Union Strašnice – Sokol Nespeky 1:1

Od začátku se hrálo ve svižném tempu. V prvním poločase měly více ze hry Nespeky a vytvářely si i brankové šance. V 18. minutě se dostal k míči Myslivec, chytrou přihrávkou uvolnil Masláka, který nejprve trefil nohy domácího brankáře, ale z dorážky se již nemýlil – 0:1. V 26. minutě opět Myslivec uvolnil tentokrát T. Rosenvalda, ale ten v dobré šanci neuspěl. Po půlhodině hry po krátkých narážečkách dostal ke střele Pavlík, ale minul domácí branku. V další šanci se ocitl Myslivec, ale brankář Strašnic ho z úhlu vychytal. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, ale obrana společně s brankářem Tylingrem si v těchto situacích poradila.

Ve druhém poločase přišly změny na obou stranách. Lépe si s tím poradilo domácí mužstvo a převzalo iniciativu. Nespeky už nebyly tak nebezpečné jako v prvním poločase. Strašnice se snažily vyrovnat, což se jim podařilo v 73. minutě, když Králíček po rohu míč vyrazil před sebe, ale na dorážku již nestačil. V závěru se uvolnil V. Kulhavý, zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně Masláka, který ale minul domácí branku. Další náznaky šancí na obou stranách brankou neskončily.

Trenér Nespek Petr Novotný byl z výkonu svých oveček spokojen jen v prvním poločase. „Strašnice měly být nejkvalitnějším soupeřem v přípravě, což se potvrdilo. První poločas byl z naší strany celkem slušný. Vytvářeli jsme si dobré střelecké příležitosti a určitě jsme o poločase mohli vést větším rozdílem.“
Ve druhém poločase již kouč Nespek viděl chyby. „Chyběl pohyb a nasazení. Vázla nám kombinace, dělali jsme hodně individuálních chyb a dostali jsme sebe pod tlak a domácí mužstvo do hry,“ poznamenal a posteskl si: „Škoda, že jsem proti takovému soupeři neměl z různých důvodů k dispozici kompletní kádr. Generálku na jarní část bych chtěl sehrát na domácím hřišti v Nespekách.“

Branka Nespek: 18. Maslák. Poločas: 0:1.

Sokol Nespeky: Tylingr (46. Králíček) - Párys, Nachtman, M. Rosenvald, Čáp - Kadeřábek, Pavlík, Myslivec (46. Presl), Cháb - Maslák, T. Rosenvald (70. V. Kulhavý).

Poslední přátelské utkání sehrají Nespeky pravděpodobně v domácím prostředí s mužstvem Vrchotovy Janovice v sobotu od 15 hodin.