1. Jak jste spokojení s přístupem mužstva v zimní přípravě a s výsledky?

2. Změny v kádru.

3. Cíl do druhé části sezony.

Teplýšovice, trenér Petr Chomát

1. Příprava proběhla podle mých představ. Kluci pracovali velmi dobře, dost se jich scházelo, zapojili se dorostenci, takže jsem spokojený. V zápasech (Divišov 3:0, Chýnov 3:1, Soběhrdy 3:2, Nespeky 3:3, Sázava 0:1, Petrovice 0:2), jsme měli silná mužstva, se kterými byly výsledky a hra solidní. V generálce se Soběhrdy jsme v poločase prohrávali 0:2, tak jsem zvednul hlas a ve druhém poločase jsme stav otočili na 3:2. Nevím, proč to mají kluci zapotřebí, abych se rozčiloval. Trápí mě zranění Nerada a Dřízala (kolena) a Chomáta (lýtko). Ten snad bude v pořádku do prvního zápasu v Sedlci-Prčici. Mám dilema v sestavě na dvou místech.

2. Kádr se změnil jen minimálně. Přišel mladý Petr Vilímek z Benešova a odešel brankář Vejvoda do Kondrace.

3. Chceme zůstat ve špičce tabulky, abychom hráli dobrý fotbal, který by se lidem líbil. Pokud by se nám podařilo soutěž vyhrát, tak o postupu rozhodnou hráči. Na mladé mužstvo, které je první, kladu vysoké nároky, a uvidíme, jak se s tlakem vyrovnají.

Přečtěte si: Muž ohrožoval na Benešovsku zbraní dvě ženy

Týnec nad Sázavou, trenér Miroslav Bubeník

1. Ze zimní přípravy nemám vůbec dobrý pocit, i když nás chodilo v průměru jedenáct a půl. Není, kde trénovat a hráče běhat večer a v mrazech po asfaltu nebaví. Proto mají mizerný přístup. Ve většině mužstev je to asi stejné. Neustálá absence na trénincích a zápasech, různé výmluvy, rýmičky, práce a podobně, je to pořád dokola. Stoprocentní účastí mají jen Filip Kopta a Šimon Petrášek, 90 procent měl David Kopta. Všichni chceme dobré výsledky, ale z čeho mají vzejít, když nemáme natrénováno. V zápasech jsme prohráli s Jesenicí 2:5, Voticemi 0:5 a Petrovicemi 0:1, vyhráli nad ČAFC Praha B 2:1, Sedlčany B 5:3. V generálce se Strašnicemi jsme prohráli 0:1, kdy jsme byli opět nekompletní, ale hra ve druhé půli už měla celkem smysl. Bohužel jsme neproměnili plno příležitostí.

2. Kádr zůstal stejný. Dlouhodobě zraněný je Dominik Šejstal, nově brankář Denis Dvořák a Jakub Linhart, zcela fit není ani Vojta Vavrek (kotník).

3. Vzhledem k těžkému vylosování, kdy v úvodu jara jedeme ze čtyř zápasů třikrát ven, bude umístění do třetího místa ohromným úspěchem.

Čtěte: Obžalovaný ze zvlášť závažného zločinu u soudu litoval

Miřetice, asistent trenéra Pavel Hájek

1. Přístup hráčů k tréninkům i zápasům byl slušný. Parádně se nám vydařilo soustředění v Pálčicích, kde bylo sedmnáct hráčů. V zimě jsme odehráli pět zápasů, vyhráli s Pravonínem, Soběhrdy a Ratibořickými Horami, prohráli s dorostem Vlašimi a Pacovem.

2. Kádr zůstal stejný. Máme problémy jen s brankáři – Novák je po operaci kýly a Švingr chce odejít. Navíc má Karel Čáp natažený stehenní sval a uvidíme, zda se do začátku uzdraví.

3. Za čtyři roky v I. B třídě jsme udělali nejlepší podzim. Na jaře chceme něco uhrát venku a doufám, že doma udržíme neporazitelnost, což by nám mělo stačit na pohodový střed tabulky.

Sedlec-Prčice, kapitán Michal Davídek

1. Měli jsme slušný rozjezd přípravy s dostatečným počtem hráčů a výborné soustředění v takřka domácích podmínkách na Monínci. Pak se ale hráči rozjeli na hory a další aktivity, pět jich je v týdnu v práci v Praze, a tak už tréninková fáze nebyla tak plodná. V přípravných utkáních nám kolísala jak sestava, tak forma a skutečnou realitu nám ukáže až soutěž samotná.

2. Kádr zůstal v podstatě nezměněn. Po zranění se opět zapojil do přípravy dorostenec Všetečka, který má všechny předpoklady se nastálo zapojit do kádru. Další dorostenec Kubát se jevil také dobře, když se stal skoro nejlepším střelcem. V prvním přípravném utkání se zranil Prchlík, který přišel o značnou část přípravy, a tak se uvidí, kdy bude opět plně k dispozici. Velký comeback prožívá brankář Ryšavý, jenž po vleklém zranění kolena odchytal výbornou přípravu, ve které byl naším nejlepším hráčem, a tak s ním trenér počítá do základní sestavy.

3. Chceme si zajistit příslušnost v krajské soutěži do dalšího ročníku co nejdříve a nadále pokračovat v přestavbě mužstva započaté na podzim. Ačkoliv bychom rádi předváděli fotbal, na který se bude náš fanoušek těšit, budeme se zřejmě muset soustředit především na účelnost a týmovou hru založenou na nasazení a bojovnosti.

