Turnaje se zúčastnily celky – SK Slavia Praha-futsal (pořadatel), Jiskra Otrokovice (vítěz KP Zlínského kraje), Kamínek Neveklov, SK Přibyslav nahradila odstoupivší AFK Chrudim a TJ Družstevník Velký Beranov. Šesté mužstvo Loučná nad Desnou bez bez omluvy nepřijelo!

Zápasy mistra ČR

SK Přibyslav - Kamínek Neveklov 1:6
Branky Neveklova: Stanka 2, Klauz 2, Hašek, Januška.

Otrokovice - Kamínek Neveklov 0:2
Branky: Fiala, Januška.

Kamínek Neveklov - Velký Beranov 8:1
Branky Neveklova: Klauz 3, Januška 2, Balata 2, Stanka.

Slavia Praha - Kamínek Neveklov 0:8
Branky: Januška 3, Šedivý 2, Fiala 2, Jírů.

Na turnaji byl Kamínek Neveklov skoro se stejnou sestavou, která si v Ledči nad Sázavou vybojovala finálovou účast. Pro nemoc chyběl kapitán Jan Křemen, který nakoukl v závěru futsalových soutěží na Benešovsku i do světa dospělých. Kapitánskou pásku převzal usměvavý „malý velký“ muž Jarda Jírů. Navíc mužstvo podrželi oba brankaři, benešovský Patrik Hrbek a příbramský Jan Šedivý, který si dokonce zahrál i v poli.

Kouč Kamínku Neveklov Jan Křemen své ovečky chválil, jak by také ne, když všechny zápasy vyhrály. „Kluci hráli pěkný kombinační fotbal s nasazením,“ chválil a ukázal na nejtěžší utkání: „Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli s Jiskrou Otrokovice. Skóre se měnilo až ve druhém poločase, kdy Tomáš Fiala uklidil míč z levé strany po zemi přesně k tyči a nejlepší střelec turnaje Jirka Januška stvrdil druhou brankou naše vítězství.“

Obavu měli Neveklovští i z Velkého Beranova, který vycházel z kompaktní obrany a hrál na brejky. Právě tak se jim podařilo ve vzájemném zápase snížit na rozdíl jedné branky 2:1, ale dál už byl Kamínek jako se „valící se kameny“.

S chutí a dobře hráli všichni, a tak bylo nad slunce jasné, že nejlepším hráčem se stane někdo z mužstva Kamínku Neveklov. Cenu si odnesl Miloslav Klauz.

„Ukázala se dobrá práce oddílových trenérů a kvalita hráčů, ze kterých bylo naše mužstvo složeno. Někteří byli i účastníky Letního fotbalového kempu, který naše sdružení pořádá i tento rok, a to již po šesté,“ poděkoval Jan Křemen, když více o fotbalových kempech najdete na www.kaminek-neveklov.cz.

Nejlepším střelcem se stal se sedmi góly Jiří Januška z Kamínku Neveklov. Jeho spoluhráč Miloslav Klauz se stal nejlepším hráčem turnaje. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Hubert Dvořák z Jiskry Otrokovice.

JAN KŘEMEN