KARVINÁ – VLAŠIM 2:0

Z aktivního nástupu domácích vyplynula penalta, kterou zařídil dravým průnikem do vápna Juřena. Navíc byl vyloučen vlašimský Breda. Urgela penaltu proměnil a Karviná vedla.

„Vlastně to pak pro zbytek zápasu ovlivnilo celý jeho průběh. Kdyby nebylo penalty, mohlo to být krásné utkání, ale hrát hodinu o deseti… Měli jsme to těžké," prohlásil po zápase trenér Vlašimi Vlastimil Petržela.

Domácí trenér Jozef Weber souhlasil. „Samozřejmě zápas tyto okamžiky ovlivnily, ale my jsme především šli cílevědomě za vedením, vytvořili si hodně šancí. Penalta byla jen logickým vyústěním naší aktivity. Nejsem příznivcem červených karet, ale tohle bylo za zmaření jasné šance. Venca Juřena se tam dobře dostal. Nás ve Zlíně potkaly daleko horší červené karty," vybavil si Weber.

Karviná šla dál za třemi body, mohla však inkasovat. Vebr po centru do vápna hlavičkoval neobsazený, ale jen doprostřed brány. „Kdyby to dal, mohla to být ještě sranda," zasmál se Petržela, který jinak neměl svému týmu co vytknout. „Červená karta nám to celé rozbourala. Nemáme tak široký kádr jako Karviná, někteří kluci chodí normálně do práce, měli to v oslabení těžké. Bojovali, snažili se. Opravdu jim nemám co vytknout, snad možná kromě toho druhého gólu – nevím, co tam Nový vymýšlel. Ale obě strany to poctivě odjezdily, byl to zajímavý zápas," mínil Petržela.

Ve druhé části už Vlašim nebyla tak nebezpečná. Gólovky se hromadily hlavně před její bránou. „Druhá uklidňující branka přišla pozdě, byla tam spousta šancí," uznal Weber. „Možná kdybychom byli ve větší pohodě, tak jich proměníme více. Dneska bychom ale brali jakékoliv vítězství," zakončil karvinský trenér.

Branky: 30. (z PK) a 78. Urgela. Rozhodčí: Lerch – Fišer, Caletka. ŽK: Nový (V). ČK: 28. Breda (V). Diváci: 800. Poločas: 1:0.

Karviná: Lipčák – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – Daníček, Hatok (76. Knötig) – Fiala (51. Diaz Castanier), Juřena, Hatok, Puchel (87. Komenda) – Urgela.

Vlašim: Budínský – Štochl, Simerský, Breda, Nový – Vebr – Radoš, Brejcha (69. Vopat), Barák, Kučera – Matějka (83. Hejný).