„Vedení klubu i já jsme se chtěli umístit v tabulce o malinko výš, takže musíme sezonu hodnotit jako neúspěšnou,“ uvedl těsně po sezoně nadějný kouč Petr Havlíček.

Benešovák, který to jako hráč dotáhl až do nejslavnějšího českého klubu, Sparty Praha. Tam také získal velké trenérské ostruhy a třeba se sedmnáctkou získal mistrovský titul.

A protože Vlašim se Spartou už pár let spolupracuje, vyhlédla si loni na jaře po odchodu Martina Haška na trenérské křeslo právě Havlíčka.

Ten si brzy získal respekt okolí. Celý uplynulý ročník Fortuna národní ligy vedl nejmladší mužstvo soutěže, proto je osmé místo v tabulce spíš úspěchem.

Sám kouč to tak nevidí, podle něj jsou si všichni v týmu vědomi, že na tom mohli být ještě lépe. „A to jak po stránce umístění v tabulce, tak herního projevu,“ řekl před časem Deníku.

V jeho silách je dostat klub zase k lepšímu umístění. Přestože má klub jeden z nejnižších rozpočtů ve FNL, dokáže vychovávat velké talenty pro nejvyšší soutěž. Navíc patří dlouhodobě k tradičním účastníkům druholigové soutěže, což je pro rodinný klub obrovský úspěch.

Zvlášť při pohledu na neúspěchy klubů z mnohem větších měst jako jsou Kladno, Most, Chomutov, Děčín, Česká Lípa, Karlovy Vary nebo Kolín.

S Petrem Havlíčkem se tohle Vlašimi nepřihodí. Otázkou spíš je, zda jeho trenérský talent nezaujme někoho v první lize.

Tam Vlašim pravidelně dodává nejen své nejlepší hráče, ale i trenéry.

TRENÉR SEZÓNY FORTUNA NÁRODNÍ LIGY 2017/2018
1. místo: Roman Skuhravý (SFC Opava) – 69 bodů
2. místo: Jiří Krejčí (FK Pardubice) – 35 bodů
3. místo: Jiří Neček (Fotbal Třinec) – 20 bodů
4. místo: Josef Csaplár (1. FK Příbram) – 20 bodů
5. místo: Petr Havlíček (FC S&B Vlašim) – 9 bodů
6. místo: Jaroslav Novotný (FK Pardubice) – 9 bodů
7. místo: Mordechai Ivanir (FK Olympia) – 6 bodů
8. místo: Karel Havlíček (FC Hradec Králové) – 4 body
9. místo: David Horejš (Dynamo Č. Budějovice) – 3 body
10. místo: Bohuslav Pilný (Viktoria Žižkov) – 2 body
11. – 13. místo: Jiří Balcárek (1. SC Znojmo), Pavel Horváth (Baník Sokolov), Roman Nádvorník (FC MAS Táborsko) – všichni 1 bod