Čtěte: Věra Špinarová zkolabovala na jevišti v Čáslavi. Její stav je prý vážný

Maršovice, trenér Jaroslav Žížala

1. Se zimní přípravou moc spokojený nejsem. Přístup hráčů nebyl z různých důvodů moc dobrý, ať už k tréninkům, tak k přípravným zápasům.

2. V klubu ke změnám v zimě nedošlo. Zranění jsou ale Dvořák a Brabenec. Doufám, že alespoň jeden bude do mistrovských zápasů zdravý.

3. Pokusíme se pro Maršovice I. B třídu zachránit.

Kondrac, manažer klubu Jiří Janouš mladší

1. Zimní přípravu jsme měli relativně krátkou. Začali jsme v polovině února tréninky v Kondraci a odehráli tři zápasy. Se Struhařovem jsme remizovali 2:2, s Pravonínem vyhráli 3:0 a v generálce porazili Uhlířské Janovice 3:2. Přístup hráčů nebyl úplně dle představ, ale neděláme z toho žádnou tragédii. Každopádně bychom byli rádi, kdyby kluci více trénovali, a jsem přesvědčen, že s vyšší tréninkovou morálkou, bychom hráli klidný vršek tabulky. To ale může jistě pronést drtivá většina vedoucích mužstev z naší soutěže.

2. Z týmu odešel Skiba do Kácova ještě dříve, než se to někdo z Kondrace dozvěděl. Kvůli zdravotním problémům skončila dlouholetá opora brankář Kňazík a jako náhradu jsme přivedli zkušeného Martina Vejvodu z Teplýšovic. Z vlašimského dorostu se k nám vrátil mladý Matyáš Buchta. Přípravu poctivě absolvovala dlouholetá opora Michal Kubín, kterého budeme na jaře určitě využívat více než na podzim. K návratu na trávník jsme přesvědčili Petra Sedláčka, troufám si tvrdit, nejlepšího kondrackého krajního záložníka posledních dvaceti let. Jirka Hergesell nám na jaře bohužel nepomůže, protože ještě není připraven hrát.

3. Máme velmi složitý los, když budeme hrát osm zápasů venku, ale věříme v záchranu. Měli bychom mít větší sílu na hřišti i v kabině. Za záchranou mužstvo na jaře povedou trenéři Jaroslav Polívka a Jiří Janouš starší, kteří před šestnácti lety společně Kondrac do krajské soutěže přivedli. V létě se týmu ujme stále ještě hrající legenda Josef Linhart a mužstvo tak bude opět vedeno osobností, která má Kondrac v srdci. V létě bychom chtěli do mužstva přivést více mladých hráčů, se kterými jsme již domluveni, a byla by škoda, kdybychom náročnou krajskou soutěž neudrželi.

Jankov, předseda klubu Stanislav Balík

1. Zimní příprava proběhla v tradičním stylu posledních let, jen s tím rozdílem, že jsme kvůli počasí většinu času trávili v tělocvičně. Počasí nám bohužel zhatilo odehrát generálku na trávě.

2. Tým opustila dlouholetá opora mužstva Jaroslav Říha. Jeho odchod byl již avizován dopředu. Do jarní části s největší pravděpodobností nezasáhne ze zdravotních důvodů ani Hameršmíd. Posily nemáme žádné. Větší příležitost tak dostanou dorostenci.

3. Jediným cílem mužstva je záchrana krajské soutěže.

Neveklov, trenér Marian Král

1. Zimní příprava byla dlouhá a bohužel přístup většiny hráčů byl tragický. Odehráli jsme pět přípravných zápasů (Votice 0:8, Struhařov 3:0, Vrchotovy Janovice 6:2, Olbramovice 2:0 a generálku se Sedlčany B 0:5). Bohužel v každém zápase chyběla celá řada hráčů a nikdy jsme neměli kompletní kádr. Dokonce i na generálku nám chybělo sedm hráčů. Jsem zvědavý, v jakém složení se sejdeme na první jarní mistrovské utkání ve Zruči, kde nám půjde o hodně. Naivně jsem si myslel, že naše postavení v tabulce kluky vyhecuje a něco málo navíc tomu obětují, ale bohužel jsem se mýlil. Ujistil jsem se, že někteří hráči to opravdu nemají v hlavě v pořádku a asi je jim úplně jedno, jakou soutěž hrají. Chtěl bych poděkovat těm, kteří i přes katastrofální přístup některých jedinců, měli takřka stoprocentní docházku.

2. Kariéru bohužel ukončil Petr Chomát, který nám bude v bojích o záchranu hodně chybět. Vitouš pravděpodobně přestal hrát fotbal, nemám o něm žádné zprávy a nepočítám s ním. Po půlroční pauze se vrací Znamenáček, Šmejkal, Hameta a Hašek. Bohužel většina z těchto hráčů není z různých důvodů (kondice, problém s hlavou…) připravena hrát mistrovské zápasy. Posilou je zkušený Radek Skála z Týnce, který by měl posílit naší ofenzívu. Škoda, že nevyšel přestup Veselého.

3. Máme jediný cíl a tou je záchrana krajské soutěže. Hodně napoví první dvě jarní kola, ve kterých bychom potřebovali stoprocentně bodovat a dotáhnout se na celky před námi.

Čtěte: Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach