Vlašim a Benešov se utkaly už v zimní přípravě. Tehdy vyhrál favorit 4:2, i když musel utkání otáčet. Nyní měl přijít čas na odvetu. Původně se schylovalo k dalšímu přípravnému utkání na půdě outsidera, pak se duel přesunul na hlavní stadion druholigového celku v Kollárově ulici, ale nakonec došlo k úplnému zrušení.

„Vzájemná dohoda. My jsme na začátku přípravy oni na konci a mají generálku. Nám chybí někteří hráči, kteří jsou ještě na dovolené. Jednalo se o obou strannou dohodu. Domluvili jsme se tak. Není to tak, že by jedna strana chtěla a druhá ne,“ objasňoval trenér Benešova Vasil Boev, proč nakonec z očekávaného derby sešlo.

Oba týmy si tak našly už náhradní soupeře. Benešov se už v sobotu dopoledne utká s Xaverovem na hřišti v Horních Počernicích. Vlašim sehraje generálku až v pondělí od 17:30, kdy před vlastními fanoušky vyzve třetiligové Přepeře, které byly sokem jejich regionálního rivala v boji o přežití ČFL v minulé sezoně. Spolu se severočeským soupeřem se na stadion v Kollárově ulici vrátí i Nigerijec Michael Ugwu, jež tam přišel na jaře právě z Vlašimi.