Votice – Divišov 5:2 (2:1)

Ofenzivní zápas začali lépe hosté, jenž se po necelé čtvrthodině dostali do vedení, když rychlý útok zakončil gólově Marek Hanuš. Do konce poločasu ale domácí stav otočili. Nejprve V. Budil zamířil z dobré pozice nad. Poté zařídil vyrovnání šutér Říha dorážkou po standardní situaci a hlavičce Sládka, aby následně V. Budil tečoval do sítě střelu Koláře – 2:1. Hosté mohli snížit, ale Řehák zhatil radost L. Janovskému i Vávrovi po trestném kopu.

Po změně stran se dvakrát během chvíle trefil V. Budil (po přihrávce Zoubka a po dorážce hlavičky Sládka) a zkompletoval tak svůj hattrick. Hosté sice snížili Vávrou po centru ze strany, ale závěr patřil domácím. Šlejmar nejprve trefil tyč, hlavičku Sládka vykopl hráč Divišova z brankové čáry, aby Tábořík po rychlém brejku a přihrávce J. Kramného uzavřel na konečných 5:2.

„Naše hra se pomalu zlepšuje. Na klukách se deset inkasovaných gólů za minulý víkend projevilo a měli sklopené hlavy. Teď jsme dali pět gólů, což jim pomohlo,“ měl radost trenér Votic Martin Bárta a dodal k utkání: „Libiš a Želeč byli kvalitnější a fotbalovější soupeři, než Divišov, ale to nechci snižovat jeho kvalitu. Sice dostal pět gólů, ale to je zavádějící, protože se snažil, bojoval, měl šance, ale ty neproměnil. Navíc jsme měli ve druhém poločase víc fyzických sil.“

„Bylo vidět, že herně jsou Votice v přípravě o čtrnáct dní napřed a také, že mají odehrány tři zápasy, my hráli poprvé,“ podotkl nový trenér Divišova René Burcev a dodal k utkání: „První poločas byl vyrovnaný, oba týmy měly po třech tutovkách, my proměnili jednu, domácí dvě. Ještě do 70 minuty byl zápas vyrovnaný, poté nás již Votice přehrávaly. Nestíhali jsme, hráli na devadesáti metrech a ani obrana nestačila vystupovat. Navíc máme problémy s obrannými a útočnými rohy.“

Nový trenér Divišova také poodhalil, jak je spokojený s prací týmu o trénincích. „Mužstvo pomalu poznávám, ale musím kluky pochválit. O trénincích, které máme v tělocvičně nebo na hřišti, pracují velmi dobře a příjemně mě překvapili,“ chválí tým René Burcev.

Branky: 31., 54. a 58. V. Budil, 22. Říha, 89. Tábořík – 14. Marek Hanuš, 63. Vávra.

Votice: Řehák – Molčík (62. Říha), Sládek, Šlejmar, Kořínek – Kolář (67. Tábořík), Říha (46. J. Kramný), Zoubek, Tábořík (46. T. Kramný), Homolka – V. Budil (60. Prégr).

Divišov: Kopecký – Lehán, Macháček, Veselý, Blažíček – Šmíd, Vávra, Zd. Janovský, L. Janovský – Z. Pekárek, Marek Hanuš. Průběžně střídal: L. Svoboda.

Další zápas hrají oba týmy v sobotu 17. února. Votice nastoupí na domácí umělé trávě od 14 hodin proti Týnci nad Sázavou a Divišov hraje v 15 hodin na UMT Vlašim na Lukách proti Miřeticím.