V práci sekretáře SKFS je druhým rokem. Ač většinou pro nováčky bývá těžší, tak v případě Turka se jednalo o jednodušší záležitost. I co se týče losovacího aktivu v letní přestávce. „Byl jsem samozřejmě o rok zkušenější. Z celkové fungování jsem si za celý rok všechno osahal a vyzkoušel,“ vysvětluje Turek.

I jeho zaměstnává největší téma letošní sezony, kterým je reorganizace I. B třídy. Příští rok se jejich počet zredukuje z pěti na čtyři, což přinese nejen velký počet sestupujících týmů, ale také přeobsazení pozůstalých celků do soutěží, aby byly co nejblíže u sebe. „Jakousi představu máme, nicméně konečnou podobu tomu dají postupy a sestupy napříč soutěžemi. Vždycky budou družstva, které budou někde územně hraně a budu třeba jeden rok v jiné skupině, než druhý rok,“ objasňuje situaci Turek. Například v minulé sezoně se něco podobného stalo rezervě Sedlčan, která dlouhou dobu hrála ve skupině E, ale loni si vyzkoušela “déčko“.

„Po skončení podzimní části soutěže uděláme rozdělení 1.B tříd nanečisto. Budeme mít průběžné tabulky a sestupy z vyšších soutěží, propočítáme postupy a sestupy v soutěžích SKFS a budeme mít názorný příklad, který se pak bude dle mého názoru tak ze tří čtvrtin blížit realitě,“ nastiňuje možný scénář 40letý funkcionář, který v srpnu oslavil kulatiny.

Menší komplikaci ohledně sestupů udělaly ve skupině E Cerhovice, které se odhlásily těsně před začátkem sezony. „V případě rovnosti bodů u týmů umístěných na stejných místech v různých skupinách 1.B se bude muset udělat přepočet na bodový koeficient. Ať již z pohledu sestupu, nebo například z případného postupu z druhého místa do 1.A třídy,“ říká Turek, jak vše bude probíhat na konci sezony.

On sám je spjat s Benešovem. Někdy je vidět i na jeho zápasech. „Mně minulost s Benešovem nikdo neodpáře, strávil jsem tam skoro patnáct let fotbalového života. Za poslední rok a půl jsem na utkáních Benešova vícekrát nebyl, než byl. Pracovní důvody mě samozřejmě velí jezdit po utkáních SKFS, takže to skloubit je nemožné,“ podotýká Turek a tak zajíždí také i na další týmy a soutěže. Viděn byl v poslední době například také na utkáních Poříčí nad Sázavou. „Na fotbale jsem samozřejmě každý víkend, tak to prostě je. Je to práce 24/7,“ dodává s úsměvem.

Zatímco ostatní chodí na fotbal spíš relaxovat a užít si zážitek, tak o na nich hlavně pracuje. Sleduje chování hráčů, diváků i rozhodčí. „Pracovní pozice mi nedovolí jen tak někam anonymně přijít a koukat,“ hlásí Turek. Za fotbalem plánuje často i rodinné výlety na kole. Jednu z posledních možností bude mít o tomto víkendu. „Zrovna na tuto neděli již takový jeden plán máme. V okolí Pyšel je spousta lesních a polních cest s různými cíli, ale každý vesměs pak vede na fotbal. Ten nedělní cíl si nechám pro sebe, snad jen řeknu, že to není tentokrát na utkání SKFS, ale nižší soutěže,“ uzavírá tajemně Turek.