Neveklovskou jízdu rázně zastavil Jankov

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor odjel třetí kolo, ve kterém padlo 25 gólů.

12.9.2017

OP, Nespeky B - Dolní Kralovice 1:0.Foto: Luděk Rublič

PRAVONÍN – CHOTÝŠANY 0:1

Domácí přivezli v předchozím kole body z venku, takže optimistické očekávání, že naváží dobrým výkonem i doma, bylo na místě. Realita byla ovšem trochu jiná. Hosté přijeli do Pravonína dobře připraveni. Hráli jednoduše, s plným nasazením a důsledně v obranné fázi. Domácí sice drželi míč častěji na svých kopačkách a patřil jim i střed hřiště, ale to bylo všechno. Nedařila se kombinační hra, akcím chyběla rychlost a moment překvapení. Do gólových šancí se příliš nedostávali a střelecké pokusy ze střední vzdálenosti byly většinou zblokovány obětavými zákroky hostujících obránců. Když už se podařilo Babickému po skrumáži překonat brankáře a nasměrovat míč do brány, zaskočil na brankové čáře obránce Chotýšan. Hosté hráli cíleně na brejky a využívali často dlouhých nakopávaných míčů za domácí obránce. Dostali se tak do několika slibných gólových příležitostí, které však nedovedli k přesnějšímu zakončení.

Ve druhém poločase sice domácí přidali v nasazení a bojovnosti, ale jejich soupeř nic nevypustil. Dál vycházel z důsledného napadání a včasného rozbíjení pravonínských akcí hned v počátku. Gólových akcí příliš k vidění nebylo, a pokud se nějaká urodila, skončila většinou nepřesnou střelou. Utkání spělo k remízovému finále, ale hosté chtěli víc než bod. V 88. minutě si po rohovém kopu naběhl na zadní tyč Blažek a nikým neatakován hlavičkoval přesně k tyči. Do konce utkání už domácí směrem dopředu nic nevytvořili, a tak Chotýšany vybojovaly tři body.

Branka: 88. Blažek. Rozhodčí: Pessr. Poločas: 0:0. Pravonín: Doškář – M. Hoch, D. Červeňák, Březina (46. Studnička), T. Babický, Vlasák, P. Hoch (80. Marek Sibal), Hrubeš, Brzek (71. Zavadil), Lejček, Kodeda. Chotýšany: Jelínek – J. Sysel, A. Korecký, Š. Korecký, L. Sysel, Hons, M. Říha, Vaňkát (62. Kuthan), Blažek, Povolný, Straka (89. R. Říha).

JANKOV – NEVEKLOV 5:0

Od začátku se v zápase týmů, které loni nastupovaly v I. B třídě, hrál pohledný kombinační fotbal, ale góly stříleli jen domácí. Poprvé udeřili 16. minutě, kdy rychlou a pohlednou akci zakončil Vrzal. Ve 24. minutě přišel poprvé na scénu Zach, když uspěl v souboji, tváří v tvář, s hostujícím brankářem Šiškou. Po půlhodině se domácí útočník prosadil znovu, tentokrát po závaru v pokutovém území hostů – 3:0. Největší šanci Neveklova v prvním poločase měl Šmejkal, ale z přímého kopu nastřelil břevno.

Do druhého poločasu se aktivněji pustili hosté. Drželi více míč na svých kopačkách, ale domácí obrana je pustila pouze po hranici pokutového kopu. A tak největší jejich šance byla pěkná střela Čichovského z 25 metrů, kterou skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Málek. Zlomovým momentem druhého poločasu byl úplně zbytečný, žlutý faul kapitána Neveklova Hamety na půli hřiště a jeho následné vyloučení. Od tohoto okamžiku již byli hosté bezzubí a ještě jim Jankovští přibalili dva góly na cestu domů. Z penalty završil Zach hattrick a skóre na 5:0 uzavřel střídající Šimánek.

