Obrat zvládly Nespeky ještě do konce prvního poločasu

Benešovsko – Ve fotbalové I. A třídě si deváté Nespeky poradily na svém hřišti se sedmým Jílovým, když hosté dohrávali zápas půlhodiny o deseti.

8.11.2014

Nespeky - Jílové 2:1.Foto: Luděk Rublič

NESPEKY – JÍLOVÉ 2:1

Začátek utkání byl opatrný. První vážnější šanci měli hosté, ale Kellerovi na poslední chvíli ukopl míč Myslivec. Ve 14. minutě se sice Jílovští radovali z branky z dorážky, ale gól pro ofsajd neplatil. Na druhé straně přehlavičkoval branku z dobré pozice Obermaier hlavou. Ve 25. minutě si vzal míč Maršík, prošel domácí obranou jako nůž máslem a nedal Magnusovi šanci – 0:1. Domácí ale branka nezlomila a stačili skóre do poločasu otočil. Nejprve Dixa z dobré pozici netrefil branku, aby se o chvíli později již z dorážky nemýlil po hlavičce Obermaiera vyražené Vavřinou. Ve 40. minutě se probil obranou hostů Jasz, ale špatně zakončil, aby těsně před odchodem do kabin utekl z půlky hřiště Popelka a nedal brankáři šanci – 2:1.

Ve druhém poločase se hrál tvrdý , bojovný fotbal, na který doplatil v 59. minutě hostující Malknecht, jenž "sestřelil" na polovině hřiště Popelku a šel se předčasně sprchovat. V závěru zápasu mohli domácí navýšil skóre, ale Jasz, Dixa a Urban výsledek kvůli špatné koncovce nezměnili.

„Fotbal nemá logiku, nehráli jsme dobře, ale vítězství vydřeli. Byl to remízový zápas, když soupeř byl fotbalovější, my zase bojovnější s větší vůlí po vítězství," dodal po zápase trenér Nespek Václav Knížek starší a poznamenal směrem k soupeři: „Jílové nehrálo špatně, dobře na těžkém terénu kombinovalo a mělo i kvalitního gólmana. Bylo však nedisciplinované, neustále se jeho hráčům něco nelíbilo a po faulu na našeho Popelku dohrávali hosté zápas v deseti."

Branky: 33. Dixa, 44. Popelka – 25. Maršík. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 1:3. ČK: 59. Malknecht (J). Diváci: 120. Poločas: 2:1.

Nespeky: Magnus – Myslivec, Obermaier, Urban, Krejza – Jasz, Röhrich, Boev, Kupša (83. Sochor) – Popelka (89. Vojkůvka), Dixa.

PAVEL DRNEC

8.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

S úklidem černé skládky v Benešově pomáhali především studenti benešovské SOŠ a SZŠ.
41

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Ve Vlašimi vychovávají stolní tenisty pro reprezentaci

Benešovsko – Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou a patří k nejrychlejším sportům. Vyvinul se ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. První mezinárodní turnaj byl v roce 1926, později byl braný jako první mistrovství světa. Stolní tenis se hraje na desce stolu nad úrovní země, kterou rozděluje síťka na dvě poloviny, kde se pohybují hráči. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra.