PODĚBRADY – BENEŠOV B 1:2

Hosté od Konopiště zaspali úvod utkání a již po 38 vteřinách prohrávali, když se na levé straně uvolnil Pinkas, ve vápně našel nabíhajícího Jiráska, který prostřelil Starečka. Domácí byli i nadále při chuti a přetížená obrana Benešova jen těžko odolávala. Největší nebezpečí pro hosty znamenal mladíček Pinkas a velmi ofenzivní obránce Zumr.

Benešov zahrozil první povedenou akcí až po půlhodině hry, avšak s hlavičkou Keltnera po centru Filipa si brankař Málek poradil. Hosté pokračovali v aktivitě, byli do přestávky lepším týmem, ale do vyložené šance se nedostali.

Ve druhém dějství pokračovali hráči od Konopiště v dobré kombinaci, vytvořili si tlak, ale dlouho bezúspěšný, když jim většinou chyběla finální přihrávka a jednou podržel domácí brankář Málek. V 67. minutě se již ale hosté dočkali. Voráček byl v šestnáctce faulován a z penalty se Keltner nemýlil. Benešovské gól nakopl a pádili za třemi body. Voráček se k centru Marka Chrpy ještě kvůli obránci nedostal a Podhorský ani nadvakrát nezacílil přesně z trestného kopu. V 82. minutě to již ale přišlo. Voráček rychle rozehrál roh a Podhorský nikým neatakován ze strany překvapil střelou po zemi brankáře Málka – 1:2.
Domácí se v závěru snažili nakopávanými míči do benešovské šestnáctky odvrátit prohru a v poslední minutě se jim to málem podařilo, ale hlavičku Suchánka skvěle vyrazil Stareček. A tak se hosté mohli radovat z prvního tříbodového zisku.

„Přestože jsme odjížděli na zápas v nepříliš optimální sestavě, podařilo se nám zápas zvládnout. S průběhem utkání však nejsem vůbec spokojen. Soupeře jsme porazili jen díky výrazně lepší fyzické kondici, když domácím došly síly již během prvního poločasu, což je málo vídané. Hráči neplnily pokyny, které jsme si před zápasem řekli a vrcholem byl obdržený gól po 38 vteřinách. To jsem nezažil za celou hráčskou ani trenérskou kariéru. Přesto naši mladíci, s věkovým průměrem pod dvacet let, však druhý poločas zvládli a otočili nepříznivý stav, za což zaslouží pochvalu," měl radost trenér béčka Benešova Petr Slepička, ale zároveň zvedl varovný prst: „Máme před sebou ještě spoustu práce a všichni hráči musí na svých výkonech výrazně zapracovat."

Branky: 1. Jirásek – 67. Keltner (z PK), 82. Podhorský. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Benešov B: Stareček – Martin Chrpa (67. Marek Chrpa), P. Balík, Hronek, F. Jendele – M. Balík, Filip - Keltner (88. D. Jendele), Černý, Voráček – Podhorský.