Neveklov rozstřelil i v deseti Olbramovice

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor odjel sedmé kolo, ve kterém padlo 34 gólů. Ve třech zápasech se zrodily tenisové výsledky.

10.10.2017

Okresní přebor, Nespeky B - Sokol Přestavlky 2:1.Foto: Luděk Rublič

POSTUPICE – DOLNÍ KRALOVICE 6:2 (4:1)

Ze začátku byl zápas vyrovnaný. Domácí měli dva závary, kdy hosté vyráželi míč z prázdné brány. Ve 31. minutě nastřelil Slovák tyč a z protiútoku dali hosté vedoucí gól. Ve 39. minutě vyrovnal Slovák po autu Žížaly a o dvě minuty později střelou pod břevno otočil stav Zeman - 2:1. V posledních dvou minutách první půle vsítili domácí dva góly do šatny a utkání prakticky rozhodli. Nejprve se trefil Vojtěch Vender v pádu k tyči a poté Šetek po autu Žížaly.

V 71. minutě snížili hosté z penalty na 4:2. V 78. minutě Brabenec zvýšil zblízka na 5:2 a v 83. minutě po autu Žížaly uzavřel Šetek hlavou na 6:2. Za zmínku stojí autová vhazování Zdeňka Žížaly, který nahrál na čtyři góly a po jeho autech bylo i několik závarů.

Branky: 45. a 83. Šetek, 39. Slovák, 41. Zeman, 44. V. Vender, 78. Brabenec - 32. J. Maršoun, 72. Jelínek (z PK). Rozhodčí: Mikolášek. Postupice: Kladiva – Žížala, Urban, Pýcha, J. Mareš (65. Brabenec) – V. Vender, Zeman, K. Vesecký, Slovák – Šetek, Chudlařský (72. Fürbacher). Dolní Kralovice: J. Doležal – Vrkoslav (46. Hanousek), Kotrč, Šnajdr (59. Smejkal), Roháč, Malina (46. Pozner), Dvořák, Bystričan, L. Jelínek, Prchal, J. Maršoun.

VRCHOTOVY JANOVICE – MEZNO 6:1 (2:1)

Od úvodu udávali domácí tempo hry a vyvinuli tlak na branku soupeře. Během prvních patnácti minut se dostali do několika slibných pozic. Zakončení bylo ale nepřesné, nedůrazné, nebo v brance v Mezna čaroval při střelách Sochůrka, Střihavky a Němce, brankář Doskočil. Stav zápasu se tak změnil až v 19. minutě. V pokutovém území byl faulován Novotný a nařízenou penaltu proměnil Němec – 1:0. I nadále byli vidět více domácí, patřil jim i střed hřiště, ale před brankou opět chyběla přesnost a finální přihrávka do gólového zakončení. Ve 33. Minutě tak hosté využili chyby v janovické defenzívě a Šváb s pomocí tyče srovnal skóre na 1:1. Domácí ale ihned kontrovali. Němec se protáhl obranou Mezna a po kličce brankáři uklidil míč do prázdné branky – 2:1.

Druhé dějství začali sice hosté aktivněji, většinou se ale hrálo uprostřed hřiště, bez šancí na obou stranách.  Až v 67. minutě nastřelil po rychlém brejku Novotný břevno mezenské branky a dobíhající Střihavka poslal míč hlavou za brankovou čáru - 3:1. Hostům začaly postupně docházet síly a poslední desetiminutovka byla ze strany domácích přímo excelentní. V 80. minutě prošel Kahoun svým typickým slalomem přes dva bránící hráče a parádní střelou do šibenice zvýšil na 4:1. Za chvíli si na odražený míč naběhl Slabý a přízemní střelou na zadní tyč rozvlnil síť a účet zápas „podepsal“ Sochůrek profesorským lobem přes vybíhajícího brankáře - 6:1.