Branky: 24., 31. a 84. (z PK) Zach, 16. Vrzal, 87. Šimánek. Rozhodčí: M. Šíma. ČK: 71. Hameta (N). Poločas: 3:0. Jankov: Málek - Ždych, D. Čermák, T. Balík, Zajíc (84. Krška), Skála, Brabenec (58. Mrázek), Vrzal, Peroutka (77. Veselý), Žák, Zach (85. Šimánek). Neveklov: Šiška - Zimmel, M. Balík, P. Balík, Vobořil, Hameta, Šmejkal, Hlaváč, Čichovský, Vrkoslav (72. Novák), Vitouš.

NESPEKY B – DOLNÍ KRALOVICE 1:0

Sotva zápas začal a Nespeky mohly jít do vedení. Na přetažený centr Kadeřábka si naběhl Vladimír Pešta a střelou z „voleje“ nechal vyniknout hostujícího brankáře, který míč reflexivně vyrazil na roh. To, co nevyšlo hned v úvodu, podařilo se domácím ve 14. Minutě, kdy si na centrovaný míč naběhl robustní Kučera a tvrdou a hlavně přesnou hlavičkou nedal kralovickému brankáři žádnou šanci - 1:0.

Ve druhém poločase se všechny zajímavé momenty odehrály až v závěrečných dvaceti minutách. Nejprve domácí Svoboda hledal centrem V. Peštu, ale ten na míč jen těsně nedosáhl. Poté Svoboda hlavou netrefil přesně a po pěkné akci Vošického se Svobodou nepřetavil v gól V. Pešta. Neproměněné šance nakonec Nespeky nemusely mrzet, protože první výhru v přeboru uhájily.

Branka: 14. Kučera. Rozhodčí: Malý. Poločas: 1:0. Nespeky B: Hýbek – P. Rublič, Matyášek (77. Vošický), P. Rublič ml., V. Pešta, Petr Kadeřábek, Kučera, Svoboda, Sysel, Tyrner (50. Straka), Kopecký (88. Hubička). Dolní Kralovice: J. Doležal – L. Jelínek, Kotrč, Jiří Marušák – Roháč, Vrkoslav, Hanousek, Bystričan, Malina (68. L. Doležal) – Vošický, J. Maršoun.

POSTUPICE – OLBRAMOVICE 2:2

Olbramovice byly nejlepším týmem, který za poslední dva roky v Postupicích hrál. Ze začátku se střídaly šance na obou stranách. Ve 33. minutě se domácí ujali vedení zblízka Urbanem po centru Slováka. Ve 37. a 39. minutě neproměnil dvě sóla domácí P. Šetek. Poprvé vystřelil těsně vedle a podruhé mířil do gólmana Malíka.

Ve druhém poločase měli navrch hosté a vyrovnali v 51. minutě hlavou Horčičky na přední tyč. Domácí přežili tři gólové šance hostí a v 80. minutě šli do vedení Slovákem, který prostřelil přízemní střelou Malíka. V 86. minutě mohl zvýšit střídající Kárník, ale jeho přízemní střela minula bránu o centimetry. Vzápětí hosté vyrovnali po trestném kopu hlavou Vyskočila na konečných 2:2. Přestože byli hosté lepším celkem, mohli prohrát. Domácí zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou nahrazovali hostující fotbalovost.

Branky: 33. Urban, 80. Slovák - 51. Horčička, 87. Vyskočil. Rozhodčí: Rezek. Poločas: 1:0. Postupice: Kladiva - Žížala, Urban, Pýcha, J. Mareš – V. Vender (84. Kárník), Zeman, K. Vesecký (90. Čamaj), Slovák - Chudlařský, Šetek (70. Fürbacher). Olbramovice: Malík – Mádl, Brdek, Šípek, Vácha - Košař, Písařík, Šach, Vyskočil – Horčička, Macháček (67. Přibyslavský).

VRCHOTOVY JANOVICE – SOBĚHRDY 6:1

Domácí zahájili zápas ve velkém stylu a oproti minulému zápasu se prosadili i gólově.  Již v 5. minutě naservíroval Němec na malé vápno míč Novotnému, který prostřelil brankáře Hrušku 1:0.  Hosté byli i nadále pod neustálým tlakem a v 16. minutě zvýšil opět s chutí hrající Novotný na 2:0. Ve 20. minutě předvedli domácí akci tzv. „až do branky“, ale na jejím konci nastřelil Rouš z několika metrů stojícího obránce na brankové čáře. Hosté se ale postupně vymaňovali z tlaku a ve 37. minutě snížil po rozehraném přímém kopu hlavou Rozehnal na 2:1.

