protože jsme byly od začátku lepší a nakonec nám to nebylo nic platné. Snad se nám zase začne dařit, musíme začít proměňovat jasné gólové šance, jinak to nepůjde.“

Branka Čechtic: 15. Filipová. Panterky Čechtice: M. Kubíková – Sládková, Dudková, Němcová, Pražáková – A. Kubíková, Zídková, Filipová – Andělová. Střídaly: Fuchsová, Šaňková.

Další zápas odehrají Panterky Čechtice na hřišti Velké Lečice v sobotu 14. Října. Doma se představí v sobotu 21. října proti Dukle od 11 hodin.

Všichni jsou srdečně zváni, určitě to budou zajímavé zápasy.

VERONIKA NĚMCOVÁ