Branky:  19. (z PK) a 35. Němec, 67. Střihavka, 80. J. Kahoun, 83. Slabý, 88. Sochůrek - 33. Šváb. Rozhodčí: Konvička. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Trojan, Čedík, Szekér, Střihavka, Sochůrek, Slabý (83. M. Bursík), Rouš (61. J. Kahoun), Novotný, Němec (83. Zeman). Mezno: Doskočil - Kubec, Kulvajt, Růžička, P. Bursík, Volalík, Adam, Helma (79. Z. Kahoun), Šváb, J. Mazour, Mikolášik (70. T. Mazour).

PRAVONÍN – TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 2:0 (1:0)

Trhovému Štěpánovu se podařilo po předchozích problémech se sestavou, zkonsolidovat svoje řady a do Pravonína přijelo odhodlané mužstvo s patřičnou dávkou bojovnosti. Domácí začali utkání trochu profesorsky a jejich výkonu chyběla patřičná energie a pohyb. Udržovali si sice stálou převahu a drželi míč na svých kopačkách, ale neměli zdravou agresivitu a hlavně snahu o zakončení. Hosté soustředěně bránili a dařilo se jim úspěšně narušovat kombinace domácích už v zárodku. Střelecká aktivita byla minimální, a když už se podařilo ze střední vzdálenosti vystřelit na branku, Steiner míče dokázal vždy zkrotit. Diváci sledovali na okresní přebor podprůměrné utkání s minimem fotbalových momentů. Výjimkou byla situace ve 25. minutě, když byl po průniku  do pokutového území a následné přihrávce domácího útočníka, zastavil akci hostující obránce rukou a Vlasák pak bezpečně proměnil nařízený pokutový kop.

Ve druhém dějství sice domácí zvýšili tempo, ale kombinacím chyběla přesnost a moment překvapení. Dostávali se sice častěji ke střelbě i do gólových šancí, ale dlouho bez patřičného gólového efektu. Až v 64. minutě byla k vidění jako jedna z mála, velmi pohledná fotbalová akce. Brzek se šikovně protáhl po levé straně kolem dvou obránců, přesně odcentroval míč před bránu na Červeňáka a ten z prvního doteku a bez zaváhání, překonal hostujícího brankáře. Pravonínští poté získali ještě více navrch, ale z několika pracně vytvořených střeleckých příležitostí se už nic gólově dotáhnout nepovedlo. Hosté odjeli s prázdnou, ale přejme jim, aby se podařilo klubové problémy trvale překonat a mohli úspěšně pokračovat ve všech soutěžích, které v tomto ročníku rozehráli.

Branky: 26. Vlasák (z PK), 64. Červeňák. Rozhodčí: Kocan. Pravonín: Veselý – M. Hoch, Červeňák, V. Zavadil (76. Březina), T. Babický, Vlasák, P. Hoch (84. Turek), Hrubeš, Brzek (67. Marek Síbal), Lejček, Kodeda. Trhový Štěpánov: P. Steiner  -  Mach, Trpšovský (82. D. Kopecký), Černický, Lachout, Morkus (46. Šaněk), Chvojka (78. Kahoun), Staněk, Petrásek (46. Frühauf), Kudyn, Málek (69. Špička).

SOBĚHRDY – CHOTÝŠANY 0:2 (0:2)

Domácí vstupovali do utkání s cílem připsat si první podzimní vítězství, ale elán jim vydržel jen čtvrthodiny. Soběhrdy následně srazily dvě téměř identické branky v 15. a 22. minutě, kdy nechaly ve vápně osamocené Honse a L. Sysla, kteří tváří v tvář Pechovi nezaváhali. Poté už byli domácí do konce poločasu opaření a žádnou vážnější šanci si nevypracovali.

Ve druhém dějství byli prvních 20 minut lepší hosté. Domácí následně přidali a vytvořili si několik stoprocentních příležitostí. Pavel Procházka zamířil po sóle do brankáře, podruhé ranou z úhlu orazítkoval břevno. Ke dvěma gólovým hlavičkám po rohových kopech se dostal Rozehnal, ale jednou ho vychytal brankář a podruhé netrefil branku. Když ani kapitán Tomáš Procházka v závěru gólmana po skrumáži nepřekonal, musejí si domácí na první vítězství v sezóně ještě počkat.

