„Lákalo by mě vyhrát nejlepšího střelce, ale hlavně, aby se dařilo mužstvu," říká jedenadvacetiletý sniper.

Svoje první fotbalové krůčky udělal na hřišti v Trhovém Štěpánově. „Hrát fotbal jsem začal v šesti letech v přípravce a pokračoval ve Štěpánově až do dorostu. V žákách jsem si moc nezahrál, protože si mě hned vytáhnul trenér do dorostu," ukázal na svoje začátky Pavel Němec a pokračoval ve své kariéře: „Ještě jsem si zahrál dvě sezony stopera v dorostu ve Vlašimi. Potom jsem se vrátil do Štěpánova. Tam jsem ale dlouho nebyl a díky Milanu Macháčkovi jsem se dostal do Heřmaniček. Ten ale potom začal dělat manažera ve Vrchotových Janovicích, kam nás s Patrikem Kněnickým dotáhl."

Gólů mohlo být jednou tolik

Z Trhového Štěpánova je to poměrně štreka do Vrchotových Janovic. „To je. Dříve jsem dojížděl autem s Patrikem Kněnickým, ale teď již bydlím v Benešově s přítelkyní," oznámil kanonýr, který také v Benešově pracuje.
Pohoda v práci i v soukromém životě mu jde k duhu, což se projevuje v zakončení, když ve čtrnácti gólech byly i dva hattricky. „Hodně gólů vstřelím po sólech, po dobrých přihrávkách spoluhráčů, kteří se mě snaží stále hledat. Je to hodně jejich zásluha, že jsem dal tolik gólů, hlavně Tonda Sochůrek řídí perfektně naší hru a hraje daleko líp než já. Gólů mohlo být daleko víc, možná jednou tolik," zlobí se na sebe, chválí spoluhráče a přidává, který gól byl na podzim nejdůležitější: „Asi s béčkem Teplýšovic, kdy jsem první šanci na začátku proměnil a tím jsme zlomili jejich odpor."

Na hřišti prošel všemi posty

Němcovi také pomáhá ve hře, že prošel od mládí všemi posty, takže ví, co na obránce soupeřů platí. „V žácích a v dorostu jsem hrál stopera, když nepřišel brankář, tam jsem i chytal. Po návratu z Vlašimi jsem ve Štěpánově hrál v I. B třídě zálohu, kde se mi docela dařilo. Když jsem šel do Heřmaniček, tak jsem jim řekl, že hraju útok a od té doby jsem zůstal útočníkem," nastínil, jak se ze stopera stal střelec, což využívá i ve střílení gólů: „Už, když běžím na gólmana vím, co chci udělat. Brankáři jsem nikdy nedělal kličku, pokaždé jsem poslal míč podél něj."

Idolem je Beckham

Na postup zatím ve Vrchotových Janovicích nemyslí. „Už vloni jsme mohli postoupit a nakonec jsme do toho nešli. Museli bychom více trénovat. Já například dělám na směny a stíhám jeden trénink za týden," odmítá postupové plány a přidává fotbalový cíl: „Ještě bych si chtěl nějaký rok zahrát, ale na vyšší soutěž zatím nemyslím."
Střelce také těší projekt Gambrinus Kopeme za fotbal, který pomáhá celkům v okresních soutěžích. „Je to dobrý projekt. Peněz není v oddílech moc a když dostanou dresy zadarmo, tak je to pro ně velká pomoc," chválí projekt hráč, jehož idolem je David Beckham a přidává jasné přání do budoucna: „Zdraví, zdraví a zase zdraví."