METEOR PRAHA – BENEŠOV 3:2

Trenér Benešova musel změnit tři, ze čtyř hráčů v obraně (nemocní Melichar a Obdržal a Linhart týden netrénoval), což se nakonec stalo rozhodujícím. Zvláště pravý záložník Přitasil byl na levém beku ztracený. „Bylo to ode mě špatný. Nevěděl, jak to tam mám hrát," posteskl si po zápase mladý rychlík, který nezvládl post po taktické stránce.

A domácí toho hned ve 4. minutě využili. Na pravé straně Křtěn odcentroval a na zadní tyči zblízka Janíček poslal míč do sítě. Ani hosté nerezignovali na útočení, až se obrany červenaly, nikoli však brankáři. Klauz mohl srovnat, ale po kolmici Rozsypala ztroskotal na gólmanovi a ranou z 25 metrů rozezvučel břevno. Domácí byli následně nebezpečnější, ale Holeček o centru mířil vedle, „žrout" Stibora, při přečíslení čtyři na jednoho, pálil vysoko nad, což se mu povedlo i při sóle, volej Hejdy vyrazil Dvořák. Ve 35. minutě se domácí radovali podruhé, když po jediné chybě Dvořáka (podběhnutý centr) skóroval pohodlně Stibora – 2:0.

Trenér Matoušek již nevydržel, vystřídal Linharta za V. Peštu a trápícího se Přitasila posunul na jeho oblíbený post, kraj zálohy. A hned se zadařilo. Po centru Klauze, Přitasilovu ránu zblokoval obránce, ale odražený míč poslal Rozsypal z 18 metrů k tyči – 2:1. V závěru poločasu ještě Dvořák zachránil mužstvo po rohovém kopu a střele Janíčka.

Kdo si myslel, že Benešov po přestávce zapne na plné obrátky, krutě se zmýlil. Hráči si zřejmě řekli, že nemusí bránit a řídili se heslem: Kdo brání, nevěří brankáři." To jim dlouho vycházelo, protože Dvořák vystavil parádními zákroky stopku Křtěnovi, Bednaříkovi, Stiborovi, Holečkovi, Adenubimu. A jak to bývá, přišel gól na druhé straně. Po hodině hry Rozsypal vysunul kolmicí rozběhnutého Přitasila, který si spravil vyrovnávajícím gólem náladu. Hostům branka pomohla a mohli i otočit stav, ale hlavičku vlastního hráče vyrazil gólman na roh a bodlo D. Pešty po narážečce s Přitasilem skončilo vedle. Domácí ale měli stále brejkové akce a Dvořák si neodpočinul. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, kdy po rohu Holeček z malého vápna s pomocí teče vsítil třetí a gól Meteoru, na který již Benešov nenašel odpověď.

Branky: 4. Janíček, 35. Stibora, 83. Holeček – 40. Rozsypal, 61. Přitasil. Rozhodčí: Severýn. ŽK: 5:2. Poločas: 2:1.

Benešov: D. Dvořák – D. Pešta, Filip, Hašek, Přitasil (84. Říha) – Balata, Kulhavý – V. Pešta (41. Linhart), Rozsypal, Klauz – Janků (69. Korecký).