NESPEKY – KLÍČANY 2:0

Domácí začali utkání s respektem a hostující Buldra z dobré pozice vypálil těsně vedle. Nespeky se oklepaly a v první vážnější šanci Klauz přestřelil klíčanskou branku. Hosté následně získali mírnou převahu, ale domácí využívali každou možnost k rychlému protiútoku. Ve 36. minutě se po chybě obránce hostí objevil Maršoun sám před gólmanem, ale špatně zakončil.  V závěru poločasu neproměnili hosté dvě příležitosti, když první zlikvidoval brankář Drážek a po druhé druhou vykopával Kukač míč z brankové čáry.

Úvod druhého poločasu ale domácím vyšel a Urban proměnil penaltu za stažení pronikajícího Iheanacha.  V 66. minutě po signálu z rohového kopu D. Pešta zvýšil na 2:0. Domácí se následně zatáhli, hosté získali převahu a nastřelili břevno. V 77. minutě mohl definitivně rozhodnout Maršoun, ale penaltu za ruku hostujícího hráče neproměnil, když míč gólman vyrazil. A tak v závěru musel Drážek několikrát předvést svoje umění, aby udržel čisté konto.

„Hráli jsme poctivý a účelný fotbal. Přestože byl soupeř kvalitnější, hráče měl techničtější, prostě byl výborný a zatím nejlepší, se kterým jsme hráli, tak jsme si nadšením a odhodláním, výhru zasloužili. V rámci možností jsme splnili, co šlo, i když nás, hlavně v závěru, podržel brankář Drážek,“ měl radost po zápase trenér Nespek Jaroslav Tesař a podotkl: „Naše hra se postupně zvedá, i když se mraky věcí musí zlepšit. Zkušeností a vyzrálostí budeme postupem času i závěry zápasů zvládat lépe a s větším klidem.“

Branky: 48. Urban (z PK), 67. D. Pešta. Rozhodčí: Mansour. ŽK: Maršoun, Večera, Kukač – Zamazal, Musil. Poločas: 0:0.

Nespeky: Drážek – Konopiský, Krejza, Braný, Urban – Večera – Klauz, Kukač, Iheanacho (59. Svoboda), Maršoun - D. Pešta.

PAVEL DRNEC