VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvyšší plány má Divišov

Benešovsko – Fotbalová I. B třída otevírá o víkendu svoje brány a o co, nejlepší umístění bude bojovat úctyhodných devět týmů Benešovska, osm ve skupině D (Jawa Divišov, Sokol Kondrac, Sokol Zdislavice, Sokol Teplýšovice, Sokol Miřetice, FK Fercom Týnec nad Sázavou, Sokol Jankov (nováček), Jiskra Struhařov (nováček)a jeden Sokol Sedlec Prčice v éčku. Před začátkem jsme nakoukli do klubů a odhalili novinky, které se přes letní přípravu v týmech udály. 

21.8.2015
SDÍLEJ:

Fotbalisté Divišova měli kvalitní přípravu, ve které prohráli jen s Libicemi 2:3, když byli hráči unavení po soustředění. Foto: Marek Novák

1. Jak se Vám vydařila letní příprava?

2. Změny v kádru?

3. Jak se těšíte na derby, kterých každé okresní mužstvo odehraje ve skupině D na podzim sedm (u Sedlce-Prčice, zda mu budou derby chybět)?

4. Jaký máte cíl do sezony?

TEPLÝŠOVICE, trenér Petr Chomát st.

1. Na začátku přípravy jsem říkal do novin, že jsem spokojený a vyhýbají se nám zranění. Samozřejmě jsem fotbalového Pána boha urazil a nastaly nám problémy – David Podhorský si udělal koleno, Kubálek sval, Beneš odjel do Anglie za prací, Šahin si natáhl sval a má školu v Brně a Lukáš Kaňka je zaneprázdněný prací. Tréninková docházka v Teplýšovicích je vždycky dobrá, kluci mají chuť a narušují to jen zranění a pracovní zaneprázdnění. Odehráli jsme dva turnaje – v Nespekách skončili třetí a v Neveklově vyhráli. Dále jsme porazili Petrovice 3:1 a v generálce Hradišťko 7:2. Sice se nám v zápasech poměrně dařilo, ale moc na výsledky nedám, jsou takové zavádějící. Přijdou mistráky a je všechno jinak. Hlavně u mladých kluků to bude o psychické stránce a záleží, jak se s tím vyrovnají.

2. Udělali jsme Tomáše Rosenvalda z Nespek, Míru Podhorského, který hrál naposledy ve Voticích, po skončení v ligovém benešovském dorostu se vrátil šikovný útočník Pavel Breburda a uzdravil se Jirka Dřízal. Velkým zásahem do sestavy je odchod Petra Chomáta do Neveklova. Kádr byl doplněn ještě dorostenci Hruškou a Průchou. Mužstvo jsme snad vhodně doplnili, teď ještě čekám, až se dá dohromady David Podhorský.

3. Derby jsou něco jiného než ostatní zápasy, jsou vyhecované a těším se na ně. Jsou přínosem pro klub, protože chodí hodně lidí a třeba s Divišovem bylo u nás vloni 230 lidí, což někdy nepřijde na ČFL. Druhý zápas jedeme do Struhařova, kde očekávám také hodně fanoušků. Na druhou stranu, když má mužstvo dobré kabiny a hřiště, tak mi nevadí, jestli je to derby nebo ne.

4. Chceme hrát v Teplýšovicích dobrý fotbal, který se bude líbit lidem. Mužstvo se změnilo a přišli mladí kluci. Udělal jsem pro úspěch v přípravě všechno a teď již záleží na hráčích, jak se s tím na hřišti naloží. Hodně také záleží, jak rozjedeme začátek soutěže.

DIVIŠOV, trenér Roman Sedlařík 

1. Letní příprava se nám vydařila s menšími výhradami, protože spokojený nemůžete být nikdy. Kluci ale poctivě trénovali třikrát v týdnu a měli jsme i soustředění. Sehráli jsme šest přípravných zápasů, ze kterých jsme prohráli jen s nováčkem I. A třídy Libicemi 2:3, když byli hráči unavení po soustředění.

