Kouřim – Nespeky 6:1

V prvním dějství se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. Ve 12. minutě domácí M. Snížek přehodil Tylingra i branku. Nespeky kontrovaly Pavlíkovým trestným kopem do tyče a střelu Kalendy do šibenice vyrazil brankář. V 35. minutě nastřelil na druhé straně Bečka břevno a dorážku Tylingr chytil. O chvíli později měl obrovskou šanci otevřít skóre hostující Pavlík, ale penaltu mu brankář Kouřimi zneškodnil. A tak přišel trest. V 41. minutě domácí M. Snížek obešel Nachtmana a ranou přes celou branku otevřel účet zápasu.

Nikdo z diváků asi nečekal, co se bude dít po přestávce a že si nakonec Nespeky odvezou s Kouřimi debakl. Ihned po změně stran Doubek obešel brankáře Tylingra a vsítil druhý gól, v 57. minutě stejný hráč po chybě obrany upravil na 3:0. Hosté se ještě dostali do zápasu Kadlecovou penaltou, ale následně vyrazil Kadeřábkovu střelu z brankové čáry obránce. A to bylo ze strany hostů vše a góly stříleli jen domácí. Havránek ještě trefil tyč, ale střelec dne Doubek se ještě dvakrát trefil. Mezi jeho rány se ještě vešla branka M. Snížka z trestného kopu a předčasná velikonoční nadílka Nespek byla na světě.

Kouč Nespek Petr Novotný měl po debaklu rozporuplné pocity. „V prvním poločase jsem byl s výkonem spokojený a kdybysme vedli 3:0, tak se nikdo nedivil. Bohužel jsme neproměnili ani penaltu a domácí nám vzápětí dali branku. Druhý poločas se podobal domácímu zápasu s Jesenicí a po individuálních chybách jsme dostávali branky,“ zlobil se kouč a přemýšlel: „Na klukách leží velká deka a jsme v krizi. Teď musíme zapracovat na psychice, připravit se na zápas s Chocerady, ve kterém věřím, že se odrazíme k lepším výkonům.“

Branky: 46., 57., 74. a 86. Doubek, 41. a 80. M. Snížek – 62. Kadlec (z PK). Rozhodčí: M. Jarolímek. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Sokol Nespeky: Tylingr – Párys, Nachtman (62. Presl), Pavlík (56. M. Rosenvald), Cháb – Kadeřábek, Myslivec, T. Rosenvald, Čáp – Kadlec, Kalenda (46. Maslák).