BŘEZNICE – MARŠOVICE 5:3

Již ve 2. minutě domácí Faitl z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu, ve kterém dominovaly útoky nad obrannými řadami a kde Maršovičtí zahodili několik gólových šancí. Ve 14. minutě přeloboval Blovský brankáře Fillipa po krásné kolmici – 2:0. Poté již převzaly iniciativu Maršovice a zejména rychlí útočníci Žížala se Zavadilem dělali domácím problémy a také zařídili snížení v 21. minutě do prázdné branky. Následně připravil Zavadil dvě šance pro R. Haška a Žížalu, jenže první hlavičkoval těsně vedle a druhý trefil ze sedmi metrů jen nohy gólmana Vaněčka. A tak přišel trest, když Ševr hlavičkoval přesně po dlouhém autu. Poté hostující Žížala hlavičkoval po souboji s brankářem (faul?) těsně vedle a následně trefil spojnici tyče a břevna. A tak v závěru poločasu překonal Fait hlavou nadvakrát na druhé straně Fillipa po trestném kopu – 4:1.

Chvíli po přestávce dostal Maršovice do hry hlavičkující Žížala po centru R. Haška. Poté Šach neprostřelil tváří v tvář domácího gólmana, stejně se Vaněčkovi dařilo po rohu a hlavičce Procházky. A tak si vzal slovo březnický kapitán Zárybnický, jemuž první střelu po sóle ještě Fillip vyrazil, ale na dorážku z nulového úhlu již nestačil. Tlak Maršovic za zkorigováním přinesl nejprve šanci Bartoše, který po upadnutí Vaněčka netrefil prázdnou branku a Zavadilův lob chytil brankář. Maršovický útočník přeci jen v poslední minutě dostal míč do branky, ale to již bylo pro hosty pozdě.

Vedoucí mužstva Maršovic František Fillip po utkání dodal: ,,Takovýto zápas se musel líbit divákům, ale již méně trenérovi. Chtěli jsme dobře vstoupit do zápasu, ale inkasujeme již ve druhé minutě. Domácím do naší branky spadlo úplně všechno, a to někdy i s velkým štěstím, naopak my i obrovské šance spalujeme. Dostali jsme pět gólů, ale i při troše štěstí jsme klidně mohli vyhrát 8:5 a nikdo by se nedivil. Ale na šance se nehraje. Snad se nám bude dařit za týden doma s Hostomicemi a ještě se o udržení popereme."

Branky: 2. a 40. Fait, 14. Blovský, 30. Ševr, 81. Zárybnický - 21. a 90. Zavadil, 56. Žížala. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 4:1.

Maršovice: Fillip - Řezníček, M. Hašek (37. Bartoš), Pauer, Zderadička - Šach, R. Hašek, Hampešt, Šetina - Žížala (60. Procházka), Zavadil.

FRANTIŠEK FILLIP