ZDISLAVICE – TEPLÝŠOVICE 4:1

Do okresního derby vstoupili lépe domácí. Vobeckého ještě po sóle vyčapal brankář Kondrát, ale v 21. minutě se už Vobecký dočkal, když po centru hlavičkou „koníčkem" otevřel skóre. Ve 34. minutě bylo pro hosty ještě hůře, když byl trestný kop Pecháčka, nejprve tečován zdí a následně Ottlem do sítě nešťastného brankáře. V závěru poločasu Teplýšovice vyrovnaly hru a Ottl mohl snížit z trestného kopu, ale Klenot parádně míč vyrazil.

V úvodu druhého poločasu mohl dostat hosty do hry D. Podhorský, ale Klenot byl opět proti. A tak opět udeřili domácí, když po teplýšovické chybě zakončil rychlou kombinaci Beránek. Následně hlavičkoval Pecháček vedle prázdné branky, aby se hosté konečně dočkali snížení bodlem D. Podhorského zpoza šestnáctky. A jelikož stejný hráč další šanci neproměnil, tak domácí v 82. minutě unikli do otevřené obrany hostů a kapitán Kubálek po kličce Kondrátovi upravil na konečných 4:1.

„Konečně jsme zvládli vstup do utkání, když jsme vstřelili dva rychlé góly. Poté předvedl Klenot dva vynikající zákroky, tím nám dodal jistotu a tak jsme měli celý zápas pod kontrolou. Při lepší produktivitě jsme mohli dát o něco víc gólů, ale to nevadí, hlavně, že jsme vyhráli," radoval po druhé výhře v sezoně zdislavický kouč František Heřmánek.

„Domácí byli půlhodiny lepší a dostali jsme dva zbytečné góly, při kterým přálo Zdislavicím i štěstí. Při prvním domácí hráč ani nevěděl, jak mu míč spadl na hlavu a ještě se trefí o zem do šibenice. Druhý gól padl po dvakrát tečovaném trestném kopu. V závěru poločasu jsme se srovnali s malým hřištěm a hrou domácích, ale neproměnili dvě šance. Druhou půli jsme to chtěli zlomit, soupeře jsme přehrávali, ale po chybné rozehrávce na naší šestnáctce jsme dostali třetí gól. Podařilo se nám snížit, ale další šanci jsme nedali a v závěru do otevřené obrany dostali čtvrtý gól. Domácí asi zaslouženě vyhráli, když jsme se nemohli srovnat s malým hrbatým hřištěm, než jsme se dostali do hry, prohrávali jsme 0:2 a už jsme to nedohnali," povzdechl si hrající trenér Teplýšovic Milan Ottl.

Branky: 21. Vobecký, 34. vlastní Ottl, 52. Beránek, 82. Kubálek – 71. D. Podhorský. Rozhodčí: Salač. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Zdislavice: Klenot – Gregor, Lapáček, T. Bouček, Hejný – P. Bouček, Vobecký, Kubálek, Pecháček – Filip, Beránek Střídali: Jankovský, Žák, Kupsa.

Teplýšovice: Kondrát – Drahota, Petr Chomát, Pavel Chomát, Nerad – D. Podhorský, M. Podhorský, Ottl, J. Dřízal (55. Beneš) – Mládek (70. Veselý), Král.

PETR NAŇÁK