BENEŠOV B – NESPEKY 2:0

Od úvodních minut se hrál svižný fotbal. Domácí aktivně napadali rozehrávku soupeře a nepouštěli hosty do hry. Nespeky zahrozily pouze dvěma dobře zahranými rohy, ale brankář Tlamicha, vždy dobře vyběhl a rodící se šance včas zneškodnil. Domácí se tlačili před nestárnoucího brankáře Nespek Králíčka daleko častěji, ale chybělo přesnější zakončení. Voráček, Janovský ani Vrňák branku netrefili, a tak se ujala až dorážka M. Balíka do odkryté branky po Keltnerově trestném kopu vyraženým brankářem Králíčkem.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivitě a hosty i nadále nepouštěli na dostřel Tlamichovy branky. Nespeky hrály místy tvrdě, ale benešovští hráči svou rychlostí a lehkostí určovaly tempo hry. Prosadit se ale dokázali až v závěru, kdy se v šestnáctce nejlépe orientoval dorostenec Vycpálek a hlavou uzavřel na 2:0.

„Sestava na zápasy se nám každý týden mění. Minulý týden jsme neměli nikoho na střídání a tentokrát jsem měl k dispozici šest náhradníků. Zápas jsme měli od počátku pod kontrolou a soupeři jsme za celý zápas neumožnili téměř nic. Škoda, že jsme nevyužili spoustu dobrých příležitostí k přesnému zakončení. Utkání bychom tak rozhodli daleko dříve. Jinak hodnotím zápas pozitivně, protože jsme si vyzkoušeli jiný způsob hry s vysokým presinkem a hráči to zvládli, i když to bylo fyzicky náročné," byl spokojený po zápase trenér benešovského béčka Petr Slepička, přesto na jinak dobrém zápase našel negativum: „Černou kaňkou je zranění Zdendy Vrňáka, kterému se obnovily potíže s nataženým svalem."

„Bylo to ostré, ale dobré utkání. V prvním poločase jsme dostali gól, když domácí rychleji dobíhali na dorážku. My jsme měli dvě pološance, ale nebyli jsme v koncovce agresivnější. Ve druhé půli byl zápas vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů, ale bez šancí. Až deset minut před koncem jsme po otočeném rohu dostali druhý gól. Je to škoda, ani jeden tým si nevypracoval čistou gólovku, ale nepohlídali jsme dvě standardky, po kterých nás domácí potrestali. Benešov je sehranější a má mladý, agresivní mančaft a hlavně v závěru bylo vidět, že již trénuje dýl. Jinak jsem spokojený a rozhodně jsme podali, hlavně v obraně, lepší výkon než s Kolovraty (4:9)," poznamenal k zápasu nespecký kouč Václav Knížek starší a dodal ke kádru: "Po půl roce se vrátil na hřiště Párys, překvapil mě dobrým výkonem Kyselka a snažili se i naši stěžejní hráči Kamil Kulhavý s Burianem. Chyběli nám zranění Myslivec, Nachtman, Pavlík a brankář Vejvoda. Měl by přijít Kyselka, Patrik Dobiáš z Motorletu Praha a chtěli bysme opět bratry Jendelovi z Benešova, kteří již u nás na podzim působili. Máme starší mančaft, potřebovali bysme omladit a získat kvalitního, středového záložníka. Jinak příprava probíhá podle mých představ a čekají nás ještě přípravné zápasy se Strašnicemi, Vyšehradem a Radotínem.

Branky: M. Balík, Vycpálek. Poločas: 1:0.

Benešov B: Tlamicha – P. Balík (46. D. Braný), Hronek (73. Breburda), Komárek, M. Balík (46. Martin Chrpa) – Vrňák (55. Marek Chrpa), Janovský, Peroutka, Keltner, Pohorský (65. Vycpálek) – Voráček (65. D. Jendele).

Nespeky: Králíček – Párys, Kučera (Tyrner), Kyselka, Pavelka – Kupša, K. Kulhavý (Al Obaid), Burian, Sysel – Dixa (R. Vojkůvka), Maršoun.