Zkušenému manažerovi se ale nelíbí, jakým způsobem hovořil o problémech ve finančním hospodaření klubu jiný člen výkonného výboru Petr Slepička v nedávném rozhovoru pro Benešovský deník.

Lacina byl šéfem klubu od loňského léta, kdy začaly pro Benešov těžké časy – odešel hlavní sponzor – Sládek Group a.s. I tak se povedlo Lacinovi a celému výkonnému výboru rok klub táhnout a měl výsledky. K jeho odvolání podle Petra Slepičky došlo kvůli tomu, že Lacina a někteří další členové VV chtěli dotaci od města ve výši jednoho milionu korun utratit za výplaty hráčům A týmu. S tím však odvolaný předseda zásadně nesouhlasí.

„Za mého vedení, což bylo od 1. července 2017 do 19. července 2018, klub žádnou dotaci od města Benešov nečerpal. Zastupitelstvo o ní rozhodlo 20. června, já ji 11. července podepsal ještě s dalším členem VV na městě, ale na účet klubu přišla až v den mého odvolání, tedy 19. července. To je snadno doložitelné. Těžko mi tak někdo může klást za vinu, že jsem měl v úmyslu využít peníze jinak, než na co byly určeny. Vůbec nechápu, jak někdo mohl něco takového vypustit z úst. Zvlášť, když nové vedení samo takto peníze z města ihned použilo. Asi zjistilo, že finance jdou takto využít, jiné vysvětlení ovšem nemám. A vzhledem k tomu, že mám jako člen výkonného výboru pořád přístup k výpisům z banky, mohu tyto transakce dokázat,“ řekl Deníku Petr Lacina.

Ten je známý také jako ředitel sportovních projektů firmy Ondrášovka, zásadního partnera Středočeského krajského fotbalového svazu i FAČR. Na vstupu Ondrášovky do fotbalu má zásadní podíl a díky němu třeba vznikl dnes již významný projekt Ondrášovka Cup. V něm si každoročně mohou zahrát tisíce malých fotbalistů turnaje po celé republice ve věkových kategoriích od U8 – U13.

Petr Lacina přiznává, že klub měl finanční problémy i za jeho vedení, ale vždy s pomocí partnerů si poradil. Vůbec se mu nelíbí, že Petr Slepička v rozhovoru říká, že klub po sezoně dlužil hráčům A-mužstva na výplatách a prémiích významnou sumu peněz. „Důrazně říkám, že všechny naše závazky se kryly s pohledávkami a klub neměl při mém odvolání 19. července žádné dluhy a měl v účetnictví černá čísla. Dluhy má vedení nyní, protože po mém odvolání skončily s podporou SK Benešov také subjekty, které jsem zajistil já a stály za mou koncepcí rozvoje klubu a mládeže v SK Benešov i celém okrese Benešov. Lidé, kteří mě odvolávali, museli vědět, že se to stane,“ upozorňuje.

Lacinovi vadí i to, že Petr Slepička mluví o nové koncepci v klubu s důrazem na hospodárnost a dávání šancí mladým odchovancům. „Oni říkají, že vytvořili nový Benešov. Já říkám, že ho vytvořil předešlý sponzor Jan Sládek již před 15 lety. On začal budovat benešovskou mládež. Vytvořil se tady i další systém, kde mladí mohli přes krajský přebor a hostování v Poříčí přejít až do ČFL, to se týká hned pětice hráčů, která dnes stabilně nastupuje v ČFL. Šlo o podle mne ideální cestu. To ale není vizitka nového vedení, to pan Sládek šel správnou cestou,“ říká Lacina a dodává: „Podívejte se, kolik týmů dnes na okrese Benešov hraje krajské soutěže a hlavně jaký to je nárůst oproti letům minulým včetně působení hráčů, které vychovala mládežnická základna SK Benešov.“

Nyní je v mužstvu hned dvanáct odchovanců, což je krásný počet, málokterý klub na tak vysoké úrovni se něčím podobným může chlubit. Jestli vůbec nějaký. Lacina doplňuje, že díky spolupráci s Duklou přišli do klubu fotbalisté, kteří se v klubu zabydleli a mají vysokou kvalitu jak sportovní, tak i lidskou: Tetour nebo Čapek a nově pětice Rotbauer, Švantner (České Budějovice), Brokeš (Hradec Králové) Engelmann (Žižkov) nebo Pedro (Jihlava).

„Spolupráce s ligovou Duklou byla pro Benešov užitečná už proto, kolik těch kluků tady nakonec zůstalo a dnes jsou oporami. Jim, i všem dalším klukům z týmu přeji, aby pro ně letošní ročník dopadl co nejlépe, na druhou stranu mi vadí, když ze mě někdo dělá někoho, kým jsem určitě nebyl – kdo škodí benešovskému fotbalu,“ dodal Petr Lacina s důrazem na to, že po celé období pro klub pracoval zdarma.