TEPLÝŠOVICE – KONDRAC 4:1

V první půli okresního derby se nehrála příliš pěkná podívaná. Domácím vázla kombinace, čehož hosté v 11. minutě využili, když Špičkův průnik přetavil v gól z malého vápna Kašpar. Následně si vypracovali domácí jedinou příležitost první části, ale J. Dřízal po centru Ottla sám před Císařem zakopl. V závěru poločasu mohli hosté zvýšit, ale rána Linharta ze 40 metrů prosvištěla těsně nad brankou a Kašparovi na malém vápně vzal míč z nohy Babka.

Do druhého dějství vstoupily Teplýšovice v jiném rozpoložení a s větší aktivitou, což asi hosté nečekali. Domácí totiž dva rohové kopy Nerada přetavili v góly Krále a hlavičkovým „koníčkem" Petra Chomáta. A to nebylo vše, po úniku J. Dřízala a zpětné přihrávce Podhorského zvýšil Ottl na 3:1, aby účet zápasu proti neškodné Kondraci uzavřel již v 69. minutě Podhorský po úniku Mládka. A to ještě ránu R. Hrušky vyrazil obránce hostů z brankové čáry.

„Jelikož jsme hráli ve stejnou dobu jako béčko, tak jsme museli hráče rozdělit. Za nás nastoupil na levém beku dorostenec Tomáš Kamenský, který sice hrál přes nohu, ale nakonec zápas zvládl. Naší hru v prvním poločase ale ovlivnilo zranění Pavla Chomáta již při rozcvičování, přesto nastoupil, ale po brance hostů odstoupil. Musel do hry druhý dorostenec Radek Hruška. Ztráta Chomáta nám nabourala obranné řady, nemohli jsme se s tím vyrovnat, v první půli byli hosté aktivnější, po zásluze vedli a my nějak první půli doklohnili," ukázal na problémy v sestavě hrající trenér Teplýšovic Milan Ottl, kterému se již druhá půle líbila: „Kondrac se po přestávce zakopala, začala bránit výsledek, což se jí nevyplatilo. My jsme měli na začátku čtyři rohy a dva proměnili v góly. Dostali jsme se do zápasu, začali soupeře přehrávat a zaslouženě jsme za druhou půli vyhráli. Musím pochválit dorostence, kteří sehráli dobrou partii."

To kouč Kondrace Jiří Janouš mladší byl po derby povzdechl. „První poločas byl z naší strany dobrý, hráli jsme ze zabezpečené obrany a vedli. Začátek druhého poločasu jsme nepochopitelně zaspali, dostali tři góly a bylo hotovo. Potom již to byla naše klasika a dotrápili jsme se do konce. Naše krize pokračuje, mladí jsou moc mladí a starší jsou absolutně z formy."

Branky: 48. Král, 53. Petr Chomát, 61. Ottl, 69. Podhorský – 11. Kašpar. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Teplýšovice: Babka – Drahota, Pavel Chomát (15. R. Hruška, 82. Vl. Dřízal), Petr Chomát, Kamenský – Král, Nerad, Ottl, J. Dřízal – Mládek, Podhorský.

Kondrac: Císař – Houdek, Linhart, T. Kubín, Pohorský – Špička, Petrů, Pavlíček, Pavelka – Kašpar (Karmazín), Ngo.