Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Osmička Slavie napodobila v Benešově muže

Benešov – Bez jediné porážky a pouze se dvěma remízami v základní skupině ovládli mladí fotbalisté Slavie Praha Ondrášovka Cup – Pohár mládeže FAČR v kategorii U8. Závěrečný turnaj nejmladší kategorie Ondrášovka Cupu se hrál v Benešově a Slavia přidala napříč všemi kategoriemi třetí prvenství. Za „sešívanými" skončila u Konopiště druhá Mladá Boleslav a bronzové medaile získali fotbalisté Sparty Praha.

15.6.2017

Ondrášovka cup U8 v Benešově.Foto: Josef Štěpán

Slavia U8 navázala v Ondrášovka Cupu na vítězství svých starších kamarádů v kategoriích U12 a U13. V U9 kralovali hráči Hradce Králové, kteří za celý turnaj neprohráli a jen třikrát remizovali. Slavia U8 dokázala výkon mladých hradeckých fotbalistů ještě překonat a jejich bilanci vylepšit. Malí slávisté v Benešově ztratili body z celkového počtu devatenácti utkání jen ve dvou duelech základní skupiny za remízy 3:3 se Sigmou Olomouc a Bohemians 1905.

Základní skupinu A Slavia vyhrála a ze skupiny B šel dál do Zlaté skupiny jako vítěz Slovan Liberec, který měl stejně bodů jako druhá Sparta. Překvapením byl postup SK Solnice, týmu z malého dvou a půl tisícového města u Rychnova nad Kněžnou.

Ve Zlaté skupině opět dominovala Slavia, která porazila všechny své soupeře a pasovala se do role favorita v bojích o medaile. Mezi elitní čtveřici se prosadili ještě talentovaní fotbalisté Sigmy Olomouc, Mladé Boleslavi a těsně jako poslední čtvrtý tým Sparta.

V semifinále narazila Slavia na druhé pražské „S" a vyhrála nad Spartou 4:2. Ve druhém semifinále se o jediný gól radovala Mladá Boleslav, která zdolala Sigmu Olomouc 3:2. Ve finále slávisté proti Mladé Boleslavi nepřipustili žádné zásadní komplikace a zvítězili 3:1. Třetí místo patří Spartě, která si snadno poradila s Olomoucí 3:0.

ONDRÁŠOVKA CUP MÁ JEN POZITIVNÍ OHLASY

„Ondrášovka Cup jsme zase posunuli o kousek dál. Oproti loňským dvanácti turnajům jsme jich letos od předkvalifikací až po finálové turnaje uspořádali celkem 61, což je obrovské číslo. Ke kvantitě teď chceme přidat také ještě více kvality," má radost z nárůstu Libor Duba, generální ředitel společnosti Ondrášovka a přidává novinky, které měly při finálových turnajích mezi trenéry a účastníky pozitivní hodnocení: „Zkusili jsme semináře pro trenéry, sestavování jídelníčku nebo záležitosti týkající se mentálního koučinku a novinky byly veskrze pozitivně hodnocené. Ukazuje nám to, že jsme Ondrášovka Cup udělali zase o něco lepší než loni. Máme další nápady a také chuť Ondrášovka Cup dále rozvíjet a všichni se už teď mohou těšit na příští ročník."

Na turnaji v Benešově se také objevil bývalý reprezentant Radoslav Kováč, který byl na turnaji se svým synem, který hraje za Motorlet Praha. „Ondrášovka Cup je skvělý turnaj, který má velmi dobrou úroveň. Hraje se kvalitní fotbal a v Benešově byla výborná organizace," potěšil pořadatele majitel 30 startů za české reprezentační áčko a zavzpomínal na svoje mladá léta: „Začínal jsem na vsi na škváře, což se s tím, co dnes ti kluci mají, nedá srovnávat. Že tohle mohou zažívat, je prostě nádhera."

Finálová skupina Ondrášovka cupu U8

Semifinále

FK Mladá Boleslav – Sigma Olomouc 3:2, SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:2.

O 3. místo

AC Sparta Praha – Sigma Olomouc 3:0.

Finále

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 3:1.

Pořadí

1. SK Slavia Praha, 2. FK Mladá Boleslav, 3. AC Sparta Praha, 4. SK Sigma Olomouc.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.