SK Votice

Před loňskou sezonou se rozhodlo vedení Votic, že již nechce hrát divizi, áčko tak zaujalo místo po béčku v I. B třídě a rozhodlo se jít mládežnickou cestou výchovy hráčů. Z divizního celku ale zůstala osa týmu Čupr, Bareš a Viskup, kteří se vhodně doplnili hráči béčka, jenž ve vyšší soutěži naskakovali. Takže na I. B třídu měly Votice složené velmi dobré, až nadstandardní mužstvo, které nejprve vedl Ivan Pihávek, jenž v zimě odešel a na jaro ho nahradil zkušený, bývalý trenér Benešova Martin Bárta. Ten pokračoval v načaté práci svého předchůdce, kterou ještě povýšil, a tak nebylo divu, že Votice tři kola před koncem sezony slavily úspěch v podobě postupu do I. A třídy.

Trenér Martin Bárta se v létě dohodl ve Voticích na dalším pokračování a v letní přípravě dovedl tým k vítězství v Krušovickém poháru, finanční výhře 100 tisíc, ke které vedlo šest vítězných zápasů. „Řekl jsem klukům, že musíme vyhrávat, protože bychom po vypadnutí špatně v létě sháněli přáteláky. Jsem rád, že se to povedlo. Vyhrát celý pohár je perfektní a navíc jsme dostali finanční odměnu, o jejímž rozdělení rozhodne vedení," měl radost Bárta a dodal: „Jsem spokojený nejen, že jsme vyhráli, ale že jsme se utkali s jinými týmy, než s kterými hrajeme a změna byla ku prospěchu. Nicméně výsledky nepřeceňujeme, protože víme, jak je I. A třída těžká."

Na rozdíl od většiny jiných týmů neměl trenér s docházkou hráčů na tréninky a zápasy problém. „Menší potíže se vždy najdou, ať již jsou to pracovní povinnosti nebo zdravotní trable. Trénovali jsme třikrát v týdnu a kluci v rámci možností chodili a bavilo je to, ale na hřišti bylo znát, kdo má menší účast na trénincích a kdo chodí pravidelně," poznamenal k přípravě Bárta.

Votický tým je stále pospolu, což je jeho velká devíza a minimálně se základní sestava mění. A tak došlo v létě jen k jedné změně – na hostování přišel z Benešova stoper Robert Kondáš, který nahradil Michala Budila, jenž nestíhá kvůli práci trénovat.

Již dnešním podvečeru čeká Votice od 20 hodin derby v Poříčí nad Sázavou. „Je to netradiční termín, ale kluci páteční zápas přivítali, protože mají volný víkend. I když vím, že v Poříčí není optimální osvětlení, tak v tom problém nevidím a to bude pro oba týmy stejné," nevadí podle Bárty týmu večerní zápas, který se ve druhém poločase odehraje pod umělým osvětlením a odtajnil, co ví o soupeři: „Poříčí znám, jsou tam kluci, které jsem v Benešově trénoval. Je tam specifické, užší hřiště, na kterém bude více osobních soubojů, které se budeme snažit vyhrát, tak jako celý zápas."

A jaký mají ve Voticích cíl do sezony: „Chceme hrát fotbal, ze kterého bychom měli radost, jenž bude lákat diváky, a umístit se v první polovině tabulky," má jasno Bárta.

Ve Voticích mají ještě jednu velkou radost – ve čtvrtek po půlnoci se manželce Luďka Bareše narodila dcera Terezka.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou

Fotbalisté Poříčí nad Sázavou si letos dali dárek k 80 narozeninám založení klubu a historicky poprvé postoupili do I. A třídy. „Pro motivaci hráčů to beru jako dobré rozhodnutí," rád si vyzkouší vyšší soutěž hrající trenér Zdeněk Šrom.

Přípravu začali v Poříčí až 23. července a v období, kdy Čechy sužovala velká vedra, se opět trenér Šrom s asistentem Šimáčkem museli zabývat docházkou hráčů na tréninky. „Měli jsme minimum času na přípravu, přesto moc lidí netrénovalo, což bylo zapříčiněno dovolenými, prací a zraněním hráčů. Ale na předzápasovém tréninku nás bylo sedmnáct," podivoval se hrající kouč a zlobil se: „Odehráli jsme jen dva přípravné zápasy (Teplýšovice 6:5 a Kondrac 4:4), ve kterých jsme měli problémy v obranné fázi a pokud bychom takhle hráli v defenzivě i s Voticemi, tak by to k úspěchu nevedlo."
V mužstvu došlo v létě ke změnám. Na studijní pobyt do zahraničí odjeli Martin a Radek Říhové. Naopak druhým směrem přišel stoper Roman Křivohlavý z Benešova, záložník Petr Bouška ze Sedlce-Prčice, kteří již v Poříčí dříve působili, obránce Petr Šindelář z Václavic a záložník Jiří Páv z Benešova, jenž si ale v přípravě s Kondrací zlomil zánártní kůstky.

Dnes čeká Poříčí historicky první zápas a hned derby s Voticemi. „Soupeř má velmi dobrý kádr, který moc základní sestavu nemění. Hráči mají formu a v létě vyhráli Krušovický pohár. Bude to pro nás těžký zápas, ve kterém budou rozhodovat maličkosti. Votic se ale nebojíme a chceme samozřejmě doma vyhrát," hlásí kouč Zdeněk Šrom a poznamenal k cílům do sezony. „Doufám, že se v I. A třídě neztratíme a odehrajeme tam důstojnou roli bez nějakých sestupových problémů."