SLANÝ – NESPEKY 0:0

Na těžkém terénu byl k vidění vyrovnaný fotbal, který se odehrával většinou mezi velkými čtvercemi. Branky se diváci nedočkali, i když šancí bylo dost na obou stranách. V deváté minutě střelu domácího Vimra vyrazil nespecký gólman Drážek na roh. Stejně tak se na druhé straně vedlo domácímu gólmanovi Sedlákovi, který si poradil s jedovkou Večery. Ve 29. minutě kopali domácí přímý kop z hranice šestnáctky, ale Galbavého projektil se mezi tyče nevešel. Ve 38. minutě z výhodné pozice přestřelil brankovou konstrukci hostující Kukač. V závěru poločasu po rozehraném přímém kopu přestřelil hlavou domácí Hansl branku.

Po obrátce měl tutovku domácí Holly, jenže z malého vápna si jeho střela cestu do branky nenašla. Na druhé straně vytěsnil slánský gólman střelu Večery na roh. V 52. minutě se ocitl sám před Sedlákem Krejza, ale skórem nepohnul. V 80. minutě se rozohnil velký závar před hostující brankou, ale obrana vše vyřešila odkopem. V samém závěru mohl rozhodnout utkání hostující Kubec, když postupoval ze strany sám na gólmana, jenže zpětná přihrávka nenašla adresáta.

A šlo se na penalty. V nich byli šťastnější hosté. V páté sérii domácí hráč selhal, zato Burian prokázal pevné nervy a hosté brali prémiový bod.

„Spokojenost s dvěma body ze Slaného, které s námi hraje na podobné pozici, je veliká. Posledních dvacet minut jsme soupeře přehrávali. Měli jsme víc šancí než Slaný, bohužel jsme žádnou nedotáhli do konce. Vyhráli jsme zaslouženě, kluci zápas odmakali, sáhli si na dno. Penalty jsou pokaždé loterie. Tentokrát jsme konečně proměnili všech pět a přineslo to úspěch. Poprvé jsem hráče na penalty určil sám, nikoho jsem se neptal. Těch devatenáct bodů za podzim je solidních,“ uvedl spokojený trenér Nespek Jaroslav Tesař.

Rozhodčí: Kubečka.

Nespeky: Drážek – Večera, Konopiský, Krejza, Braný, Burian, Urban, Kukač, Klauz (92. Myslivec), Iheanacho, Kubec.