Kvůli nedostatku hráčů tak museli Divišovští zrušit dva přípravné zápasy s Jankovem a Zvolí. Ve třech, které odehráli, prohráli – Votice 1:5, Ostřešany (OP Pardubický kraj) 0:3 a Bohemia Poděbrady 2:4. „Porážku s Voticemi beru. Zápasem jsme zakončovali kondiční soustředění, a tak jsme byli pomalejší, všude pozdě. Ve spojení s únavou, hráči hůře plnili pokyny a zkušené Votice nás trestaly. Poté odjeli někteří hráči na dovolené, a tak jsme společně s hráči béčka, kteří mě přemluvili, sehráli utkání s Ostřešany. Byl to pro nás spíš trénink. V Poděbradech již měla úroveň naší hry určité parametry. I když jsme dostali čtyři góly, dva v úvodech poločasů, nebyli jsme natolik horší než soupeř, který má v I. A třídě ambice," popsal tři porážky divišovský kouč.

Očekávané doplnění kádru se tak moc nekonalo. V brance vystřídal nejlepšího brankáře loňské I. B třídy, skupiny D, Jana Hanuše (kvůli rodině odešel do Dobřejovic), osmnáctiletý Pavel Šimáček, do pole přišel šestnáctiletý Matěj Vondrák, který si zahraje se svým bratrem Janem, vrátili se Martin Hanuš a Ondřej Moravec, zkoušeného Tomáše Babického nepustil Pravonín. V jednání je ještě záložník Shapoval. Po operaci křížových vazů v koleni se dostává do hry Martin Vávra. „Vedení si musí samo sáhnout do svědomí, zda pro posílení udělalo maximum. Osobně jsem oslovil snad třicet hráčů a ty jsem rozdělil do tří skupin. První mají strach, že nebudou hrát. Druzí by museli začít trénovat, ale to raději jsou spokojení v týmech v nižší soutěži, kde hrají bez tréninku a jsou plácaní po zádech. Třetí chtějí peníze, ale tou cestou v Divišově nejdeme. Brečet nad rozlitým mlékem ale nemá cenu, musíme bojovat a zkusit to," nešetřil kritikou divišovský kouč a našel hráče, který ho nejvíc naštval: „Měli jsme zájem o Filipa z Miřetic. Půl roku mi sliboval, že k nám půjde a v létě mi řekl, že nenastoupí do naší ani do miřetické přípravy. Velmi mě zklamal, to se nedělá."

Aby toho nebylo málo, měli problémy s koleny důležití hráči – Tomáš Macháček (operace křížových vazů), Lukáš Janovský (meniskus) a Marek Hanuš (meniskus, ten už je v pořádku).

Roman Sedlařík má tak hlavu plnou starostí, s jakou sestavou vyběhne do mistrovských bojů, které pro Divišov začínají ve skupině B dnes dopoledne v Klíčanech. „O soupeři jsem něco zjišťoval, ale osobně jsem ho neviděl. Vím, že má kvalitní široký kádr, ve kterém hraje bývalý ligový hráč Šelicha," odtajnil divišovský kouč, jehož jasným cílem je záchrana: „Co, bude navíc, to bude plus.