TUCHLOVICE - NESPEKY 3:1

První poločas se odehrál za mírné převahy domácích, přesto již v první minutě propadl míč před branku Tuchlovic, ale hosté toho nevyužili. Na druhé straně střelu Balíka vytěsnil nespecký brankář Drážek na rohový kop a vyznamenal se při zakončení nekrytého Pudila.

Nespeky přežily tuchlovické šance a v 10. minutě udeřily, když si centr Večery srazil do vlastní branky domácí obránce Brož. Za chvíli mohlo být v družině hostů více radosti, ale nezvládli situaci tři na jednoho, a tak bylo po šanci.

„Měli jsme dvě šance, bohužel ani z jedné jsme soupeře nepotrestali. Pokud bychom šli do dvoubrankového vedení, víc jsme na Tuchlovice zatlačili, aby musely otevřít hru. Takhle se jim do poločasu podařilo vyrovnat, což byla chyba,“ posteskl si trenér Nespek Jaroslav Tesař.

Ve 29. minutě totiž po rohovém kopu protlačil míč do sítě Tirol – 1:1. Za chvíli si Urban obhodil domácího hráče, ten jej sestřelil a vyřadil nespeckého záložníka ze hry. „Za takový zákrok dostal domácí hráč pouze žlutou kartu,“ nesouhlasil s verdiktem hlavního arbitra trenér Tesař. Urban byl poté odvezen záchrankou do nemocnice.

Také druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí byli více na míči. V 66. minutě nejprve zahrozili z přímého kopu a hlavičce Hadrika, která šla mimo branku. Poté přišla rozhodující pětiminutovka, která stanovila konečný výsledek. Hosté propadli v obraně a dovolili domácím vstřelit dvě branky. Nejprve se po centru trefil hlavou Hadrika a za chvíli zcela nekrytý Brož zvýšil na 3:1. „Pak už to bylo těžký. Než nám vstřelili druhou branku, žádné větší šance neměli. V závěru už nějaké přibyly a něco chytil Drážek,“ dodal po zápase smutný Jaroslav Tesař.

Branky: 29. Tirol, 70. Hadrika, 73. Brož – 10. vlastní Brož. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: Hafenrichter – Urban. Poločas: 1:1.

Nespeky: Drážek – Večera, Konopiský, Krejza, Braný, Urban (37. Jasz) – Klauz, Kubec, Iheanacho (76. V. Pešta) – Maršoun, D. Pešta. 

JAROSLAV ROSENVALD