Sahula řádil v Teplýšovicích

Benešovsko – Fotbalová sezona v Okresním přeboru otevřela čtvrtou kapitolu. Jírovický střelec pokořil čtyřikrát svůj bývalý celek, v Olbramovicích cinkaly tyče.

19.9.2011 3

Ostředek v domácím prostředí prohrál s Maršovicemi 0:1.Foto: Foto: Deník/Pavel Šimáček

Olbramovice – Vrch. Janovice 0:0

Před početnou diváckou návštěvou bylo k vidění dostatek šancí, ale na obou stranách pouze zvonily tyče. Hned v úvodu zahrozily Janovice, Bosák však s pomocí tyčky zlikvidoval střelu Střihavky. Následovala série šancí domácích – nejprve Brdek dělovkou těsně přestřelil, o chvíli později přehodil brankáře, míč šel ale vedle a Šachovu dorážku zblokoval obránce. Ve 30. minutě pro zranění odstoupil domácí kapitán Havlík, nahradil ho Macháček a okamžitě po příchodu na hřiště mohl skórovat – krásně se položil do centru a z osmi metrů trefil tyč. Do poločasu ještě v nájezdu nastřelil Vávru Šach.

Hned po přestávce hlavičkoval do břevna domácí Vyskočil, totéž si zopakoval o 10 minut později. Dvacet minut před koncem domácí „odešli“ fyzicky a šance si začali vytvářet hosté. Dvakrát však Sochůrek ztroskotal na Bosákovi (trestný kop a v tváří tvář brankáři). V nastavení mohl výhru pro Janovice urvat Bursík, ale střílel také pouze do tyče, takže nakonec se body spravedlivě dělily.

Rozhodčí: Pessr. ŽK: 0:2. Diváci: 160.

Olbramovice: Bosák – Štěpánek (63. Bartoušek), Doležal, Neuberg, Šíma - Šípek, Havlík (30. Macháček), Karda, Vyskočil – Šach, Brdek.

Vrchotovy Janovice: Vávra – Novotný, Kahoun, Kněnický, Kadlec (66. Langer) – Střihavka, Prchlík, Sochůrek, Havlín (89. Hrdlovič) – Němec (59. Bursík), Vrkoslav.

Ostředek – Maršovice 0:1

Maršovičtí byli v utkání podprůměrné úrovně lepším mužstvem. Domácí, které trápí stále se rozšiřující marodka, příliš hostující branku neohrozili a jejich naděje na bodový zisk udržoval jen výborným výkonem nestárnoucí brankář a zároveň trenér Václav Hromas. V 12. minutě zazvonila tyčka jeho branky po střele Báry. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, tak si ve 45. minutě srazila ostředecká obrana míč po hlavičce R. Haška do vlastní sítě.

Obraz hry v druhém poločase byl o podobný. Ostředecký brankář Hromas opět čaroval a další míč už za svá záda nepustil. Na druhé straně mohl vyrovnat Měchura, ale přestřelil branku.

Branka: 45. vlastní. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 4:1. Diváci: 61. Poločas: 0:1.

Ostředek: Hromas – Šimáček, Uršic, Florián, Müller – Měchura, Hanibal, Kukla (37. Krejcárek), Vildman – Špalek (57. Šmerha), Daněk.

Maršovice: Filip – Fišer, M. Hašek, Řezníček, Zavadil – Bára, Šetina, R. Hašek, Hlaváč – Procházka, Šach. Střídali: Hrma, Kalina.

Pravonín – Divišov 1:6

Hned v úvodu utkání si domácí vstřelili polovlastní gól, což je poznamenalo. Hosté byli pohyblivější, podnikali rychlé výpady do nejisté pravonínské obrany a jednu z brejkových situací využili ve druhý gól.

Ve druhé půli sice přidali domácí na důrazu a měli i míč častěji na svých kopačkách, ale jejich produktivita byla zoufalá. Hostům stačilo čekat na chyby a neomylně je trestali dalšími vstřelenými góly.

Branky: Krastev – Zd. Pekárek 2, Macháček, Marek Hanuš, Stibůrek, Vondrák. Rozhodčí: Platil. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Pravonín: Doškář – Kodeda, Hoch, Lejček, Cibulka – Janáček, Vlasák, Žůrek, M. Babický – Hrubeš, Krastev. Střídali: Březina, Sedláček, Zavadil.

