Louňovice – Nespeky 1:5

Bez dvou opor Šmída a Boeva nastoupily Louňovice do zápasu s Nespeky a na hře to bylo znát. Hosté využívali rychlých útočníků, vstřelili pět gólů a odvezli si domů tři cenné body, které již znamenají záchranu v soutěži. Do vedení se paradoxně dostali domácí Susem po centru z pravé strany. Poté začali úřadovat rychlonozí nespečtí útočníci, hlavně T. Rosenvald byl vidět, ale třikrát před brankářem Kolářem neuspěl a Kalenda hlavičkoval nad. Na druhé straně protáhl Lískovec gólman Donáta a hlavička Suse šla mimo brankové tyče. Hosté se dočkali až v závěru poločasu, ale zato hned dvakrát. Nejprve ve 44. minutě přeloboval Myslivec chytře Koláře a vzápětí zakončil rychlou akci Kadlec po přihrávce Kalendy.

Po přestávce pokračovali hosté v aktivní hře. Nejprve Pavlík nastřelil břevno z trestného kopu. Ihned poté další trestný kop, tentokrát zahrávaný T. Rosenvaldem, uklidil do sítě Kadeřábek – 1:3. Šusta mohl dostat domácí do hry, ale nastřelil z dorážky břevno. A tak stříleli přesně jen hosté. V 70. minutě nekompromisně Kadlec a v 82. minutě Kalenda po střele Kumpošta. A to ještě smolaři dne T. Rosenvaldovi vykopl míč hráč z brankové čáry.

„Zápas začal vedoucí brankou domácích, na kterou jsme odpověděli v závěru poločasu obratem výsledku. Navíc jsme mohli ještě v prvním poločase čtyřikrát skórovat. Druhý poločas byl jen v naší režii, byli jsme aktivnějším a lepším mužstvem a mohli dát branek daleko víc. Samozřejmě mám velkou radost s předvedenou hrou, která byla kombinační, efektní a opravdu se mi líbila,“ uvedl po zápase spokojený kouč Nespek Petr Novotný.

Branky: 5. Sus – 44. Myslivec, 45. Kadlec, 56. Kadeřábek, 70. Kadlec, 82. Kalenda. Rozhodčí: Bartoš. Diváci: 60. Poločas: 1:2.

Sokol Nespeky: Donát – Cháb (46. Kumpošt), V. Kulhavý (75. Uher), M. Rosenvald, Pavlík – Presl, Myslivec, Kadeřábek, T. Rosenvald – Kalenda, Kadlec.