Do druhého dějství vstoupili kupodivu lépe hosté. V 50. minutě se po „kiksu“ domácí obrany se ocitl v gólovce Řezníček, ale brankář domácích Vávra včasným vyběhnutím šanci uhasil. Janovičtí se vzpamatovali a během několika minut zápas rozhodli.  V 56. minutě si naběhl Němec na prodloužený přímý kop a na zadní tyči poslal nekompromisně míč za záda bezmocného Hrušky – 3:1, za chvíli zakončil ukázkovou akci Rezek střelou podél brankáře, následně se v malém vápně prosadil hlavou Sochůrek a smršť zakončil v 70. minutě Střihavka do prázdné branky po ukázkové kombinaci s Němcem - 6:1. V závěru ještě vytáhl Hruška Sochůrkovu dělovku na spojnici tyče a břevna. Při zákroku nepříjemně narazil do tyče, vše dopadlo ale se šťastným koncem. A ani dvě šance Střihavky již stavem nepohnuly.

Prezident klubu Vrchotových Janovic Antonín Dvořák tak dostal k pátečním narozeninám kromě věcného daru od mužstva i tři body.

Branky: 5. a 16. Novotný, 56. Němec, 59. Rezek, 63. Sochůrek, 70. Střihavka - 37. Rozehnal. Rozhodčí: Hocek. Poločas: 2:1. Vrchotovy Janovice: Vávra - Slabý (64. Čedík), Trojan, Szekér, Suchan, Hrdlovič (72.Turovský), Sochůrek, Rezek (75. Zeman), Novotný, Němec, Rouš (64. Střihavka). Soběhrdy: Hruška – D. Hanka (71. M. Vilímek), D. Škvor, T. Procházka, Hlavnička (66. Šašek), Prikner, Rozehnal, Baka, Řezníček, P. Procházka, Špidra.

POPOVICE – MEZNO 5:0

Hosté posíleni vítězstvím 11:0 v předchozím kolem s Trhovým Štěpánovem, šli do zápasu s optimismem. Ten je však brzy přešel. Přesto zahrozili jako první, ale šanci nevyužili. Následně převzali iniciativu domácí a hosty v první dvacetiminutovce pěkně zmáčkli. Šance Matušky, Heřmánka byly ještě nevyužity, stejně jako množství standardních situací. Až ve 37. Minutě si naskočil M. Heřmánek na trestný kop Páva a hlavou otevřel skóre. Domácí byli lepší, ale jedna situace mohla vše změnit, když hlavičku mezenského útočníka z malého vápna parádně vyrazil Vejvoda, který tak prokázal svoji formu od začátku soutěže.

Po změně stran je převaha Popovic ještě zvýraznila a přišly i další branky. Druhý gól přidal chvíli po svém příchodu štírek Žížala, který zakončil krásnou akci, kterou začal uličkou J. Kaucký.  V 63. minutě korunoval svůj výkon M. Heřmánek, když po individuální akci nedal Jakubu Plocovi šanci - 3:0. Čtvrtý, krásný gól zavěsil Páv, když odražený poslal z 25 metrů do šibenice mezenské branky. Účet zápasu uzavřel po sólové akci Kopecký.