2. Do mužstva přišli tři noví hráči – útočník nebo záložník Michal Babický z Pravonína, obránce Lukáš Hronek z Benešova a brankář Víťa Uličný z Prahy.

3. Z derby se těším hlavně na zápasy se Struhařovem a Teplýšovicemi, které jsou k nám nejblíž. Celkově derby vnímám pozitivně, protože chodí hodně diváků.

4. Nejsem žádný alibista. Chtěl bych skončit do čtvrtého místa. Pokud by bylo štěstí a vyhýbala se nám zranění, tak bychom chtěli zabojovat o postup do I. A třídy. Cíle si neklademe žádné malé, ale o tom to je.

ZDISLAVICE, vedoucí mužstva Miloš Král

1. Příprava byla velice problematická. Ještě jsme se nedokázali sejít ve větším počtu a tomu odpovídaly výsledky přípravných zápasů. Vyhráli jsme v Pacově 5:2, béčko Pelhřimova nám zápas čtyři hodiny před výkopem zrušilo a dvakrát jsme prohráli s Pravonínem.

2. Odešel Vobecký, Kašparovi a Červeňákovi skončilo hostování. Přišel Honza Staněk a náš dorostenec Martin Šanda. Martin Lapáček se stal spolutrenérem mužstva s Frantou Heřmánkem.

3. Na derby se těšíme a jsou vždycky zajímavější než zápasy s mimo okresními týmy.

4. Cílem je hrát klidný střed tabulky.

MIŘETICE, asistent trenéra Pavel Hájek

1. S letní přípravou jsme začali 17. července a s docházkou na tréninky a zápasy jsme spokojeni. V přípravných zápasech jsme porazili béčko Sázavy 4:1, remizovali s Ratibořskými Horami 3:3 a Dolními Kralovicemi 4:4 a prohráli s béčkem Kácova 1:3.

2. Hostování skončilo Folprechtovi a Babickému, odešel Jiří Kamarýt do Votic a přišel Milan Zajíc.

3. Na derby se těšíme jako na každý jiný zápas.

4. Cílem je, aby chodilo do Miřetic na fotbal hodně diváků.

JANKOV, trenér Stanislav Brabenec

1. Letní příprava splnila naše očekávání. Samozřejmě byla ovlivněna dovolenými, ale to je každé léto stejné. Přátelské zápasy nám odhalily některé nedostatky, na kterých jsme se pokusili zapracovat.

2. Do sezony vstupujeme ve stejném složení mužstva jako v minulém ročníku.

3. Derby budou určitě kořením skupiny a bude jich dost. Určitě přilákají diváky a přinesou tu pravou fotbalovou atmosféru na hřišti. Jelikož je to pro Jankov historicky první účast v krajské soutěži dospělých, tak se těšíme na každý zápas, který doufám bude pro naše fanoušky zážitkem a pro pořád mladé mužstvo zkušeností.

4. Od ročníku 2009/2010, kdy se zásadně změnila struktura a myšlení ve vedení jankovského fotbalu, je naším hlavním cílem hrát fotbal pro radost hráčů i fanoušků. Mužstvo máme postavené především na místních klucích a tuto strategii nehodláme měnit ani v krajské soutěži. Takže jediným cílem pro nás je, užít si společně s našimi fanoušky premiérovou účast v krajské soutěži.

TÝNEC NAD SÁZAVOU, trenér Radek Skála

1. Trénovat jsme začali 17. července. Na začátku jsem s tréninkovou docházkou moc spokojený nebyl, hodně hráčů odjíždělo na dovolenou. Nyní už máme docházku dobrou, chodí kolem dvaceti hráčů, což mě těší. Přípravných zápasů jsme odehráli sedm a snad to účel splnilo. Dostali šanci hráči, kteří toho v minulé sezoně moc nenahráli.