Branky: 15. Hons, 22. L. Sysel. ČK: 87. Hons (Ch). Rozhodčí: Švejda. Soběhrdy: Pech – D. Hanka (62. Fadler), D. Škvor, T. Procházka, Hlavnička, Murgač (72. Kotek), Rozehnal, Baka, Řezníček, P. Procházka, Špidra (85. Urbánek). Chotýšany: Jelínek – J. Sysel, Povolný, Š. Korecký, R. Říha, Straka, T. Matoušek, M. Říha, Hons, L. Sysel, Blažek.

OLBRAMOVICE – NEVEKLOV 0:5 (0:2)

Hned v úvodu měla obě mužstva dvě velké šance, Vrkoslav však únik dva na jednoho zakončil vedle a Písařík ve skluzu nasměroval Horčičkův přízemní centr místo do prázdné brány jen do tyče. Ihned z protiútoku tak udeřil Neveklov po přesné střele Vobořila zpoza šestnáctky. Druhý gól přidali opět hosté po rychlém brejku a přesném zakončení Čichovského. Ve 26. minutě šli ale Neveklovští do deseti, když Vobořil zezadu sestřelil Brdka, bez možnosti hrát míč, a šel tak předčasně pod sprchy. Ve zbytku poločasu se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, mírnou optickou převahu měli spíše domácí, ale pozorná hostující obrana je do šancí nepouštěla.

Do druhého poločasu nastoupily Olbramovice se snahou o zvrat skóre, ale do pozorné a kompaktní obrany hostů se jim hrálo špatně. Naopak neveklovské akce byly velice rychlé a přímočaré. Jednu z nich zakončil v 58. minutě Vrkoslav ukázkovým lobem a o dvě minuty později, po dalším rychlém brejku, upravil na 0:4 Rosenvald. V 68. minutě zapadl Hlaváčův střílený centr za Fillipa a domácí tak inkasovali potupného „bůra“. Šanci alespoň na kosmetickou úpravu skóre měli Olbramovičtí až v závěru, ale Macháček dvakrát zamířil jen vedle.

Olbramovice tak konfrontaci s lídrem tabulky a nejlepším týmem, se kterým se zatím utkaly, nezvládly a po zásluze prohrály.

Branky: 9. Vobořil, 20. Čichovský, 55. Vrkoslav, 60. Rosenvald, 68. Hlaváč. Rozhodčí: Šíma. ČK: 26. Vobořil (N). Olbramovice: Fillip (71. Bešťák) – Rosol, Brdek (83. Neuberg), Mádl, Vácha – Helma (45. Macháček), Karda, Písařík, Košař (39. Hrstka) – Horčička, Šach (64. Přibyslavský). Neveklov: Šiška – P. Balík, Stibůrek, Hameta, M. Balík, Čichovský (62. Zimmel), Šmejkal, Hlaváč, Vobořil, Rosenvald, Vrkoslav (58. Fišer).

JANKOV – POPOVICE 6:1 (3:1)

Derby, které se celé odehrávalo za nepřízně počasí, otevřela šance popovického Matušky, ale jeho střela skončila těsně vedle tyče domácí branky. Na druhé straně zahrozil Zach, když netrefil hlavou branku na zadní tyči. To byla jen situace, kdy se ještě zastřeloval. Ve 30. minutě již perfektně zakončil na první tyči centr Ždycha a o tři minuty po rohovém kopu prostřelil Vejvodu střelou, která se odrazila od tyče do branky. Za dalších pět minut to již bylo 3:0, kdy se po přihrávce Zacha trefil Brabenec. Na druhé straně se povedlo ještě na konci poločasu snížit Matuškou, který bezpečně proměnil pokutový kop po ruce domácího hráče.

