Sedlec-Prčice – Divišov 2:3 (1:3)

V úvodu nenechali Sedleckoprčičtí aktivní hrou Divišov příliš kombinovat a dostali se i do vedení, když „malou domů“ zachytil Davídek a po kličce divišovskému brankáři skóroval. Poté Sedleckoprčičtí neproměnili velkou šanci Pavlem Müllerem, jenže ten přestřelil branku po zpětné nahrávce Davídka. I když byla hra vyrovnaná, do konce poločasu stříleli góly jen Divišovští. Vyrovnání zařídil z penalty Veselý, když první střelu gólman vyrazil. Zbylé dva góly Vondráka a Marka Hanuše přišly po brejkových situacích. Další střely kryl Dřevojan.

Ve druhém dějství už fotbal nebyl moc vidět, hráči se na hřišti spíše dohadovali, a tak se v pochodovém tempu zrodilo jen pár šancí. Víc jich měli Divišovští, jenomže v zakončení už byli jaloví a tak na konečných 2:3 uzavřel v závěru Prchlík do prázdné branky po presinku Davídka na brankáře.
„Zápas snesl měřítko jen první půlhodiny, poté už hra uvadla a až na několik výjimek, nebyl k vidění bůhvíjaký fotbal. Ve druhé půli už to byla holomajzma,“ dodal k zápasu sedleckoprčický kapitán Michal Davídek.

„Naše hra už byla o něco lepší než v předcházejících zápasech a sestava už se začíná rýsovat. V zápase jsme měli územní převahu, ale nevyužili šest tutovek a soupeři oba góly darovali po obrovských chybách jednotlivců. Sedlec musím také pochválit, snažil se a měl ještě dvě vyložené šance,“ poznamenal k utkání trenér Divišova René Burcev, který se po dvou porážkách dočkal u týmu první výhry, a ještě dodal: „Kluky chci pochválit, že po velké dřině v trénincích odehráli zápas ve velké zimě a větru statečně. Jsem i rád, že se nikdo nezranil.“

Branky: Davídek, Prchlík – Veselý, Vondrák, Marek Hanuš. Divišov: Oberleitner – Blažíček, Veselý, Hronek, L. Janovský – J. Zámostný, Zd. Janovský, Srb, J. Vondrák – Marek Hanuš – Pekárek. Střídali: Lehán, Macháček, Šmíd. Sedlec-Prčice: Dřevojan – Tvrdý, Kabíček, Sedláček, Kobliha – Prchlík, P. Müller, F. Müller, Raček – Davídek, Kubát. Střídali: Rataj, Šutorka.

Divišov hraje v neděli 4. března od 18 hodin na umělé trávě v Benešově proti Poříčí nad Sázavou. Pro oba týmy to bude generálka na jarní boje v I. A třídě respektive v krajském přeboru. Sedlec-Prčice nastoupí v sobotu 3. března od 16 hodin na umělé trávě ve Voticích proti Kondraci.