KONDRAC – JANKOV 1:0

Derby začali lépe domácí. Tlačili se před výborného F. Nerada a vytvářeli si nebezpečné situace. Nejprve se gólman Jankova blýskl při střele Pavlíčka. Přestože měli hosté výškovou převahu, první branku paradoxně dostali z rohu. Na něj si naskočil Pohorský, který v den zápasu slavil 26 narozeniny a hlavou poslal Kondrac do vedení. Za chvíli se F. Nerad vytáhl po střele Nga z velké dálky. Hosté hrozili standardními situacemi, ale s jejich provedení nenaložili dobře. První poločas tak byl v režii domácích, kteří šli do šaten s vedením v kapse.

Druhá půle nabídla zcela jiný obrázek. Jankovští byli více na míči, přidali na důrazu a Kondrac se většinou bránila. Jedinou stoprocentní šanci si Jankov vypracoval v 71. minutě, když po minele domácího stopera postupoval Zach sám na brankáře Kňazíka, ale ten ho skvěle vychytal. V závěru se do pěkné akce pustil smolař v domácím dresu Kašpar, který na podzim již pošesté orazítkoval brankovou konstrukci a na gól stále čeká. Ani Pavlíček nebyl úspěšný, protože únik zakončil bombou nad. Závěrečný tlak hostů vyšel naprázdno a tak Kondrac slavila důležité vítězství.

„Za první poločas zaslouží hráči velkou pochvalu, za ten druhý spíše pokárání. První část byla přesně podle mých představ, nechybělo nám nasazení, přesnost v kombinaci a chyběl snad jen důraz v zakončení, abychom vedli o více než jednu branku. Naopak druhá část patřila herně Jankovu, ale přesto jsme si vytvořili z brejků další dvě loženky. S ohledem na počet šancí, kterých jsme měli výrazně více, považuji vítězství za zasloužené," zhodnotil derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a přidal: „Do Sedlce-Prčice sice můžeme jet relativně v klidu, ale nic jiného než tři body mě neuspokojí."

„Byl to pěkný zápas, ve kterém Kondrac šťastně vyhrála. Na příležitosti jsme byli asi lepší, ale bohužel je nedáváme, když naše dvě sóla vychytal Kňazík," smutnil po derby stratég Jankova Stanislav Brabenec.

Branka: 23. Pohorský. Rozhodčí: Němeček. Poločas: 1:0.

Kondrac: Kňazík – Vokál, Tichý, Skiba, Pohorský – Procházka (90. Rakáš), Muller, Linhart (73. Kubín), Ngo – Kašpar (84. Záklasník), Pavlíček.

Jankov: F. Nerad – V. Nerad (66. Mrázek), Peroutka, Čermák, Balík – Vrzal, Skála, Říha, Ždych (75. Veselý) – Zach, Uhliar.