STARŠÍ DOROST

NERATOVICE – BENEŠOV B 5:1

Neratovice, ač byly před zápasem na čtvrtém místě, měly překvapivě negativní skóre 25:33. To si ale proti čtrnáctému Benešovu před jarními boji zlepšily, i když se do kladných hodnot nedostaly. Již v 16. minutě byl stav 3:0 a vypadalo to, že si hosté odvezou debakl. Následně se Benešovští probudili, hru trochu srovnali, přesto před odchodem do kabin na poločasovou přestávku inkasovali počtvrté.
Ve druhém poločase již upadla hra do průměru. Domácí byli spokojeni s vedením, které ještě navýšili o pátou branku. Až poté se dostali ke slovu hosté a čestným úspěchem Breburdy po přihrávce Kubáska uzavřeli na konečných 5:1.

„Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Všechny branky jsme dostali po hrubých chybách (špatná koncentrace a pohyb)," dodal po utkání smutný trenér benešovského béčka Ladislav Flek.

Branka Benešova: 75. Breburda. Poločas: 4:0. Benešov B: Šach – Kohoutek (60. Hýbek), Zach, Boťa, Korynta (70. Tomíček) – Maršík, Jírů – Breburda (78. Platil), Netolický (25. Kubásek), Straka – Vycpálek.

NYMBURK – VLAŠIM 3:0

O prohře třinácté Vlašimi na hřišti desátého Nymburka rozhodl již první poločas, kdy inkasovala dvě branky. A když po přestávce brankář Gabriel potřetí vytahoval míč ze své sítě, tak jeli hosté domů s nepořízenou.

Poločas: 2:0. Vlašim: Gabriel – Šanda (70. Janák), Ptáček, Zvára, Srb – Hoch, Albrecht, Švec, Zvára (77. Polyak) – Staněk, Syrvatka (51. Filip).

MLADŠÍ DOROST

NERATOVICE – BENEŠOV B 2:1

Lídr tabulky a dosud neporažený Benešov, překvapivě padl s Neratovicemi. V prvním poločase byla hra vyrovnaná a hosty dostal po půlhodině do vedení nepříliš tvrdou, ale umístěnou střelou z šestnáctky V. Balata. Jenže domácí po rohovém kopu hlavičkou vyrovnali.
Po přestávce vyvinuli hosté velký tlak, přišpendlili domácí na jejich polovinu, ale neproměnili řadu šancí. To se jim stalo nakonec osudným, když jim unikl nymburský útočník a po sóle prostřelil Šimáčka.

„Nemůžu říct, že bysme k zápasu přistoupili špatně nebo ho podcenili, ale soupeř byl nad naše síly. Je s podivem, že takhle hrající mužstvo může být jen uprostřed tabulky krajského přeboru," podivoval se po zápase trenér Benešova Jiří Maršoun, kterého také zarazilo, že Neratovice v minulém kole prohrály v Kunicích 0:5, které Benešov porazil na jejich hřišti 6:0.

Branka Benešova: 30. V. Balata. Poločas: 1:1. Benešov B: Šimáček - Dvořák (51. Vl. Pešta), Konopiský, Hašek, Petrášek (41. Krámek) – V. Balata, Kulhavý – Kobler (41. Říha), D. Pešta (51. Kopecký), Rozsypal – Brabenec.

NYMBURK – VLAŠIM 2:3

Od úvodního hvizdu rozhodčího se usadila Vlašim na domácí polovině a měla hru pevně ve své režii. Během první půle si vytvořila několik brankových příležitostí, ze kterých dokázala vstřelit tři branky. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Linhart po přihrávce kapitána Filipa, o chvíli později přidal druhou branku Vlk a vzápětí upravil na 3:0 Janovský, po pěkné narážečce s dobře hrajícím Filipem. Na konci poločasu domácí snížili po hrubé chybě hostující obrany.
Druhá půle moc fotbalové krásy nepřinesla. Domácí pouze nakopávali dlouhé balóny a hostům se již nedařilo kombinačně, tak jako v první půli. Za zmínku stojí pouze Linhartem nastřelené břevno z trestného kopu. V samotném závěru zápasu, po další hrubé chybě hostujícího obránce, vstřelili Nymburští druhý gól, což již na plný bodový zisk Vlašimi nemělo žádný vliv.

„Z naší strany to byl zápas dvou odlišných poločasů. V prvním jsme hráli podle mých představ, praktikovali celoplošný fotbal, dobře kombinovali, a tím si vytvořili několik brankových příležitostí. Ve druhém poločase jsme nepředvedli téměř nic, co by stálo za zmínku. Nicméně jsme získali tři body z venku a ty se vždycky počítají," řekl k zápasu trenér vlašimského dorostu Josef Linhart a zhodnotil práci celého týmu za polovinu soutěže: „Chtěl bych všechny kluky pochválit za výkony, které předváděli celou podzimní část a věřím, že ta jarní bude, co se týče úspěšnosti, stejná anebo ještě lepší."

Branky Vlašimi: Linhart, Vlk, Janovský. Poločas: 1:3. Vlašim: Šanda – Mišoň, Janovský, Brýl, Toupal – Vlk, Novotný, Linhart, Filip – Bělohlávek, Kříž. Střídali: Kabát, Zamrzla, Jeništa, Sedláček, Fürbacher.