Posílení snížením na konci poločasu, vstoupili do druhé půle aktivněji hosté, ale kromě zvýšeného tlaku před domácí brankou, si vyloženější šanci nevypracovali. A jak to bývá, zahřmělo na druhé straně, kdy rychlou kombinační akci dorazil ve skluzu kapitán Skála. Od této branky již domácí převzali plně kontrolu nad utkáním. Svůj hattrick dokončil v 71. minuté Zach, střelou na přední tyč. Poslední branku utkání vstřelil Balík přízemní střelou z 20 metrů.

Branky: 30., 33. a 71. Zach, 38. Brabenec, 63. Skála, 86. Balík - 44. Matuška (z PK). Rozhodčí: Svoboda. Jankov: Málek – Málek, Ždych (85. Šimánek), D. Čermák (78. Mrázek), Balík, Zajíc, Skála, Brabenec (83. Veselý), Vrzal, Peroutka (67. Krška), Žák, Zach. Popovice: Vejvoda – Jiří Hovorka, Páv, Jakub Hovorka, Kašpar, M. Heřmánek, Šach, Mrkvička (58. D. Kropáček), Matuška, P. Heřmánek, Kopecký (11. Žížala).

NESPEKY B – SOKOL PŘESTAVLKY 2:1 (0:0)

Čtvrté Nespeky hostily třetí Přestavlky. Bodový rozdíl mezi prvním a čtvrtým týmem tabulky činil pouhý jeden bod.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. U domácích měl největší Svoboda, ale v 16. minutě po přihrávce Sysla zamířil míč pouze do brankáře Šacha. Z dorážky měl ještě velkou příležitost Pohořelý, ale branku netrefil. A vzhledem k tomu, že šance neproměnili ani hosté, tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal opět velkou šancí Nespek. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Vojkůvka se Svobodou, ale technický nedostatek při zpracování jim nedovolil ani zakončit. Zhruba do 60. minuty se hrálo ve stejném duchu jako celý první poločas. Pak ovšem hosté několikrát chybovali a domácí měli do 80. minuty nejméně šest vyložených šancí. Ve většině byl důrazný Vojkůvka a dvě proměnil v góly. V tu chvíli by si na hosty asi nikdo nevsadil a zápas se zdál být jednoznačně rozhodnutý, jenže v 80. minutě Přestavlky snížily tečovanou střelou Kačírka. Přesto si domácí těsnou výhru uhájili.

„V první půli byl soupeř lepší a měl více ze hry. Druhý poločas naopak vyšel lépe nám, asi od 50. minuty jsme na hřišti dominovali, a bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Jen Roman Vojkůvka měl nejméně pět vyložených šancí. V závěru jsme si to sice trochu zkomplikovali po tečované střele hostí, ale strach o vítězství jsem už neměl,“ dodal po zápase trenér nespeckého béčka Pavel Kadeřábek.

Branky: 66. a 71. Vojkůvka - 82. Kačírek. Rozhodčí: Rezek. Nespeky B: Drážek – P. Rublič, P. Rublič ml. (46. Matyášek), Myslivec, Vojkůvka, Petr Kadeřábek (70. Kopecký), Sysel, L. Rublič ml., Pohořelý, Svoboda (64. Braný), T. Kučera (46. J. Kadeřábek). Sokol Přestavlky: Šach – Tauer (82. J. Drazdík), J. Mikulanda, P. Pantoflíček, Kondáš, Kroulík, Kačírek, P. Mrázek, M. Pohůnek, Brambora, Moravec.

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Střední Čechy – Být penzistou-mužem v Kladně, v nejbližším okolí metropole nebo i v Mladé Boleslavi může být celkem příjemné. Alespoň z finančního pohledu. Stejně jako být důchodkyně opět poblíž Prahy nebo v Mladé Boleslavi. Naznačují to alespoň nejnovější údaje České správy sociálního zabezpečení o výši průměrných důchodů.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Studenty z vlašimské akademie uvidíte také v televizi

Vlašim – Jako zájezd studentů na benátském náměstí se v některé z dalších epizod seriálu Ohnivý kuře objeví také studenti Obchodní akademie Vlašim. Ti se do natáčení dostali jako vítězové ve školním sběru víček pro nadaci Dobrý anděl třída.