„Jsem šťastný za výhru, ale hlavně, jakým stylem jsme k ní došli. V týmovém výkonu zahrála perfektně obrana, a co předvedl Kašpi (Kašpar), jsem v okrese dlouho neviděl,“ rozplýval se po zápase hrající trenér Popovic Jan Matuška a poznamenal, proč se tým zvedl: „Většina lidí se probrala a začalo se poctivě trénovat. Za druhé se scházíme v 15-16 lidech, což je obrovská zbraň, když se může vystřídat pět lidí během zápasu. Loni nás zápasy v jedenácti stály spousty bodů. Perfektní formu v úvodních kolech ukazuje Jirka Páv. Věřím také, že se probral loňský tahoun Michal Heřmánek, u kterého jsem si nebyl jist, zda chce ještě hrát. Teď nás čeká středeční pohár ve Zdislavicích a sobotní boj v Trhovém Štěpánově, takže doufám v úspěšný týden.“

Branky: 37. a 63. M. Heřmánek, 54. Žížala, 69. Páv, 92. Kopecký. Rozhodčí: Černý. Poločas: 1:0. Popovice: Vejvoda – J. Kaucký (80. Kropáček), Kašpar, Jiří Hovorka, V. Kaucký – Páv, Kopecký, Šach - Matuška  (50. Žížala), P. Heřmánek (66. Štěpánek), M. Heřmánek (70. Mrkvička). Mezno: Jakub Ploc – Adam, Jiří Ploc, Kubec, Říha (60. V. Ploc), D. Helma, Šváb, Kulvajt, Růžička (15.Mikolášik), Volalík (73. Doskočil), Novotný.

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV – PŘESTAVLKY 0:4

Domácí po debaklu v Mezně, začali dobře, dostali se první k ohrožení branky, ale zakončení bylo nepřesné a slabé. Naopak hosté po rohu z hranice malého vápna šli do vedení Kondášem. I nadále se hrálo hlavně mezi šestnáctkami a spíše vyrovnaná hra. Pak však po trestném kopu zaběhl za obranu P. Pantoflíček a přidal druhý gól Přestavlk. Domácí mohli odpovědět Kovachem, ale střela z hranice pokutového území mu nesedla a Suchý vyhodnotil gólovou situace špatně.

Ve druhém poločase pokračoval stejný obraz hry. Domácí Kovach se dostal k zakončení, ale branku hostů přestřelil. A tak udeřili Přestavlčtí, když míč po trestném kopu domácí obránce tečoval do protipohybu brankáře Kahouna, který sice balón chytil, ale až za brankovou čarou – 0:3. Domácí se i nadále snažili, ale bez úspěchu, a tak v závěru udeřili hosté počtvrté, když hlavou Kondáše po centru na zadní tyč. To již oba týmy hrály o deseti.

„Nepohlídali jsme si tři standardní situace, a to rozhodlo o výsledku zápasu,“ posteskl si po porážce asistent trenéra Trhového Štěpánova Antonín Frühauf.

Branky: 13. a 90. Kondáš, 37. P. Pantoflíček, 70. vlastní. Rozhodčí: Konvička. ČK: 81. Trpšovský – 64. P. Pantoflíček. Poločas: 0:2. Trhový Štěpánov: P. Steiner - (67. Kahoun), Mach, D. Steiner, Staněk, Černický, Šaněk (69. Frühauf), Kovach, Trpšovský, Bernášek (79. Novotný), Kadlec (88. Netolický), Suchý. Přestavlky: Šach - Tauer, J. Mikulanda, P. Pantoflíček, Kondáš, Pfeffer, Kačírek, P. Mrázek, M. Pohůnek, Brambora, Benák.

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům
9

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Charitní šatník slouží sociálně potřebným

Benešov - Pomoc potřebným je během nastávajícího adventního času více než aktuální. Dobrovolníci z Benešovska mohou ale pomáhat po celý rok, díky Farní charitě Vlašim. V areálu V Lázních v Pražské ulici v Benešově nově sídlí charitní šatník. Ten dokonce před týdnem požehnal pater Marcel Timko.

V okolí Prahy mají vyjet nové vlaky. Budou mít jedno, nebo dvě patra?

České dráhy chtějí v příštích letech zásadně obnovit elektrické vlaky pro Pražskou integrovanou dopravu. Názor, jak mají vozy vypadat, se začíná v poslední době měnit. Pro dopravu v Praze a okolí chtějí České dráhy koupit jedenáct vlaků, které mají jezdit na lince z Milovic do Benešova u Prahy. Dopravce ve svých plánech zatím počítá s tím, že vlaky by byly jednopodlažní a sedmivozové.

KRÁTCE: České Vánoce představí na výstavě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!