2. Skončil Jaroslav Dvořáček (z pracovních důvodů a bude hrát v místě bydliště), dále Radek Sedlák (operace kolena). Zkoušíme Bořka Vosičku z Teplýšovic a naše mladé odchovance.

3. Vše je pro nás v okolí, ale já to jako derby nevnímám. Snad až na Teplýšovice, se kterými jsme za ty léta už pár zápasů odehráli a Divišov, kde jsou hráči, kteří hráli dříve za Týnec.

4. Cílem je odehrát pohodovou sezonu (smích).

KONDRAC, trenér Jiří Janouš ml.

1. Přípravu jsme začali 19. července zápasem v Kondraci proti Týnci (4:5). Následovaly tréninky dvakrát týdně a samozřejmě další přípravné zápasy – Jankov 2:2, Pravonín 2:3, Křivsoudov 0:5 a vítězná generálka ve Vrchotových Janovicích 5:4. Celou přípravu jsme se potýkali s naším koloritem – každý zápas chybělo pět až sedm lidí, takže přípravné zápasy nám neukázaly všechno. Určitě jsem nebyl spokojen s výsledky, ale na druhou stranu bych je nepřeceňoval, například s Křivsoudovem jsme hráli ve skutečně hodně kombinované sestavě. Tréninková účast nebyla podle mých představ, ale nijak nevybočila z minulých let, účast hráčů byla slabší než bych si představoval a sám jsem zvědavý, jak vstoupíme do sezóny.

2. Na půlroční hostování do Dobrého Pole (III. třída Kutné Hory) odešli David Špička a Marcel Potůček. Nadále již u nás nepokračují Jakub Jeništa z Načeradce a Ondra Beránek z Vlašimi. Naopak se ze Zdislavic vrátil Radim Kašpar, z Čechtic přišel mladý Martin Šanda a Samir Hassan. Bohužel Radim Kašpar i Jakub Vokál jsou dlouhodobě zranění, a tak máme kádr užší, než bychom si představovali.

3. Na derby se samozřejmě těšíme. Mužstva se již nemají čím překvapit, a tak bude rozhodovat aktuální forma. Podle mého názoru se budou nadále otevírat nůžky mezi výkonností jednotlivých mužstev v soutěži.

4. Nemůžeme mít jiný cíl než záchranu, ale není to alfa a omega pro novou sezónu. Důležitá je pro nás spolupráce mezi áčkem a béčkem, práce s mládeží a samozřejmě probíhající generační obměna. V posledních letech skončili v áčku někteří výborní fotbalisté, jejichž fotbalové, ale také mentální schopnosti není jednoduché nahradit. Nadále platí a platit bude, že hráči hrají v Kondraci zadarmo a fakt, jestli to bude v krajské nebo okresní soutěži, na tom nic nemění.

STRUHAŘOV, asistent trenéra Zdeněk Pessr

1. S letní přípravou jsme začali ihned po skončení sezony, kdy jsme měsíc trénovali jednou týdně na hřišti ve Struhařově. Potom jsme začali trénovat dvakrát týdně. Sehráli jsme čtyři přípravná utkání: s Divišovem jsme prohráli 2:5 ,s Postupicemi remizovali 3:3, porazili jsme Chotýšany 3:2 a v generálce zvítězili nad Přestavlky 6:2. S tréninkovou docházkou a s přípravnými zápasy jsme hrubě nespokojen. Tréninky jsme absolvovali několikrát v šesti lidech a přípravný zápas jsme neodehráli jediný s kompletním kádrem.

2. Z hostování v Miřeticích se vrátil Roman Folprecht a na hostování přišel Serhyi Šapoval. Kariéru ukončil dlouholetý hráč A-týmu Tomáš Hovorka a problémy s koleny zřejmě nedovolí pokračovat Zdeňku Pessrovi.

