BENEŠOV B – TÝNEC NAD SÁZAVOU 8:1

Domácí byli od úvodu aktivnější, avšak do první šance se dostal týnecký Horký, který však chybnou rozehrávku Konopiského nedokázal potrestat. Benešovská rezerva se dostala do vedení v 11. minutě po rohu, kdy Krejza nejprve orazítkoval břevno a Zvěřina hlavou uklidil míč do sítě. O chvíli později přišla druhá branka domácích, kdy rychlou akci Balaty zakončil Vyhlídal. Poté nechala chybující domácí obrana několikrát hosty zakončit, ale ti byli v koncovce bezzubí. Ve 36. minutě proměnil Horváth pokutový kop po faulu na Balatu a zdálo se být rozhodnuto. Hosté však vykřesali do poločasu jiskřičku naděje, když po povedené akci byl faulován Horký a penaltu s přehledem proměnil D. Kopta – 3:1.

Druhý poločas již byl naprosto v režii domácích, protože hostů odešly síly. Aktivní Balata se blýskl během dvaceti minut čistým hattrickem a výsledek na 8:1 upravili Zvěřina a Maršoun.

„S výkonem hráčů nejsem vůbec spokojen a také jsem jim to dal o poločase patřičně najevo. Týnec nastoupil s velmi omlazeným kádrem a naši kluci rychle pochopili, že na vítězství jim stačí zápas „odchodit". První poločas jsem hráče vůbec nepoznával. Každý si na hřišti dělal co chtěl, naprosto bez pravidel a jasných zásad, kterých bychom se měli držet v každém zápase, ať je soupeř jakýkoli," zlobil se překvapivě na hráče benešovský kouč Petr Slepička a zhodnotil druhé dějství: „Ve druhém poločase se hra trochu zlepšila především zásluhou Balaty. To byl jediný hráč, který snesl přísnější měřítko, protože tři branky vstřelil, na dvě nahrál a ještě na něj byly dvě penalty."

Po vysoké výhře neodešli benešovští hráči překvapivě do kabin, ale šli běhat. „Zápas jsme měli vyhrát 15:0, agresivní a útočnou hrou jsme neměli soupeře pustit do žádné šance, a tak odcházet sice vyčerpaní, ale spokojení do kabiny. To se však nestalo, a tak si většina hráčů sáhla na dno až při vytrvalostním běhu, který následoval po skončení zápasu. Kluky vidím pětkrát týdně, takže vím, co je v jejich silách. Jsem si jistý, že se jim má reakce příliš nezamlouvala, ale časem pochopí, že byla oprávněná," vysvětlil kouč následný běh po vysoké výhře.

„K zápasu jsme přistoupili hrozně, podobně jako na začátku podzimu v I. B třídě ve Zbuzanech a Zvoli. Hráči si myslí, že jsou mistři světa a můžou hrát fotbal bez běhání a bojovnosti. Jenom se jdou na hřiště vyprdět a potom z toho je katastrofa. Snad se přesvědčili, že to nejde," dštil síru trenér Týnce Radek Skála, který našel ještě jednu příčinu debaklu: „Do zápasu jsme při trénincích jen běhali. Teď jsme byli poprvé na hřišti s balónem a dělalo nám to problémy. A to ještě Benešov hodně šancí neproměnil, chudák Vašák v brance."

Týnec zkoušel i Znamenáčka z Neveklova. „Je to pro něj zatím z okresního přeboru skok, ale uvidíme, co bude dál," dodal Skála k nováčkovi v týmu.

Branky: Balata 3, Zvěřina 2, Vyhlídal, Horváth (z PK), Maršoun – D. Kopta (PK). Poločas: 3:1.

Benešov B: Tlamicha – Kubálek (70. Konopiský), Verner, Krejza, Kopecký (46. Maršoun) – Konopiský (46. Kobler), Vyhlídal – Voráček, Horváth, Zvěřina (78. Kopecký) – Balata.

Týnec nad Sázavou: Vašák – Znamenáček (46. Souček), Dvořáček, Štamberský, F. Kopta – Hašek, D. Kopta, Šejstal, Radačovský – Orsák (60. Stejskal), Horký.