NESPEKY – REJŠICEMI 1:3

Nespeky po předchozím dobrém výkonu (hlavně v prvním poločase) v Poříčí, tentokrát diváky zklamali a bez záložníků Večery a Davida Pešty, na Rejšice nestačili. Hosté začali utkání aktivně a velkým náporem. Již v 1. minutě musel Drážek ukázat svoje umění a vyrážet na roh nebezpečnou střelu hostů. V 6. minutě ale již nestačil na střelu z 20 metrů Zorklera, když chyboval Iheanacho – 0:1. Tento hráč dělal domácí obraně velké problémy hlavně svou rychlostí a tahem na branku. O šest minut později si ale na druhé straně Vojkůvka naběhl na ideální přihrávku mezi obránce, byl faulován gólmanem a z pokutového kopu Urban nemýlí – 1:1.  Zdálo se, že se Nespeky dostanou do zápasu, ale opak byl pravdou. Hosté neustále zatápěli obraně domácích, ve 26. minutě prošel od poloviny hřiště obranou Falta a dostal hosty znova do vedení 1:2. Brankář Drážek následně úspěšně vyřešil dvě gólové šance hostů, aby nakonec kapituloval po střele Bělíka – 1:3.

„V prvním poločase to z naší strany byla totální katastrofa. Hráči si na hřišti dělali, co chtěli, bojovnost žádná, prostě nic, tři góly jsme soupeři darovali a mohli jsme prohrávat větším rozdílem,“ běsnil po prvním poločase trenér Nespek Jaroslav Tesař, který chtěl hodit ručník do ringu, a ještě dodal: „Takhle špatně jsem hráče ještě neviděl hrát, na čemž se projevil i přístup na čtvrtečním tréninku.“

Ve druhém poločase hosté vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi do nebezpečných brejků. Do konce zápasu se ještě několikrát vyznamenal brankář Drážek, který tak zachránil domácí od debaklu.

„Po bouřce v kabině, snesla druhá půle z naší strany měřítko, bohužel se stav již neměnil. Rejšice mají kvalitní kádr, takže jsme si gólové šance nevytvořili, ale alespoň hráči už bojovali,“ poznamenal po zápase nespecký trenér.

Branky: 12. Urban (z PK) - 6. Zörkler, 26. Falta, 38. Bělík. Rozhodčí: Šafara. ŽK: Pohořelý – Roudnický, Herman, Bělík, Pečínka. Poločas: 1:3.

Nespeky: Drážek – Jasz, Braný, Krejza, Urban – Klauz (62. Pohořelý), Maršoun, Iheanacho, Kukač – Vojkůvka (71. Svoboda), Kubec (81. Voráček).

PAVEL DRNEC