KONDRAC – UHLÍŠRSKÉ JANOVICE 3:2

Důležité utkání z pohledu Kondrace začali lépe domácí, přitlačili hosty na jejich polovinu a měli více ze hry. Po několika náznacích se dočkali i první branky. Pavelka, ač levák, vystřelil zpoza vápna pravačkou a jeho bomba vymetla šibenici hostující branky. Místo, aby vedoucí branka Kondrac uklidnila, začali hrozit hosté a byli nebezpečnější. Stoprocentní šanci Janovic zlikvidoval výborně chytající Kuklík. Přesto hosté ve 38. minutě vyrovnali, když se po úniku Marka a zpětné přihrávce prosadil Jelínek – 1:1. Domácí si ještě před půlí vytvořili tři stoprocentní příležitosti, ale dvakrát Kubín a jednou Petrů gól po standardních situacích nevsítili.

O přestávce v kabině domácích proběhla zřejmě bouřka, protože druhý poločas začal v jejich režii. Hráči Kondrace výrazně přidali a vytvářeli si zajímavé situace. Nejprve Potůček sám ve stoprocentní šanci selhal a orazítkoval bombou tyč a Pavlíček z úhlu v dobré pozici střílel vedle. V 67. minutě ale již zajásali, Potůček hlavou vyslal kapitána Pavlíčka, který po sóle zkušeně přeloboval brankáře – 2:1. Za chvíli byl hostům po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Černík. Domácí využili přesilovku v 76. minutě Potůčkem po krásné individuální akci Kašpara – 3:1. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže drama pokračovalo, protože dvě minuty před koncem domácí signalizovali ofsajd, praporek rozhodčího však zůstal dole a Volf únik proměnil. Ve zbytku utkání se ale již nic zajímavého nestalo a domácí si tak připsali do tabulky veledůležité tři body.

„Nechtěli jsme kluky stresovat důležitostí utkání, ale první poločas jsem z jejich strany vůbec nepochopil. Vstřelíme vedoucí branku a místo uklidnění na hřišti, není znát, které mužstvo hraje o všechno. Nevím na co hráči čekali a hosté vyrovnali. Druhý poločas byl výrazně lepší, ale přesto bych s chválou šetřil. Výjimku můžu udělat u brankáře Kuklíka, který, ač netrénuje, předvádí v zápasech naprosto bezchybné výkony, také Pavelka si v nové roli defenzivního štítu vedl výborně a mužstvo svou bojovností táhl za vítězstvím. Přestože jsme nepředvedli nějaký excelentní výkon, tak vítězství bylo zasloužené a tři body zůstaly po právu doma," oddechl si trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a už myslí na zápas s posledním týmem tabulky: „Za týden nepřichází v úvahu nic jiného než vítězství u beznadějně poslední Skalice. Na zápas se nesmírně těším a jsem opravdu zvědavý na výkon hráčů v utkání, kdy budou jasným favoritem. V těchto zápasech se totiž ukazuje charakter a role jednotlivců v mužstvu."

Branky: 19. Pavelka, 67. Pavlíček, 76. Potůček – 38. Jelínek, 88. Volf. Rozhodčí: Kosina. ČK: 72. Černík (U.J). Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Kondrac: Kuklík – Tichý, Linhart, Kubín, Budil (36. Kováč) – Ngo (72. Kašpar), Petrů, Pavelka (86. Beránek), Špička – Pavlíček, Potůček.