Divišov: J. Hanuš – Štěpnička, P. Bumbálek, L. Svoboda, Stibůrek – Vobořil, Vávra, Macháček, Vondrák – Zd. Pekárek, Marek Hanuš. Střídali: M. Svoboda, Campodonico.

Struhařov – Jankov 3:2

Hosté se prezentovali důrazným bojovným fotbalem, domácím se především v prvním poločase vůbec nedařilo. V 25. minutě hosty dostal do vedení D. Čermák. Domácí dostal do hry těsně před přestávkou Zadražil, jehož střela dokonale překvapila hostujícího brankáře.

Ve druhém poločase předvedli Struhařovští lepší výkon, v 77. minutě si Pospíšil pohrál s několika soupeři a ideální přihrávkou vyzval ke skórování Koblasu – 2:1. V 84. minutě hosté neproměnili pokutový kop, ale vzápětí Horčička již vyrovnal. Domácí se nevzdali a v 87. minutě Z. Pessr z penalty rozhodl.

Branky: Zadražil, Koblasa, Z. Pessr (z PK) – D. Čermák, Horčička. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1.

Struhařov: P. Pessr – Kremina, Zd. Pessr, Dudík, Hovorka – Straka, Koblasa, Veselý, Pospíšil – Zadražil, Peter. Střídali: J. Sysel, L. Sysel.

Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Volf, Peroutka – Vrzal, Veselý, Říha, Horčička – Balík, Skála. Střídali: M. Čermák, Uhliar.

Teplýšovice B – Jírovice 0:5

Domácí porazil jediný hráč hostů, a to odchovanec domácích Tomáš Sahula, který čtyři góly vstřelil a na pátý nahrál Macháčkovi. Domácí odehráli velmi špatné utkání a jako lídr tabulky totálně vyhořeli.

Branky: Sahula 4, Macháček. Rozhodčí: Irion. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:2.

Teplýšovice B: Kohoutek – Vosička, Ottl, Boťa, Páv – Heřmánek, M. Kaňka, L. Dřízal, St. Škvor – Král, Beneš. Střídali: L. Kaňka, A. Černý, Klabík.

Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Beneš – Bubeník, Macháček, Klepl, Kulda – Sahula, Pazdera. Střídali: Pokorný, Janků, F. Stibůrek.

Popovice – Trhový Štěpánov 5:3

Domácí začali skvěle. Ve 3. minutě roh Matušky prodloužil M. Heřmánek a Kopecký hlavou usměrnil míč do sítě. V 25. minutě se na šestnáctce uvolnil P. Slepička a zvýšil na 2:0. Štěpánovští ale zbraně nesložili, důrazem v osobních soubojích a aktivitou začali ohrožovat do té doby nečinného P. Heřmánka a ve 34. minutě z rychlého brejku snížili Zikmundou na 2:1. Domácí odpověděli těsně před přestávkou, když penaltu za sražení P. Slepičky proměnil Matuška – 3:1.

Po změně stran si domácí hlídali výsledek a rychlými brejky zaměstnávali brankáře Březnovského. Ten však odolával. Navíc na druhé straně snížil Janoušek z penalty na 3:2. Popovice však kontrovaly krásnou samostatnou akcí Dvořáka. V 74. minutě si domácí Kašpar nastřelil ve vápně ruku a Janoušek opět nedal Heřmánkovi šanci – 4:3. Definitivní pojistku pro domácí zařídil po akci Kašpara P. Slepička, který se napotřetí sám proti brankáři konečně prosadil.

Branky: P. Slepička 2, Matuška (z PK), Kopecký, Dvořák - Janoušek (2 x z PK), Zikmunda. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 3:1.

Popovice: P. Heřmánek - Hocek, Kašpar, V. Slepička, Jakub Hovorka – M. Heřmánek, Kaucký, Kopecký, Matuška - P. Slepička, Veselý. Střídali: Jiří Hovorka, Dvořák, Žížala.

Trhový Štěpánov: Březnovský – Trpišovský, Skalický, Zikmunda, M. Jakoubek – Janoušek, Vobecký, Klaus, J. Jakoubek – Filip, Frühauf. Střídali: Witner, Škvor, Červeňák.

Neveklov – Miřetice 3:1

V prvním poločase hosté narozdíl od domácích lépe kombinovali a dostávali Neveklovské pod tlak. Ti jen díky skvělým zákrokům Koleva a troše štěstí, drželi bezbrankový stav. Mohli dokonce ze dvou ojedinělých situací jít do vedení, Znamenáček ale hlavičkoval do břevna, následnou dorážku poslal Hameta nad a Vitoušovi chybělo z brejku půl metru na dorážku. Do vedení šli na nakonec po zásluze hosté, když K. Čáp, po krásné kombinaci ve 40. minutě, mazácky servíroval míč do ulice Sedlovi, který se nemýlil.

