VLAŠIM – OLYMPIA PRAHA 0:1

Domácí se ale velmi zlobili na tvrdou hru soupeře, za kterou hosté obdrželi od rozhodčího Dubravského osm žlutých karet a jednu červenou. „Nedokázali jsme se vyrovnat s brutální, agresivní hrou soupeře, který nechtěl hrát fotbal. Podařilo se mu zničit naši hru, a tak mu můžu jen pogratulovat k zaslouženému vítězství,“ zlobil se po zápase asistent trenéra Vlašimi Miloslav Brožek, který v závěru vedl mužstvo, když byl z lavičky vykázán rozhodčím trenér Petr Havlíček, poté, co nakopl kbelík s vodou.

Trenér Olympie Miloš Sazima byl ale jiného názoru. „Zápas pokazil domácím jednoznačně rozhodčí, který nám začal dávat karty za běžné zákroky v této soutěži. Udělal ze zápasu karetní mariáš a nás poslal do deseti. Museli jsme se zatáhnout a oni museli hrát do plných,“ měl jasno hostující stratég, jenž vidí výhru v dobré taktice proti domácím: „V prvním poločase jsme je nepustili do jejich hry a nutili do dlouhých nákopů. Navíc jsme se jim vyrovnali v kombinačních a herních činnostech. Ve druhém poločase jsme se po vyloučení logicky zatáhli, změnili rozestavění a dvakrát nás podržel Soukup. Výhra je asi zasloužená, když jsme měli větší vůli po vítězství.“

Vlašim může žehrat i na špatnou koncovku, třikrát se hráči dostali do sólových úniků, ale v úvodu Hadaščok (2.) a v přesilovce Hašek (62.) a Kadlec (83.), ztroskotali na výborném brankáři Soukupovi. O mnoho více se Vlašim do koncovky nedostala přes důraznou obranou fázi hostů. Ti hráli od začátku vzadu na riziko, bez zajištění a vytáhli vysoký presink, s čímž si rytíři nedokázali poradit. Olymp rozhodl ve 41. minutě, když tečovanou střelu Vernera vytáhl s vypětím sil Nguyen na břevno a u dorážky byl nejdříve Katidis. Hosté měli i další šance (Hejný, Dordevič, Vopat), ale Nguyena již nepřekonali. S postupujícím časem si již poleháváním došli i přes sedmiminutové nastavení pro cennou výhru. „Zápas neměl určitě druholigovou úroveň,“ posteskl si Miloslav Brožek a dodal: „Ve druhém poločase se skoro vůbec nehrálo, protože soupeř jen polehával a jen se snažil narušit naši hru, což se mu dokonale povedlo. V přesilovce měli hráči v hlavách brutální hru soupeře a nedokázali se zklidnit natolik, abychom dokázali soupeře kvalitně rozkombinovat a vstřelit branky, ač jsme dvě sóla neproměnili.“ 

Branka: 41. Katidis. Rozhodčí: Dubravský – Boček, Dresler. ŽK: Penc, Wiesner, Hadaščok – Maršálek 2, Opluštil, Dordevič, Žežulka, Hejný, Katidis, Duben. ČK: 54. Maršálek (O). Diváci: 855. Poločas: 0:1.

Vlašim: Nguyen – Kadlec, Penc (58. Dudl), Štochl, Tusjak – Janda, Hašek, Wiesner, Vodháněl – Fotr (80. De Paula), Hadaščok.

Olympia Praha:  Soukup – Maršálek, Opluštil, Žežulka – Ruml, Verner, Katidis (78. Liener), Frizoni, Dordevič – Vopat (58. Duben), Hejný (70. Jukl).