SKP Č. BUDĚJOVICE – BENEŠOV 1:3

Úvod zápasu vyzněl pro hosty a Vlasák po akci L. Balaty zamířil těsně vedle. To na druhé straně byli domácí úspěšnější. Ránu ještě brankář Kondelík vyrazil na roh, jenže po jeho zahrání již Zajíc otevřel skóre z hranice penalty. Branka dostala benešovské hráče na bod mrazu, špatně si přihrávali, ve hře byl chaos a nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe. Až velmi hlasité povzbuzování trenéra Matouška způsobilo „zmrtvýchvstání" hostů, které vyústilo v 32. minutě po rohu Vlasáka vyrovnávací brankou, střelcem posledních zápasů a ve velké formě hrajícího Netolického, jenž si ani nepamatoval, kdy dal naposledy gól hlavou.

Ve druhém poločase načal v 63. minutě velký obrat Benešova Přitasil, který po centru Kubálka důrazně atakoval brankáře Dudáka, kterému vypadl míč z rukou a benešovský hráč následně dopravil balón pohodlně do sítě. Za chvíli se těsně před svým střídáním dostal do brejku Korynta, přihrál Netolickému, který si hokejovým „blafákem" vychutnal domácího gólmana – 3:1. V závěru sice Budějovičtí mocně tlačili, ale benešovská obrana v čele s brankářem Kondelíkem si výhru nenechala vzít.

Kuriozita na závěr. Asi pět minut před koncem zůstal po souboji ležet v benešovské šestnáctce hostující obránce. Míč se po odkopu dostal až k půlící čáře, kde pendloval vystřídavší Breburda. Ten místo upalování s míčem k domácí brance (píšťalka rozhodčího totiž zůstala němá) chytil balon oběma rukama, aby byl zraněný spoluhráč ošetřen. Nakonec mohl být rád, že rozhodčí vše vyřešil pouze napomenutím a bez žluté karty. Trenéra Luďka Matouška v té chvíli málem trefil šlak!

Branky: 11. Zajíc – 32. a 67. Netolický, 63. Přitasil. Poločas: 1:1. Benešov: Kondelík – Kubálek, Verner, Vyhlídal, Rezek – Cettl, L. Balata, Vlasák – Korynta (68. Vosáhlo), Přitasil (73. Breburda) – Netolický (82. Hašek). Trenér: Matoušek.