Druhý poločas začali domácí náporem, vytvářeli si i šance, ale i na druhé straně po chybě Haška šel sám na Koleva Kamarýt, ale nedal. Tlak domácích se zvyšoval, ve stoprocentních šancích selhali Hameta a Hašek. A tak to na sebe vzal střídající Šiška, který od první minuty na hřišti výrazně oživil útok Neveklova. Po trestném kopu Haška hlavou vyrovnal a v 80. minutě otočil stav z trestného kopu na 2:1. V závěru pečetil výsledek nádhernou „šibenicí“ z rohu velkého vápna Vnouček.

Branky: Šiška 2, Vnouček – Seidl. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Neveklov: Kolev – Zimmel, Havránek. Kozel, Znamenáček – Čichovský, Hameta, Hašek, Lajšner – Semerád, Vitouš. Střídali: Šiška, Vnouček, Novák.

Miřetice: Růžek – Rek, Kopecký, Seidl, Mašek – P. Čáp, K. Čáp, Lhoták, Kučera – J. Hájek, Kamarýt. Střídali: Vondrák, P. Hájek.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 500 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Benešov, Namáhavá práce, práce v hluku, krátkodobé zaměstnaní. Každý pátek od 11.00-13.00 hodin bude na adrese Čechova 437 v Benešově sedět pracovník, který bude vyřizovat doporučenky.. Pracoviště: Keder s.r.o. - baest, Černoleská, č.p. 1930, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště Benešov - Baest, Práce v hluku, zdravé osoby, nutná lékařská prohlídka, Krátkodobé zaměstnání. První kontakt telefonicky. Po telefonické dohoděv Benešově, Čechova 437, pondělí a středa 13-15 hodin. Pracoviště: Ayb-v.v. s.r.o. týnec, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště Benešov Baest, Namáhavá práce, práce v hluku zdravé osoby. nutná lékařská prohlídka. KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ. První kontakt telefonicky. Projednání místa v Benešově, Čechova 437 pondělí a středa 13-15 hodin.. Pracoviště: Ayb - v.v. s.r.o. - pracoviště benešov, Černoleská, č.p. 1930, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044.

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocný dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Pracoviště Benešov, První kontakt telefonicky.. Pracoviště: Ang & syn s.r.o. - černoleská, Černoleská, č.p. 1930, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Sabin Angelov, +420 775 384 769.

Kam za fotbalem na Benešovsku

8

Do lesa jen na procházku, na košíky to zatím není

Strany ladí kandidátky a program pro komunální volby

Benešov – Datum se už ví; nyní zbývá „pouze“ dokončit kandidátní listiny a oslovit voliče programem. Komunální volby se odehrají 5. a 6. října. Benešov pochopitelně nebude žádnou výjimkou – lidé budou volit sedmadvacet zastupitelů.

Vrcholem třetího dne Kladrubských her byla házená vozíčkářů

Kladruby – Kdo v životě neviděl házenou v podání hráčů upoutaných ke sportovním vozíkům, neuvěří. Čtyřčlenné týmy zvládaly po celý turnaj nejen vysoké nasazení, ale disponovaly i propracovanou strategií.

Vlastenci se přijedou veselit pod Blaník, a tak oslaví výročí republiky

Louňovice pod Blaníkem - U příležitosti stého výročí založení republiky se v sobotu 26. května sjedou všichni příznivci pod Blaník. Celorepublikový spolek Vlastenců Koruny české spolu s městysem Louňovice pod Blaníkem totiž pořádá Národní veselici. “Ještě nikdy jsme v rámci našeho spolku nepořádali tak velkou akci,” prozradil zakladatel spolku Vladimír Brom.

Dva roky za pěstí rozhodčímu

Benešovsko – Podle Ladislava Bursíka to bylo špatné rozhodnutí sudího Milana Rogožana. Tak špatné, že se rozhodl pro odvetu. Jenže takovou, která na fotbalovém trávníku nemá co dělat. Rozhodčího udeřil pěstí a ten zápas mezi Přestavlky a Velíš (IV. třída Benešovska) ukončil. Bursík si nezahraje fotbal dva roky.