3. Na okresní derby se velice těšíme a očekávám, že tyto zápasy přilákají velký počet diváků.

4. Naším jednoznačným cílem je záchrana v soutěži.

SEDLEC-PRČICE, vedoucí mužstva Karel Pištěk

1. Všechno to je o přístupu, koncentraci na zápas a nasazení. Příprava začala 17. července, sehráli jsme čtyři přípravné zápasy (Votice, béčko Milevska, béčko Motorlet, Daleké Dušníky) a jeden turnaj, který jsme vyhráli, ve finále jsme porazili JM Chodov (I. A třída). Probíhala klasická letní příprava přizpůsobená počtu tréninkových jednotek a účasti na nich. Přípravné zápasy nám vyšly vcelku dobře až na první zápas s Voticemi. Co však kazí přípravu jsou zranění klíčových hráčů – Jelen, Ryšavý, Polidar (přerušil kariéru z pracovních důvodů), Chylík, Petr Bouška (delší zranění), Hedvík lehce začíná.

2. Změny v kádru jsou minimální. Na hostování z Táborska jsme získali brankáře Chylíka, který se však v posledním přípravném zápase zranil. Z dorostu přešel do áčka P. Kabíček z B mužstva R. Seidel. Mrzí mě, že se nám více nepovedlo rozšířit současný kádr.

3. Okresní derby sice v letošní sezoně nehrajeme, protože jsme v jiné skupině, ale sousedi z nedalekých Petrovic a béčko Sedlčan je nahradí.

4. Cíl do sezony jsme měli před přípravou větší, ale po zranění hráčů jsme to přehodnotili. Chceme hrát střed tabulky s pohledným fotbalem, který bude bavit diváky. Uvidíme co přinese jiná skupina E s novými týmy.

Autor: Pavel Šimáček

21.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Melody Makers v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou

KRÁTCE: Ondřej Havelka a Melody Makers zahrají na zámku

Vedoucí Vodního domu Tereza Ptáčková přebírá ocenění v soutěži DestinaCZe 2017.

Vodní dům uspěl v další soutěži

Patnáctiletá dívka, která se již dvakrát ztratila, je opět v hledáčku policie

Benešovsko - Jméno Veroniky Pavlíkové z Vlašimi je veřejnosti z Benešovska již více než známé. Za poslední půl rok se totiž v policejní databázi pohřešovaných osob objevila hned dvakrát. Vždy ale byla po několika dnech objevena.

Neveklov je podzimním králem okresu

Benešovsko – Třináctým kolem okresního fotbalového přeboru uzavřelo podzimní část jen několik týmů, protože se ještě dohrávají tři zápasy 10. kola, které nebyly odehrány pro velký vítr. Již teď je ale známý král poloviny soutěže, a to Sokol Neveklov, který na závěr roku rozstřílel dvojciferným výsledkem poslední Trhový Štěpánov. 

Kamion na parkovišti před obchoďákem? Občas se tam objeví

Střední Čechy – Nemilé překvapení čekalo v sobotu řidiče Jindřicha Koukala, když se chtěl s autem zastavit v berounské nákupní zóně u Litavky u dálnice D5. Musel se vyhýbat hned dvěma kamionům, s nimiž se setkal na parkovišti pro osobáky, a to navzdory hned dvěma zákazovým značkám. „Jeden stál přes spoustu parkovacích míst, druhý manévroval s popojížděním sem a tam, protože na dlouhé soupravy parkoviště není zkonstruováno,“ připomněl Koukal. S dodatkem, že dlažba určitě není přizpůsobena ani takhle těžkým vozidlům.

Přepočet středočeských hlasů povede ke změně volebních pravidel

Střední Čechy – Musí se udělat něco pro zlepšení, pokud nechceme přestat tvrdit, že ve volbách své zástupce demokraticky vybírají občané. Takový signál – a to s vysokou naléhavostí – vyslalo v neděli veřejné jednání Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Ten na základě stížnosti voliče přepočítával preferenční hlasy na kandidátkách ODS v polovině Středočeského kraje – v 915 okrscích ze 625 obcí a měst. Těch má kraj celkem 1144.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT