Divizní Marila Votice rozjela soutěž na výbornou a atakovala přední příčky. Po polovině soutěže hráčům došel dech, a tak deváté místo trenéra Pihávka neuspokojilo. A důvod se našel. Příčinou byla špatná fyzická připravenost. „Na fyzické stránce jsme zapracovali, o čemž jsme se přesvědčili v těžkých zápasech s Vlašimí, Pískem a béčkem Slavie Praha. To je dobrým odrazovým můstkem, abychom mohli dělat na dalších věcech,“ je spokojený trenér Votic Ivan Pihávek, který našel i zápory. „Chřipková epidemie, zranění obránců Gazmenda a Lukeše a nemoc Horvátha nám nabouraly přípravu. Lukeš bude proti Meteoru k dispozici, ale s Gazmendem a Horvátem je to horší a budeme čekat do poslední chvíle,“ nastínil stav marodů.

Velkým kladem přípravy byla umělá tráva, která vyrostla koncem listopadu na škváře. „Strašně nám to pomohlo, i když jsme v závěru přípravy trpěli velkými přívaly sněhu a měli jsme co dělat, abychom ji udrželi v provozu. Hodně zápasů jsme zde sehráli a na 99 procent budeme na umělé trávě hrát i první mistrák s Meteorem Praha, protože až sníh sleze, bude hlavní hřiště jako bazén,“ ukázal kouč velký přínos umělé trávy.

Do Votic dorazili dva kvalitní záložníci – Ondřej Walter ze Slavie Praha a Jan Knobloch z Viktorie Žižkov a obránce nebo defenzivní záložník Jan Nouberk ze Slavie Praha. „Na podzim nás soupeři přehrávali ve středu hřiště. Chyběla nám rychlost a dravost, proto jsme angažovali dva kvalitní hráče, což v zápasech potvrdili. Nouberk by měl po zranění Gazmenda zpevnit obranu,“ je spokojený Ivan Pihávek s doplněním kádru, přesto ještě soupisku nemá uzavřenou: „Ještě pracujeme na příchodu útočníka, protože vepředu máme jen duo Sieglů.“

Sbohem Voticím dali Jelen a Bartolšic. První se vrátil do Sezimova Ústí a druhý odešel do Českého Brodu. O dalším působení internacionálů Siegla staršího, Horňáka a Zdeňka Svobody se ještě rozhodne. „Se Zdeňkem Svobodou jsme se dohodli, že s ním na jaře nebudeme moc počítat, je pracovně zaneprázdněn, odtajnil Pihávek.

A s jakým předsevzetím vstupuje Marila Votice do jarní části sezony? „Budeme se snažit umístění zlepšit a divákům předvádět kvalitní fotbal. Chceme vytvořit novou kvalitní osu mužstva, která bude připravena i na další sezonu. Naší vizí je pracovat s mladými hráči s dlouhodobější perspektivou. Nechceme mít šest kmenových hráčů a dvanáct na hostování, ale naopak,“ má jasné představy votický trenér do budoucna.
Jarní část začínají Votice dnes od 14.30 na umělé trávě proti Meteoru Praha. „Sleduji výsledky a zápasy soupeřů a vím, že Meteor změnil trenéra. Teď je vede můj bývalý spoluhráč ze Sparty Praha Pepík Jarolím, a také omlazuje mužstvo,“ sledoval kouč prvního jarního soupeře v přípravě.

Kádr SK Marila Votice

Brankáři: Vít Ducheček (88), Michal Soukup (83).

Obránci: Michal Horňák (70), Patrik Rezek (76), Jakub Malina (88), David Lukeš (76), Mulai Gazmend (76), Michal Budil (80), Pavel Málek (82), Jan Nouberk.

Záložníci: Ondřej Walter (84), Jan Knobloch (85), Zdeněk Svoboda (72), Luděk Bareš (80), Václav Houška (90), Petr Daniel (89).

Útočníci: Martin Horváth (82), Filip Dohnal (88), Horst Siegl st. (69), Horst Siegl ml. (89).

Trenér: Ivan Pihávek.