Pavel Svoboda, Sokol Pravonín

„Myslím si, že jsme vyhráli po zásluze, protože jsme měli po většinu zápasu více ze hry. Zbytečně jsme sice prohrávali, když při střele z trestného kopu asi brankář podklouzl, což se také stává. Trochu nás to zaskočilo a málem jsme dostali druhý gól. Začátky nám ale stejně jako v mistrácích nevycházejí. Zaplať pánbu jsme do přestávky vyrovnali a ve druhé půli otočili skóre. V posledních patnácti minutách jsme se zbytečně zatáhli, nehráli svojí hru, nepodrželi balón, soupeř nás zatlačil, chtěl vyrovnat, ale my jsme to takticky zvládli dobře a třetí gól přidali v závěru z protiútoku. Ač jsme měli herní převahu, tak jsme si moc šancí nevypracovali, a tak jsme z minima vytěžili maximum. Kluci jsou schopní podávat lepší výkony, ale asi jim svazovala nohy zodpovědnost vyhrát pohár, pro což si do Libže přijeli.

Je to završení nejlepší sezony v Pravoníně, a všichni tvrdí, že tolik bodů ještě nikdy nezískali. Hodně se nám povedlo jaro, které jsme v přeboru vyhráli a škoda, že jsme takhle nehráli i na podzim, mohli jsme být v tabulce ještě výš než pátí. Pokud by nám to v nové sezoně šlo stejně dobře jako na jaře, tak bych klukům přál, aby si zkusili i I. B třídu, ale museli by v ní trošku víc přidat, a hlavně víc trénovat a chtít na sobě pracovat. Na okres to stačí, ale na kraj už ne a kupovat tři, čtyři nové lidi by byla škoda. Měli by si to zkusit, ti, co by si to vykopali."

František Hájek, Sokol Přestavlky

„Pravonín hrál na jaře v přeboru výborně, vyhrával vysokými rozdíly a byl pro nás silným protivníkem. Navíc máme v mužstvu lazaret, tři zraněné hráče a až na druhou půli jsem si schovával kluky, kteří by jinak nastoupili od začátku, ale byli zranění a mohli jen kus zápasu. První poločas jsme se snažili uhrát a bonusem byl vstřelený gól. Vedení mohl pojistit Béla Mastný, ale při obejití brankáře netrefil z úhlu prázdnou branku a přitom si natáhl nebo natrhl sval. Pokud by to bylo 2:0, tak si myslím, že už bychom, vyhráli. Soupeř ale byl po většinu zápasu lepší a asi zaslouženě vyhrál. Bylo to hezké utkání, v pěkném areálu, a že jsme prohráli, to mě nemrzí, protože kluci vydali sebe maximum. Vyhrát může jen jeden a teď to byl Pravonín.

Beru i deváté místo v přeboru, protože jsme základní sestavu neměli kvůli zdravotním nebo pracovním zaneprázdnění ani jednou dvakrát po sobě stejnou. V základu jsme měli někdy i dva šestnáctileté dorostence, kteří dopoledne odehráli za dorost devadesát minut a to samé odpoledne i za áčko. Našel bych jen minimum utkání, kde jsem s přístupem kluků nebyl spokojený. Takže sezonu beru jako úspěšnou."